سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با تمدید نشدن مرخصی؛ مسعود باستانی و حسین رونقی به زندان فراخوانده شدند...

با تمدید نشدن مرخصی؛ مسعود باستانی و حسین رونقی به زندان فراخوانده شدند

چکیده :مسعود باستانی روزنامه نگار و حسین رونقی فعال حقوق بشر صبح امروز برای بازگشت به زندان احضار شدند. همچنین تعداد دیگری از روزنامه نگاران و فعالان مدنی و سیاسی پس از انتخابات که این روزها در مرخصی به سر می برند نیز با عدم تمدید مرخصی به زندان ها فراخوانده شده اند....


مسعود باستانی روزنامه نگار و حسین رونقی فعال حقوق بشر صبح امروز برای بازگشت به زندان احضار شدند. همچنین تعداد دیگری از روزنامه نگاران و فعالان مدنی و سیاسی پس از انتخابات که این روزها در مرخصی به سر می برند نیز با عدم تمدید مرخصی به زندان ها فراخوانده شده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، حسین رونقی وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشر که از پاییز سال گذشته در مرخصی استعلاجی به سر می برد صبح امروز پس از چند نوبت بازجویی به زندان اوین فراخوانده شد.

بر اساس این گزارش برخلاف نظر پزشکان و با وجود بیماری و کم کاری کلیوی و همچنین با وجود التهاب پروستات و مثانه و برخی مشکلات جسمی دیگر دادستانی تهران به وی اعلام کرده است بخاطر انتخابات ریاست جمهوری باید به زندان برگردد.

حسین رونقی ملکی از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

همچنین در خبری دیگر گزارش شده که مسعود باستانی روزنامه نگاری که چند ماه پیش از عید پس از سه سال و نیم حبس در زندان رجایی شهر کرج به مرخصی آمده بود، صبح امروز برای بازگشت به زندان و تحمل باقی دوران حبس 6 ساله ی خود احضار شده است.

بر اساس این گزارش این روزنامه نگار که همسرش، مهسا امرآبادی نیز هم اینک در زندان اوین دوران حبس دو ساله ی خود را می گذراند، اجازه گرفته که پس از ملاقات کابینی فردا با همسرش به زندان بازگردد.

مسعود باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شد. وی تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل شد و هم اکنون نیز در این زندان نگهداری می شود.

مهسا امر آبادی همسر روزنامه نگار این زندانی سیاسی نیز نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد.

امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی به حصر مهندس موسوی و مهدی کروبی توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شد، در حالیکه در خودروی شخصی اش و دور از محل تجمعات بود. او توسط قاضی پیر عباسی محاکمه و به دو سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده که یک سال از آن سپری شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.