سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انزجار بین المللی از انتشار ویدئوی مثله کردن یک سرباز سوری...
» عمر فاروق یکی از گروه های عضو ارتش آزاد سوریه است

انزجار بین المللی از انتشار ویدئوی مثله کردن یک سرباز سوری

چکیده :حقوق بشر مثله کردن اجساد دشمن جنایت جنگی به شمار می‌رود. اصالت این ویدیو که تا کنون بیشتر از دو میلیون بار دیده شده است و هنوز توسط منابع مستقل تایید نشده؛ بازتاب های فراوان داشته و انزجار فراوانی را برانگیخته است. ائتلاف مخالفان حکومت در سوریه اعلام کرده که ابوصقر را محاکمه خواهد کرد. ...


کلمه- گروه خبر: ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۲ و در جریان جنگ داخلی سوریه تصاویری در اینترنت منتشر شد که یکی از شورشیان سوری را حال پاره کردن بدن یک سرباز سوری نشان می‌دهد. وی قلب سرباز را بیرون آورده و آنطور که در فیلم به نظر می‌رسد می‌خورد.

سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد فردی را که در ویدیو دیده می‌شود شناسایی کرده است. به گفته این سازمان وی معروف به ابوصقر رهبر بریگارد مستقل عمر فاروق یکی از گروه های عضو ارتش آزاد سوریه است.

این سازمان هشدار داده کسانی که در هر دو طرف درگیری مرتکب جنایت جنگی می شوند باید بدانند که هیچ اغماضی در حق آنها روا نخواهد شد و روزی باید پاسخگوی این اعمال باشند.

به نوشته بی بی سی دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید قبلا ویدئوهای دیگری از ابوصقر منتشر شده بود که در آنها او به مناطق شیعه نشین لبنان موشک شلیک می‌کند و در کنار جسد نیروهای حزب الله لبنان که در کنار سربازان دولتی سوریه می جنگیده‌اند عکس می‌گیرد.

ابوصقر در این ویدئو تهدید می‌کند که قلب علوی‌های سوریه را هم خواهد خورد.

حقوق بشر مثله کردن اجساد دشمن جنایت جنگی به شمار می‌رود. اصالت این ویدیو که تا کنون بیشتر از دو میلیون بار دیده شده است و هنوز توسط منابع مستقل تایید نشده؛ بازتاب های فراوان داشته و انزجار فراوانی را برانگیخته است.

ائتلاف مخالفان حکومت در سوریه اعلام کرده که ابوصقر را محاکمه خواهد کرد.

در همین زمینه تايمز به نقل از ديده بانان حقوق بشر آمريکا نوشت: «وقتي درگيري ها در سوريه پايان يابد، اسلحه ها از امثال خالد بن حمد گرفته مي‌شود و ديگر اين جنايات انجام نمي شود.»

در اين گزارش آمده است که خالد بن حمد يکي از افراد تيپ آل فاروق القاعده است که فرماندهي 60 جنگجوي ضد سوري را بر عهده دارد و در حومه حمص با نيروهاي دولت سوريه مي جنگد.

سازمان ملل شمار کشته شدگان جنگ داخلی سوریه را که از ماه مارس ۲۰۱۱ آغاز شده ۷۰ هزار نفر تخمین زده، اما ناظران حقوق بشر سوریه، نهاد مستقلی که مقر آن در بریتانیاست، تعداد کشته شدگان را بیش از ۸۰ هزار نفر می‌داند.

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.