سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دفاع قالیباف از خود در پایگاه بسیج: مجوز حضور نظامی و تیراندازی در کوی دانشگاه را م...
» دو اظهار نظر متناقض قالیباف ظرف دو هفته

دفاع قالیباف از خود در پایگاه بسیج: مجوز حضور نظامی و تیراندازی در کوی دانشگاه را من گرفتم

چکیده :قالیباف برای اثبات قاطعیت برخورد خود با اصلاح طلبان می گوید که در سال 82 و بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، در جلسه شورای امنیت کشور حاضر می شود و با صحبت های تند خود اعضای جلسه را تهدید می کند که هرکس بخواهد بیاید توی کوی و این کارها را انجام بدهد، او به عنوان فرمانده ناجا، آنها را "له" خواهد کرد.می گوید که در سال 1378 و در پی حوادث کوی دانشگاه، سوار بر موتور 1000، مردم را با چوب می زده است. در عین حال برای اولین بار اعتراف می کند که نامه توهین آمیز و تهدید آمیز فرماندهان سپاه به آقای خاتمی را او به همراه یکی دیگر از سرداران سپاه نوشته است....


پس از آنکه محمدباقر قالیباف در دیدار روز دوشنبه هفته گذشته در دانشگاه شریف مدعی شد که «دولت اصلاحات مجوز حمله به کوی دانشگاه تهران را در سال 1382 به ناجا داده بود و وی از آن جلوگیری کرده است»، گزارشی در اختیار کلمه قرار گرفته است که نشان می‌دهد متاسفانه آقای قالیباف نیز همچون احمدی نژاد راه خلاف واقع گویی را در پیش گرفته و مجوز “حمله و تیراندازی” به کوی دانشگاه بر اساس پیشنهاد شخص آقای قالیباف و تاکید ایشان بوده است.

به گزارش کلمه، محمد باقر قالیباف در دیداری با گروهی از منتقدان جوان خود و اعضای منتسب به بسیج به شبهات مطرح شده در مورد حوادث سال 88 و عملکرد شهرداری تهران پاسخ داده است. از این جلسه که به صورت خصوصی برگزار شد طی هفته های گذشته خبرهایی به صورت کاملا گزینشی منتشر شد، از جمله اینکه او در سال 88 بر اساس نظر آیت الله خامنه ای، به احمدی نژاد رای داده است.

اما مشروح سخنان اقای قالیباف که تا کنون منتشر نشده بود حاکی از حقایقی درباره شیوه و عملکرد وی می باشد که با اظهارات وادعاهایی که اخیرا طرح می‌شود ناسازگار است.

قالیباف در این دیدار (با اعضای منتقد قالیباف و منتسب به بسیج) برای اثبات قاطعیت برخورد خود با اصلاح طلبان می گوید که در سال 82 و بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، در جلسه شورای امنیت کشور حاضر می شود و با صحبت های تند خود اعضای جلسه را تهدید می کند که هرکس بخواهد بیاید توی کوی و این کارها را انجام بدهد، او به عنوان فرمانده ناجا، آنها را “له” خواهد کرد.

قالیباف در سخنان خود از مخالفت آقایان معین و ظریفیان با پیشنهاد او در آن جلسه خبر می دهد و تاکید می کند که با برخورد تند وی، موفق می شود مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور بگیرد.

او همچنین با افتخار می گوید که در سال 1378 و در پی حوادث کوی دانشگاه، سوار بر موتور 1000، مردم را با چوب می زده است. در عین حال برای اولین بار اعتراف می کند که نامه توهین آمیز و تهدید آمیز فرماندهان سپاه به آقای خاتمی را او به همراه یکی دیگر از سرداران سپاه نوشته است.

قالیباف در پاسخ به سئوالی، رابطه خوب خود را با اصلاح طلبان انکار کرده و می گوید که تعریف کردن اصلاح طلب ها از وی به خاطر این است که آنها، حزب اللهی ها را سر کار گذاشته اند و سیاسیون حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب با او بیشتر از هر کس دیگری عناد دارند.

شهردار تهران سخنانی نیز در مورد تلاش برای تغییر مدیران و بدنه سازمان همشهری مطرح می کند تا به قول او بدنه سازمان همشهری هم انقلابی شود. سخنانی که این سوال را در اذهان تداعی می کند که اگر وی ریاست دولت را بر عهده بگیرد، آیا قصد دارد بدنه دولت – یعنی تمام کارمندان – را هم به صورت کامل و انقلابی تغییر دهد یا خیر.

از دیگر صحبت های شهردار تهران می توان به این نکته اشاره کرد که به اعتقاد وی، مصلای تهران از آهن و مفتول ساخته شده است و معنویت ندارد. او برای انتقاد از سیاست های اقتصادی آقای هاشمی تلویحاً می گوید که مصلی تهران با مال حرام ساخته شده است.

قالیباف در این دیدار در شرایطی بارها از اخلاص و عمل صالح و نیت پاک می گوید که صحبت های خودش در یک جلسه خصوصی با منتقدانش و یک جلسه عمومی در دانشگاه شریف، کاملا متناقض است.

محمدباقر قالیباف در این صحبت ها سعی دارد که خودش را فردی منضبط، قدرتمند و مخالف با اصلاح طلبان معرفی کند که در حوادث مختلف کوتاه نمی آید و حتی مجوز تیراندازی در کوی دانشگاه را هم می گیرد. اما آنچه که در دانشگاه شریف توسط وی مطرح شد، سیاستمداری را نشان می دهد که در دو روز متفاوت و به مقتضای جلسه ای که در آن قرار دارد، حرف هایش را تحریف شده به اطلاع مخاطب می رساند.

