سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آتش سوزی گسترده پاساژی در بازار تهران...

آتش سوزی گسترده پاساژی در بازار تهران

چکیده :سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق گسترده در یکی از مجتمع‌های تجاری واقع در بازار تهران خبرداد....


سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق گسترده در یکی از مجتمع‌های تجاری واقع در بازار تهران خبرداد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا محل دقیق حادثه را خیابان خیام چهار راه گلوبندک اعلام کرد و افزود: آتش نشانان پس از حضور در محل مشاهده کرده‌اند که در طبقه سوم این ساختمان که دارای سقف شیروانی با ستون‌های چوبی بود حریق گسترده‌ای به مساحت حدود هزار متر مربع به وقوع پیوسته که شعله آتش در حال سرایت به اماکن مجاور و مغازه‌های این پاساژ بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه به علت حجم بالای شعله‌های آتش دسترسی به کانون حریق برای آتشنشانان سخت شده بود گفت: آتش نشانان پس از قطع برق و گاز محل عملیات اطفاء حریق را از چند جهت به طور همزمان آغاز کرده و در مرحله اول موفق به مهار آن شدند.

وی با اشاره به وجود حدود 40 باب مغازه در طبقه سوم این مجتمع تجاری خاطرنشان کرد: آتش نشانان مانع از سرایت آتش از سقف شیروانی این پاساژ به اجناس داخل مغازه‌ها شدند.

ملکی اضافه کرد: آتش نشانان پس از مدتی شعله‌های آتش در سقف این مجتمع تجاری را به طور کامل اطفاء کردند.

سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این حادثه با توجه به زمان وقوع آن از میان شهروندان مورد مصدوم و فوتی نداشت، گفت: تنها چند آتش نشان دچار دودزدگی شدند و یکی از آتش نشانان نیز از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی و به مراکز درمانی منتقل شد.

ملکی با اشاره به قرار دادن تعداد زیادی از اجناس این مغازه‌ها در راه‌پله‌ها و فضاهای عمومی اظهار کرد: چینش غیراستاندارد این اجناس قطعنا می‌توانسست میزان خسارت را بالا ببرد که خوشبختانه در این مورد آتش نشانان مانع از آن شدند.

وی با اشاره به سیم کشی فرسوده و غیراستاندارد این ساختمان اظهار کرد: پیش از این نیز کارشناسان سازمان آتش نشانی با مراجعه به این محل توصیه‌های ایمنی لازم را به مالکان و صاحبان صنوف ارائه داده بودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.