سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » استفاده آزمایشی از دستبند الکترونیک به جای زندان/ زندانی ها موظف به پرداخت هزینه ه...

استفاده آزمایشی از دستبند الکترونیک به جای زندان/ زندانی ها موظف به پرداخت هزینه ها

چکیده :در حالی که پیشتر مقامات قضایی از استفاده جدی از دستبند و پابند الکترونیکی خبر داده بودند، امروز مدیرکل زندان‌های استان تهران گفته است که هزینه تهیه این دستبند به عهده زندانیان است!...


در حالی که پیشتر مقامات قضایی از استفاده جدی از دستبند و پابند الکترونیکی خبر داده بودند، امروز مدیرکل زندان‌های استان تهران گفته است که هزینه تهیه این دستبند به عهده زندانیان است!

این در حالی است که بر اساس قانون هزینه های زندانی به عهده سازمان زندان هاست. اما طی سال های اخیر زندانیان سیاسی حتی برای درمان خود نیز متقبل پرداخت هزینه شده اند.

وی با بیان این که سامانه دستبند الکترونیک به صورت آزمایشی در استان تهران با موفقیت به مرحله اجرا درآمد، گفت: با بهره‌برداری از این سامانه، بحث زندان الکترونیک به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، سهراب سلیمانی در مورد این طرح، اظهار کرد: سامانه دستبند الکترونیک که با استفاده از فناوری مخابرات فعالیت خود را آغاز کرده است این امکان را فراهم می‌کند که برخی از مددجویان با استفاده از این فناوری به جای محدود شدن در داخل زندان‌ها بتوانند در بیرون زندان‌ها و در محددوه تعریف شده تردد کنند.

سلیمانی در مورد شرایط استفاده از این فناوری گفت: تهیه این دستبندها هزینه‌بر است و مددجویانی که حائز شرایط استفاده از این فناوری باشند باید هزینه خرید آن را بپردازند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران همچنین در مورد نحوه کار این دستبند گفت: تکنولوژی بکار رفته در این دستبندها به این صورت است که اگر مددجو از محددوه تعریف شده خارج شود، یک پیغام هشدار در سامانه و همچنین در خود دستبند به صورت آلارم لرزشی ایجاد می‌شود و در صورتی که فرد از محدوده تعریف شده خارج شود این امتیاز از وی سلب و فرد به زندان بسته منتقل می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.