محمدباقر قالیباف از سویی قصد دارد خودش را یک مدیر مدرن و تکنوکرات نشان داد و از سوی دیگر نمی خواهد برچسب “ساکتین فتنه” که توسط گروه های رادیکال متوجه وی می شود بی جواب بماند. به همین دلیل گاهی اوقات مجبور است صحبت هایی را مطرح کند که به آنها اعتقاد هم ندارد. صحبت های انتقادی وی نسبت به آقای هاشمی، در مصاحبه هفته گذشته با خبرگزاری فارس هم بر همین اساس قابل تحلیل است.

بخش هایی از سخنان آقای قالیباف در جمع بسیجیان منتقد وی که در اختیار کلمه قرار گرفته است در ادامه بخوانید:

من فردی امنیتی هستم؛ سران فتنه بی عقل، بی دین و بی سیاست بودند

در مورد فتنه، من از اول اسم فتنه را به کار بردم. چون به هر حال بنده کار امنیتی و اطلاعاتی کردم و تشخیص می دهم و کارشناس این کار هستم. من در یک جلسه با سطح طبقه بندی بالا گفته ام که شاید بیشترین حرکت را برای جلوگیری از حادثه از شنبه تا 5 شنبه [بعد از انتخابات] من و سردار سلیمانی با هم انجام دادیم.

همان موقع هم گفتم که جریانات فتنه (سران فتنه اسم مستعار نظام برای آقایان موسوی، کروبی و خاتمی است)، هم ما در عقل آنها، هم در دین و هم در اینکه آدم هایی سیاسی باشند شک داریم. من در مرداد ماه این را گفتم که رفتار اینها نه عقلانی است، نه دینی و نه سیاسی. آقای میرحسین اعتراض داری؟ تو که نخست وزیر این کشور بودی، شما که دم از قانون می زنی. باید از طریق قانون اعتراض کنی. البته ما هم باید به آنها مجوز تجمع می دادیم و فرصت را از فرصت طلبان می گرفتیم. در حالی که اینها می خواهند اوضاع را بهم بزنند.

در مورد شهرداری هم باید بدانید که شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است. ولی بر اساس ارزیابی عملکرد دستگاه های متعدد بعد از فتنه، شهرداری تهران در میان 5 دستگاه امنیتی که کار در این مور کار می کردند، رتبه سوم را دارد. این نشان می دهد که شهرداری کارش را در طراز نهادهای امنیتی انجام می داده است.

من در سال 78 پشت موتور 1000 جزو چوب‌زن ها بودم/ نامه فرماندهان به سپاه را من نوشتم

حادثه سال 78 که در کوی دانشگاه اتفاق افتاد، آن نامه ای را که نوشته شد من نوشتم (منظور نامه توهین آمیز فرماندهان سپاه به رئیس جمهوری محمد خاتمی بود). بنده و آقای سلیمانی. وقتی در کف خیابان به سمت بیت رهبری راه افتادند، بنده فرمانده نیروی هوایی سپاه بودم. عکس من الان روی موتور 1000 با “چوب” هست. با حسین خالقی. ایستادم کف خیابان که کف خیابان را جمع کنم. آن جایی که لازم باشد بیاییم کف خیابان و چوب بزنیم، جزو چوب زن ها هستیم. افتخار هم می کنیم. نگاه نکردم که من، سردار و فرمانده نیروی هوایی هستم و تو را چه به کف خیابان؟

مجوز حمله به کوی دانشگاه و تیراندازی را با برخورد قاطعانه از شورای امنیت کشور گرفتم

سال 82، بیست و پنج روز در کف خیابان درگیری بود. اینهایی که می گویند همه شان با فتنه مبارزه کرده اند و قالیباف مبارزه نکرده است، آن 25 روز یک نفرشاان موضع گیری نکرد. 10 تا وزیر استعفا دادند و نامه استعفای نفر یازدهم هم آماده بود که جلوی او را گرفتند. 18 تا استاندار و 120 تا فرماندار استعفا کردند. مجلس هم در اعتصاب بود که انتخابات دور هفتم را برگزار نکنند.

در سال 82 بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، من در جلسه شورای امنیت کشور محکم دعوا کردم و حرف های بسیار تندی زدم و شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم که امشب هرکس بخواهد بیاید تو کوی و بخواهد این کارها را انجام بدهد، من به عنوان فرمانده ناجا، له شون می کنم و جمعشان می کنم. این عزیز جعفری شاهد است. حرف بقیه این بود که اگر نیروی انتظامی می خواهد وارد کوی دانشگاه شود باید مجوز شورای امنیت کشور را داشته باشد و مدیران دانشگاه این اجازه را بدهند. آقای معین و ظریفیان در آن جلسه بودند و با من مخالف بودند. من در آن جلسه با برخوردی که انجام دادم مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور گرفتم.

بعد رفتم به همکارانم گفتند که بروند استراحت کنند، چون قرار نیست اتفاقی بیفتد و توضیح دادم همین هایی که تو جلسه شورای امنیت کشور هستند باعث فتنه و شلوغی دانشگاه ها می شوند.

وقتی به مجلس ششم رفتم تا [درباره این اتفاقات توضیح بدهم]، بهزاد نبوی گفت که چه کسی تو را دعوت کرده است؟ گفتم اقلیت مجلس و آقای حداد، دعوت کرده اند. گفت اشتباه کردند تو را دعوت کردند. این چهار نفر، آقایان معین، لاری، یونسی و روحانی یک جوری حرف زدند که نفهمیدیم چه گفتند. بنده هم خیلی شفاف و روشن حرف هایم را مطرح کردم. وقتی من داشتم صحبت می کردم، خانم حقیقت جو بلند شد و گفت که آقای قالیباف، شما منظورت من هستم؟ گفتم که من چنین جسارتی نکردم. ولی همان ضرب المثل معروف هست که می گوید وقتی چوب رو برداری، گربه دزد فکر خودش را می کند، شاید از این باب بود. به خاطر این که من می دانستم اینها 5 نفر هستند تو کوی می نشینند و بچه ها را [تحریک می کنند] و یکی ش هم این خانم بود.

قالیباف در صحبت هایی متناقض در حالی که پیش از این مدعی شده بود دوم خردادی ها دنبال شلوغ بازی بودند از تلاش خود برای اجازه مجوز تجمع به گروه های دانشجویی خبر می دهد و می گوید: در جلسه شورای امنیت کشور آقایان معین، ظریفیان، موسوی لاری، حسن روحانی و یونسی گفتند که اجازه تجمع و مجوز برای سالگرد کوی دانشگاه به دفتر تحکیم ندهید. فرمانده سپاه هم مخالف بود. تنها کسی که می گفت به آنها اجازه بدهیم من بودم. آنها که خودشان هم موافق دفنر تحکیم بودند می گفتند که آقای قالیباف، اینها می آیند شلوغ بازی در می آورند. اما من گفتم که امنیت را تامین می کنم. از آقا هم مجوز گرفتم و رئیس اینها را خواستم که بیاید و گفتم که شما مظلومیت 18 تیر را دارید و نظام می خواهد به شما مجوز بدهد. اما در نهایت خودشان با بزرگ ترهایشان صحبت کردند و منصرف شدند.

به آنها می گویی کارنامه ات چیست؟ می گویند دو تا فحش دادیم

اینهایی که می گویند ما ساکت فتنه هستیم، سال 82 که 25 روز کف خیابان درگیری داشتیم کجا بودند؟ 18 تیر کجا بودند؟ کسی نمی تواند بگوید 88 مهم است و ما بودیم اما 82 مهم نیست و ما نبودیم. چون رفته بودیم کاسبی کنیم. یا می گویند حادثه سال 78 لازم نبوده یا حادثه سال 76 [انتخاب محمد خاتمی به ریاست جمهوری] لازم نبوده یا جنگ و حادثه بنی صدر لازم نبوده است. برخی افراد که در [حوادث سال 88] ظاهراً ادعای انقلابی گری داشتند، دوست داشتند بر بام این درگیری در کف خیابون به اسم انقلاب بدمند.

در جلسه شورای عالی امنیت ملی، آقای جلیلی در مورد مترو از من سئوال داشت که اینها به ضرر حزب الله و به نفع سبزها عمل می کنند. گفتم چه کسی این کار را می کند؟ جواب داد محسن هاشمی. گفتم محسن هاشمی مسئول ساخت متروست. یعنی تونل را می کند و مترو می سازد و تحویل می دهد. این قسمتی که کار برنامه ریزی قطارها در آن انجام می شود توسط یک شرکتی به نام بهره برداری مترو مدیریت می شود و فلانی مدیرعامل آن است. اصلاً بستن و بازکردن مترو ربطی به محسن هاشمی ندارد. دروغ به این بزرگی که تو حتی تشکیلات را هم نمی شناسی. بابا من کف خیابان خودم ایستادم و کار انجام می دهم. شما می آی این حرف را می زنی؟ بعد به من می گویند ساکت فتنه. اما به او می گویی کارنامه خودت را بده. می گوید من دو تا فحش دادم. خب دو تا فحش که موضوع نشد.

من در سال 88 بنا بر نظر آیت الله خامنه ای به احمدی نژاد رای دادم

من در مورد رای خودم در سال 88 می توانم اسم ببرم. آقای کاشانی و آقای بیادی شاهد هستند. آقای بیادی دنبال سردار رضایی بود. آمد پیش من. گفتم به نظر من خلاف نظر آقا داری عمل می کنی. گفت برای چه؟ گفتم چون آقا می گوید باید به احمدی نژاد رای داد. گفت تو این حرف را می زنی؟ گفتم آره. انتقاد من به احمدی نژاد، دلیل اینکه به احمدی نژاد رای ندهیم نیست.

 من واعظ مهدوی را به  ستاد میرحسین فرستادم

در مورد واعظ مهدوی توصیه ای به من شد و معلوم است که از کجا به من توصیه می شود (احتمالن منظور دفتر رهبری است). وقتی آمدن میرحسین موسوی قطعی شد و شورای نگهبان تایید کرد، افرادی بنا شد برای موسوی کار کنند. توصیه شد به من که افرادی دارند می روند در ستاد مهندس موسوی؛ خوب است که بچه هایی بروند در ستاد آقای موسوی که غیر از اینکه آقای موسوی آنها را قبول دارد، آنها هم بچه های متدین و انقلابی و سالمی باشند. یکی از آنها واعظ مهدوی بود که آقای میرحسین ایشان را قبول داشت. آقای واعظ هم متدین، حزب اللهی و متخصص است، اما گرایشش چپ است. کافر که نیست. وقتی که این توصیه به من شد، من آقای مهدوی را صدا زدم و توصیه کردم برو به میرحسین کمک کن. دلیلش هم این بود که بچه های متدین و حزب اللهی بروند و آدم های اصلاح طلب تند عقبه مجاهدین انقلاب و مشارکت نریزند دور میرحسین موسوی. واعظ مهدوی گفت که من خودم نمی خواهم بروم و حتی اگر بخواهم کمی کمک کنم، معنی اش این است که از وقت شهرداری بزنم و آنجا بروم. یعنی حقوق شهرداری را بگیرم اما جای دیگری کار کنم و راضی نیستم. یک هفته ای گذشت. ما دیدیم آدم هایی دارند جمع می شوند که نباید جمع شوند. دومرتبه از آقای واعظ خواستم برود به ستاد میرحسین کمک کند. او هم گفت که اگر نظر شما این است که من بروم اجازه بدهید 2 ماه مرخصی بدون حقوق بگیرم. من هم موافقت کردم.

می خواهم حتی بدنه سازمان همشهری را هم تغییر دهم تا انقلابی شوند

اساس و بنیاد موسسه همشهری 20 سال قبل پایه گذاری شده است. حتمن آن پایه گذاری بر مدار انقلاب نبوده است. حداقل با باورهایی که ما داریم نبوده است. 17 سال شهرداری بر این مدار چرخیده است. تا روزی که من آمدم شهرداری. در دوره آقای دکتر احمدی نژاد هم هیچ تغییری در سازمان همشهری داده نشده است. حداکثر این بوده که فقط یک رئیس تغییر کرده است. اما بدنه همان هستند. خیلی ها اصلن کارمند رسمی هستند و شما نمی توانید آنها را بیرون کنید. باید بروید دادگاه و اداره کار و دیوان عدالت اداری و … تا 3 سال از مدیریت من هم همینطور بوده است. ولی الان بیشتر از 2 سال است به این موضوع محکم پرداختیم تا بتوانیم تا بدنه پایین را تغییر دهیم. و تا حدی بچه های آنجا و مدیریت آنجا را به سمت بچه های ارزشی و انقلابی برده ایم.

اصلاح طلب ها ما حزب اللهی ها را گذاشته اند سر کار

شما می گویید اصلاح طلب ها از قالیباف تعریف می کنند یا قالیباف هر روز در دوران اصلاح طلب ها با آقای خاتمی فالوده می خورد. هیچ وقت آن جایی که احساس کردم اساس نظام و فرهنگ انقلاب در خطر است، پیش هیچ مسئولی کوتاه نیامدم. اینها، ما حزب اللهی ها را گذاشته اند سر کار. به خدا ما سر کار رفتیم. من با اطمینان می گویم دوستان، این قدر که سیاسیون مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی با بنده عناد دارند عملاً و حتماً با دیگران در این زمینه ندارند. ای کاش من می توانستم بعضی از موضوعات را اینجا به شما بگویم. چند روز قبل فیس بوک آقای ابطحی را دیدید سر تونل چی نوشته بود؟ (یک نفر می گوید شما که گفتید وقت ندارید فیس بوک را ببینید. قالیباف جواب داد که من در خبر دیدم). از تونل رد شده بود. اما گفته بود که این تونل خوب است اما من گله مندی دارم از قالیباف و نمی خواهم بنویسم. من ابحطی را از قبل از انقلاب می شناسم. بچه مشهد است. بعد از انقلاب هم او رای می شناسم. اما وقتی احساس کردم که به عنوان بچه انقلاب باید بایستم که رئیس دفتر رئیس جمهور نشود ایستادم و نگذاشتم بشود. تا حالا هم نگفتم. حالا شما اینجا دیدید که یک رئیس دفتر قرار شد معاون شود، چه اتفاقی افتاد؟ (احتمالاً منظورش مشائی است)

پیمانکاران آقای هاشمی اقتصاد اسلامی بلد نبودند

در سال 73 که برخی از همین آقایان که الان به آقای هاشمی فحش می دهند، آن روز دست آقای هاشمی را می بوسیدند، من با هاشمی در همین محل ریاست جمهوری صحبتی کردم که همان روز گریه کرد. گفتم ما به شما معترضیم. به این سبکی که در فرهنگ ساخت و ساز دارد انجام می شود معترضیم. ما این را قبول نداریم.

من به ایشان گفتم حاج آقا ما با شما در جنگ بودیم. حداقل 6 سال از 8 سال جنگ را شما فرمانده مستقیم جنگ بودید. من از شما سئوالم این است که وقتی در خراسان لشکر 77 وجود داشت، چرا لشکر 5 نصر امام رضا را درست کردید؟ گفت نمی شد. گفتم به همین دلیل و با این پیمانکارهایی که شما دارید، از آن اقتصاد اسلامی در نمی آید.

مصلی تهران از آهن و مفتول و مال حرام ساخته شده است

وقتی توی مصلای تهران می روید، چرا حس معنوی ندارد؟ اساسش مال این است که آنها را با آهن و مفتول و جراثقیل و افرادی ساخته اند که به هیچ عنوان باطن آنها، با اینجا انس برقرار نکرده است. وقتی خدا روح خودش را بر انسان دمید به او انسانیت و آزادگی داد، این انسانیت و آزادگی فقط در یک شرایط حفظ می شود که بر بستر اسلامیت و یک هدایت قدسی اتفاق بیفتد. اگر ما در مسجد “لرزاده” می رویم و حس معنوی پیدا می کنیم به خاطر این است که آن معماری که آنجا را ساخته است یا مسجد گوهرشاد را ساخته است، 40 روز روزه می گرفته و بی وضو سر کارش نمی رفته است. مال حرام هم نخورده است. بعد می رود این ساختمان را می سازد. آدم از کنارش که رد می شود، معنویت او را می گیرد. اما ما مصلی درست می کنیم از آن فرار می کنیم. دو بار نماز جمعه برگزار کردیم و دیگر برگزار نکردیم. شما 1000 تا آیه قرآن هم بگذارید نمی توانید توی آن معنویت پیدا کنید.

من را نباید بر اساس پل و اتوبان ارزیابی کنید

ارزیابی مدیران در جمهوری اسلامی غلط است. باید اینطوری ارزیابی شود که چقدر قالیباف در شهرداری تهران کار کرده که مردم عبادت کنند. نه اینکه چه قدر پل و اتوبان ساخته است.


43 پاسخ به “دفاع قالیباف از خود در پایگاه بسیج: مجوز حضور نظامی و تیراندازی در کوی دانشگاه را من گرفتم”

 1. داداش -باجی گفت:

  آقای قالیباف
  آقا گفت باید به احمدی نژاد رای داد ؟؟؟؟
  حالا بگذریم پس مشکل مملکت از بصیرت ولایی بود

  شما که در مورد شهر و معماری و مسجد صاحب نظرید وقتی بیت الله را می بینید و یا مسجد النبی را
  چه حسی به شما دست می دهد ؟

 2. obeydsankhozani گفت:

  آقای قالیباف تا میتوانی ازاین خوش رقصی ها بکن. به فکر فردای خودت هم باش که باید دردادگاه ملی حاضر شوی و همین حرفهایت را برایت بخوانند و بعد بپرسند شما به چه حقی این اجازه را گرفتی و به جوانان بی گناه تیراندازی کرده و آن دانشجویان با آن وضعیت کشته شدند و … بالاخره این انتخابات تمام میشود و روسیاهی آن برای ذغال و ذغالها می ماند.

 3. ایرانی گفت:

  اینم از قالیباف……

 4. amin گفت:

  چه دنیایی ست که کاندیدای ریاست جمهوری برای به دست آوردن مقبولیت باید خودش را چنین وحشی و بی منطق نشان دهد

  وا مصیبتا. خداروشکر که شکمان به یقین تبدیل شد

 5. ایرانی‌ گفت:

  :پیدا کنید دروغگو را
  =============================================================================
  به گزارش خبرگزاری مهر، آقای قالیباف روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی شریف ضمن رد نقش آیت‌الله خامنه‌ای در حصر خانگی رهبران جنبش سبز گفت: «حصری که الان وجود دارد به دلیل مسائل امنیتی است» که به گفته او «در آن مقطع در کشور پیش آمد و شورای عالی امنیت ملی طبق قانون چنین مصوبه‌ای داد».
  =============================================================================
  =============================================================================

  حداد عادل: مقام معظم رهبری حصر خانگی را برای موسوی و کروبی در نظر گرفتندچهارشنبه, ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۲

  غلامعلی حداد عادل در جمع دانشجویان با تاکید بر اینکه حصر خانگی حداقل کاری بود که نظام باید برای موسوی و کروبی انجام می‌داد تصریح کرد: مقام معظم رهبری به دلیل اینکه کشور و مردم آرام باشند و به دلیل خدمات آن آقایان حصر خانگی را برای آن‌ها در نظر گرفتند.

  =============================================================================

 6. asad گفت:

  قالیباف! من خودت رو ندیده ام اما برادرهایت را خوب می شناسم. اگر شبیه آنها باشی می تونم تو رو هم کاسب انقلاب فرض کنم. شما چند می گیری دست از خون برادرت بکشی؟.

 7. روح سوار گفت:

  قالیباف با تو هستم

  من یک ایرانم از خانواده ای متعصب و مذهبی
  من نه ضدانقلابم و نه اسرائیلی و نه آمریکائی و …..!!!!!!!!
  شما و امثال شما بخاطرجنایاتتان به زودی توسط مردم داغ دیده و مصیبت کشیده مجازات خواهید شد
  شگفت زده می شوم وقتی می بینم برای رسیدن به مقام وچاپلوسی از هیچ کاری دریغ نمی ورزید
  به زودی شماها به سزای اعمال ننگین خود خواهید رسید
  چه بی شرمانه و وقیحانه اعتراف می کنید
  مالهای حرامی که از خون دل این مردم خورده اید و گردن کلفت کرده اید چقدر شما را پست و بی شرم کرده !!!!!!
  ازشما متنفرم

  آنهایی که شما کشتید تا ابد جاودانند و نامشان در تاریخ ایران و جهان مانند قهرمانان ثبت خواهدشد و اما شما

  با تمام وجودم ازشما متنفرم و روزشماری می کنم و منتظرم تا روزی فرابرسد که به خواست و اراده خداوند بدست مردم بیفتید
  وشما را به شکلی ذلیل به سزای اعمال ننگینتان برسانند
  ننگ بر تو و امثال تو که دستتان به خون بی گناهان آلوده است و نه از خدا می ترسید و نه از عاقبت کار خود
  ولی این را هم بدانید که با این چاپلوسی ها به جایی نمی رسید چون تو مانند چوب هر دو سر نجس هستی

  ننگت باد

 8. حسن گفت:

  آهو نمی شوی بدین جست و خیز،….!1

 9. مریم گفت:

  ممنون آقای قالیباف که خیلی زود شکهارا بدل به یقین کردید وامیدهای اندکی را که بود بدل به یاس
  تکلیف رای شما ازطرف ملت ازهمین حالا روشن شد
  البته رای “بیت” مهمه که شما سعی درجذب آن دارید
  ولی این نیز بگذرد
  روزحساب نزدیک است

 10. رها گفت:

  نه برادر انگار زیاد بهت فشار آوردند که زدی تو خاکی …نه خوبه این جوری اونهایی که تو رو از پل و اتو بان می شناختن،حالا بهتر می شناسنت این شهوت فدرت گفتمانتو به خواستگاهی که ازش میای نزدیک ترکرده. ولی فرمانده !این بارم بعید می دونم موفق شی! ببینم انتخابات بعدی کدوم وری می چرخی…!

 11. ebi گفت:

  آقای قالیباف احمدی نژاد هم این خوش خدمتی هارو کرد ولی چی شد

  تو هم آخر مثل یه دستمال کاغذی کثیف شده پرتاب میشی

  صبر کن

  آسیاب به نوبت نوبت به تو هم میرسه من هنوز از اون گاز های اشک آوری که تو سال 77/78 استفاده کردی خاطره دارم

  در رو یه پاشنه نمی چرخه

 12. معراج گفت:

  چرا دوروغ پراكني ميكنيد ،قاليباف اگ روحيه سوار شدن رو موتور و با چوب زدن داشت اسمشو نميزاشتن ساكت فتنه در ضمن فرمانده نيروي هوايي سپاه در سال ٨٧ سوار موتور نميشه چوب بگيره دستش ، لا اقل يه دوروغ منطقي بگين ، حيف اين همه زحمتي كه كشيده و آخر سر اينطوري خوردش ميكنن افسوس ، جالب ميشه اگه نظرمو پخش كنين

 13. ناشناس گفت:

  آقای قالیباف بد نیست نگاهی به سرنوشت قذافی بندازی عکسش چطور ذجه کنان در رسانه های جهان منتشر شد

 14. لتان گفت:

  جناب خالی باف !

 15. بنده خدا گفت:

  اقای قالیباف ، فقط یک سوال:
  اگر شما برحقی و انقدر رفسنجانی انقدر ادم بدی هست ، چرا از امدن رفسنجانی همتون هراس دارید؟ شما ها که بگفته خودتان حداکثر جامعه هستید امدن یک ادم 79 ساله چرا شمارا به وحشت انداخته؟ 8 ساله مجلس ، قوه قضاییه و مجریه و شهرداری و… دست شماست . 8سال تا توانستید این پیرمرد را تخریب کردید وفرصت پاسخگویی به تو ندادید. با ثبت نام کردنش این همه سر وصدا میکنید ، بعد از موضع قدرت هم صحبت میکنید؟

 16. به توچه گفت:

  چه جالب که این سخرانی به این شکل در هیچ رسانه داخلی ثبت نشده ولی کلمه اونو اطلاع رسانی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این برداشتهای کلمه از سخرانی بوده همش به اینصورت نیست بهتره فیلم این سخنرانی پخش بشه تا خودتون قضاوت کنید. که فکر نمی کنم کسی اینقدر احمق باشه که خودشم اینارو برداشت کنه

 17. Tabrizi Habib گفت:

  من احمدی نژاد را قبول ندارم ولی هزار بار بیش از او این سردار را چون احمد نژاد محاسنی دارد که قالیباف ندارد ولی معایب او را این شخص چند چندان دارد. احساس سرسپردگی و نوکر منشی و بوقلمون صفتی این شخص هزار بار از احمدی بیشتر است. احمدی نژاد شال عربی را از شانه های خود برداشت ولی این شخص تازه دارد آنرا مثل جیگرکیها روی شانه می اندازد و تازه زمانی هم که با عوض شدن خط حماس تاریخ این فلسطین نمایی گذشته است.

 18. راوی گفت:

  موزی صفت تنها واژه کاملاً شایسته ات است

 19. عبد الله گفت:

  جابله تا حالا که میگقتید این کارها رو عده ای خود سر کرده اند خوبه حالا معلوم شد او عده خود سر کیا بودن.

 20. محق گفت:

  قالی تو به درد ما نمی خورد , خار دارد

 21. saeed گفت:

  باقر خان هم ترمز بریده. بیچاره ۳ دوره است که میاد تحویلش نمیگیرن. اما با این حرفش در اصل افشاگری کرده:
  یکی اینکه از نقش خود در جنایات کوی پرده برداشت.
  و دوم اینکه تلویحا اعتراف کرد که رهبر مجوز حمله به کوی را صادر کرده.
  صرف نظر از نتیجه انتخابات فضایی آن کمک شایانی به شفاف سازی میکند.

 22. امین م گفت:

  توصیه می کنم اگر فایل صوتی یا تصویری جلسه بسیج وی را دارید منتشرش کنید چرا که هیچ چیز بهتر از آن نمی تواند دو رویی های وی را برملا سازد و تاکتیک های بیت را خنثی کند

 23. محسن گفت:

  در سایت کلمه نقل قول هایی از قالیباف می خوانم و دلم می گیرد.دوم راهنمایی بودیم و در کتاب دستور (زبان فارسی ) قطعه ای ادبی می خواندیم که باید از نظر دستوری نهاد و گزاره و مضاف و مضاف علیه و … آنرا یاد بگیریم اما موضوع ومعنای آن بر بخش دستوری آن چنان میچربید که اینک هیچ از دستور آن نمیدانم اما موضوع آن شده تابو و دستور ذهنی من . معنای آن این بود :
  زندگی مانند صحنه اجرای نمایش نامه ایست که همه در آن مشغول اجرای نقشیم و گروهی آنچنان غرق رل خودند که به چیز دیگری نمی اندیشند و توجه ندارند و گروهی هر از گاهی از نقش خود جدا شده به مشاهده بازی دیگران و مجموعه نمایش توجه دارند.

  کاش آقایانی که برای گرفتن حقوق در نظام کنونی ایران مشغولند و آنقدر کار میکنن که در هر مجموعه اقتصادی با این پشتکار مشغول شوند حتمن در موقعیت تصمیم ساز و مدیر قرار میگیرند و لاجرم حقوق خوبی هم میگیرند کمی از نقش خود جدا میشدند و میدیدند که چه دارند میکنند.

  کاش میشد با آقای قالیباف رو در رو نشست و مشفقانه گفت که این ره که تو میروی به ترکستان است . که آنکه قانون نگاشت که ورورد نیروی نظامی و انتظامی به محوطه و محدوده های دانشگاهی ممنوع است از تاثیر نیروی بازدارنده افکار عمومی و قدرت اثر نیروی دانشجو در تحمیل خواست مردم خیلی بیشتر از شما میدانسته و شما جاهلانه به نقض آن قانون در تیر 78 بخود میبالی . کاش میشد گفت که حاصل حضور نیروهای شما قبل از تسلیم اعضای شورای امنیت ملی در برابر تهدیدات امنیتی شما و صدور حکم مجوز ورود به کوی و شلیک گلوله شده بود مرگ عزت ابراهیمی و در مرام ادعایی شما رییس حکومت در غم خلخال زن یهودی باید خون میگریست یا دق مرگ میشد اما در مرام کنونی شما فقط حفظ نظام است و رسیدن به مقام قرب ولایت که اینک در افکار شما جانشین خدا شده و معبود شماست.
  راستی آقای قالیباف یادتان هست هنگام برگزاری دادگاه حمله سردار نقدی به کوی شما تشریف نداشته و مقصر قلمداد نشده بودی . کلک کدام بخش دیانتت باعث شد آنروز تاثیر خود در آن فتح الفتوحت را کتمان کنی.راستی احفظ کدام بخش جبهه جنگ را در روزهای پایانی بعهده شما گذاشته بودند و نیروهای شما روز شروع آتش بس دقیقا” کجا بودند. به شخصه کدام بخش خاک ایران را به عراقی ها سپرده بودید.

  مگر میشود رو بروی کسی مثل قالباف نشست و گفت که دیگرانی که به خود کار کردن در مراکز و ارگانهای و نهاد های دولتی را ممنوع کرده و هیچگاه برای یک روز هم در هیچ حکومتی کارگزار و کارمند و شاغل نبوده اند و تغییر حکومت اساسا” در سرنوشت شغلی آنان اثری ندارد کمتر از شما که تا کنون روزی به کار غیر دولتی نگذرانده ای( شاید) کمتر ایرانی یا دلسوز این کشور (که اینک از آن سرخورده اند) نیستند اما آنان در وقتی که حاکمتی که شما نقشی در آن دارید سر به راه خطا میکذارد دست خالی به خیابان میآیند و چشم در چشم تو و امثال تو پیگیر آزادی و حقوق انسانی میشوند بی ترس و دلهره از چوبی که در دست سواران بر موتور هزار و کلت در دستان لباس شخصی روی پل حافظ و سرنشینان ریویی که سر تقاطع کارگر و کشاورز در میان خیل معترضین دیوانه وار میراند تا کسی یا کسانی را زیر بگیرد و دیگرانی را بترسانند و جالب نگاه ترسیده و پر از اضطرابی ایست که سواره و پیاده در چشمان شما موج میزند و کاش میشد که صادق بودید و ترس و ترس و ترس ی که در چشمانتان موج میزند را میدیدید و با روزهای پایانی جنگ مقایسه میکردید و جز چروک دور چشم که گواه پیرتر شدنتان بود نوع دلهرتان را یکسان کشف میکردید. الحق که آدمهای قابل ترحمی هستید.

  نمیشود روبروی سردار بی فتح و ظفری مانند قالیباف نشست و از سرنوشت هشت سال جنگی که در پایان شکست در آنرا خفت بارانه پذیرفته بودند و رهبر کشور را به پذیرش آن متقاعد کرده بودند گفت.

  نمیشود روبروی آدمهای این حکومت نشست و گفت که سرنوشت این کشور هماره بدست خانت کارانی که فارسی سلیسیحرف میزده اند و سرباز هر حکومت جوری شده اند رقن خورده.

 24. omid گفت:

  رهبر امروز گفت : کاندیدا تایید نشده شعار و وعده ندهید و مردم را امیدوار نکنید.
  قرارنیست معجزی اتفاق افتد یا بعبارتی کش ندهید !
  آخر رئیس جمهور ذوب در ولایت نامش از صندوق مصباح و شرکا در خواهدآمد.
  بقیه هم بعلل مختلف رد صلاحیت خواهند شدو ول معطند .
  آوردن رفسنجانی با آن سابقه قتلهای زنجیری و اختلاسها هم برای ساکت کردن اصلاح طلبان بوده.
  هیچ معجزی ازاین نمایش مسخره در نمیاید.

 25. khali گفت:

  این آقای قالیباف از آن نان به نرخ روز خورهایی هست که همتا ندارد.
  در اصل ایشان در هر ستادی یک نفوذی فرستاده است تا هر کس که رییس جمهور شد، جای ایشان محکم باشد. این جناب واعظ مهدوی هم واسطی بوده است تا اگر موسوی رییس جمهور شد باز جای ایشان محکم باشد.

 26. saman گفت:

  در قلب ترکیه، سعید جلیلی، عضو ارشد مذاکرات هسته ای ایران و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ضیافیت شام !! یکدیگر را ملاقات می کنند.!!! جليلی ريس جمهور آينده ؟ !

 27. امید گفت:

  عشق خدمت دیونه اش کرده

 28. مجتبی گفت:

  اگه جلسه خصوصی بوده شما از کجا مشروح صحبت ها رو دارید؟ حتما از روی فیلم یا صوت باید اینا پیاده سازی شه ، پس فیلم و صوت تون کو؟ خبر بی منبع چرت … همین

 29. حسین گفت:

  اگر این مسئله درست باشد که کار اصلاح طلب‌های شورای امنیت، آقایان موسوی لاری و معین و ظریفیان که بدتر بوده که مجوز کشتار به قالیباف داده اند. یعنی چی‌ قالیباف ما را ترساند ما مجوز دادیم ؟ اگر ذره ای‌‌ برای خون دانشجویان و خانواده‌های داغدیده‌شان ارزش قائلید کامنت من را سانسور نکنید تا بالاخره بفهمیم چه کسانی‌ دست داشتند در آن جنایت. تمنّا می‌کنم حذف نکنید به خاطر خدا

 30. آرش گفت:

  دوست عزیز
  شما به ایشان رای بدهید و اجازه بدید مردم خودشون از متن فوق برداشت کنند، و البته در این شکی نیست که آقای قالیباف در کدام دسته قرار میگیرند و سر سپرده کدام جناح هستند، صد البته کشتن بجه ها در دانشگاه و کف خیابان به نفع ایشان بوده تا به این حد که ایشان امروز چشم به ریاست جمهوری دوخته، شخصی که نمونه مدیریت ایشان را در شهرداری دیدیم، ساخت وسازهای بی حساب کتاب بهران، شلوغی و کثیفی این شهر و …… که اگر بخواهم ادامه دهم مدیریت نداشته این آقا بیش از این زیر سوال خواهد رفت

 31. بیژن گفت:

  آفریــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ هاهاهاهاهاهاهاهاها!!!؟ این بدبخت بیچاره میدونه که در انتخابات شکست فجیعی را خواهد خورد، بخاطر همین هم با این اظهاراتش فقط میخواد پوئن مثبتی پیش خامنه ای داشته باشه تا شاید از درون صندوقها بجای مثلأ اسم جلیلی، اسم قالیباف بیرون بیاد، وگرنه این جنایتهای قالیباف را همه میدونند!!!؟

 32. سیسی گفت:

  واقعاً از اینکه می بینم بعضی ها برای اینکه خود را کاندیدای مطلوب سپاه و بسیج و دفتر رهبری نشان دهند و اجماع را برای انتصاب روی آنها ببند به هر گفته و دروغی متوسل می شوند حالم بهم می خورد. ما از آقای قالیباف انتظار بیشتری داشتیم
  .

 33. داماشی گفت:

  دوستان توجه؛؛؛ توجه؟؟؟ احتمال میدهم که هم فایل صوتی,تصویری منتشر خواهد شد.چون هست.ولی به وقتش؟عجله نفرمایید؛؛

 34. سعید گفت:

  موافقم، کاشکی مردم بفهمند که قالیباف گرفتار چه مخمصه ای شده از دست بیتی یون از طرفی و گروهی از اصلاح طلبها ازطرف دیگه، حالا اینقد نفهمین قالیباف داره چی میگه و مثل 84 که هاشمی رو تخریب کردین تخریبش کنین و بعد که مثلا سعید جلیلی شد رییس جمهور دوباره هشت سال بزنین تو سرتون، آقا خلایق هر چه لایق. ما ایرانیا تا ابد باید بازی بخوریم نفهمیم دنیا دست کیه…

 35. Arsh گفت:

  تنها دو سخن کافی بود ،سردار قالی باف ،مبدل به دکتر خالی باف شود !!!
  سردار ،درجه سرداری کیلوی ،سیاست و ممارست نمیاورد ،بقول همشهری سخنورت ،فردوسی بزرگ ..
  توانا بود هر که دانا بود زدنش دل پیر برنا بود ،
  بجای دکترا گرفتن ،که روشن نیست ،کجا ،و کی ،در چه دانشکده ای ،،و با چه “پورپزالی “پ ه دی گرفتی ؟؟
  کافی بود تنها یکسال در شاناهمه فرو میرفتی !!

 36. محمد گفت:

  بزرگترا میگن این بابا آدم رو یاد شعبون جعفری دوران شاه میندازه

 37. rajab گفت:

  من همیشه مخالف اصلاح طلب ها و سبزی ها و جنبش سبز بودم اما سگ اصلاح طلب ها و سبزها به سرتاپای این یارو میازره. خدا میدونه ام الفساد این کشور همین یاروه که امنیت و اخلاق رو در این ایران نابود کرد و فساد و بی اخلاقی بی حد و اندازه رو در جامعه ترویج داد. چیزی که در تموم تاریخ پرفراز و نشیب ایران حتی در بدترین دوران دیده نشده بود

 38. مجید گفت:

  سردار دوست داریم
  ما هم بجاش کف خیابون اومدیم و بازم میایموبجاش هم کار علمی میکنیم
  درود بر رهبر معظم انقلاب

 39. حمید گفت:

  خدا لعنتتون کنه که انقدر دروغ میگید به مردم

 40. فرهاد رنجبرراد گفت:

  با همین شاهکاراش از مردم رأی می خواد؟! زهی خیال باطل!

 41. monireh گفت:

  بعضي از دوستان مث اينكه خواب تشريف دارن!!! مگه توي ايران راي ها رو ميشمارن كه اين جانور_ذوب شده در ولايت نيازي به راي مردم داشته باشه؟؟؟!!!خودشون ميارن بالا هركي رو كه بخوان.

 42. سهیل گفت:

  من به شخصه احتمالا رای نمی دم!
  قبلش میخواستم به قالیباف رای بدم!