سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روزشمار انتخابات ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۸/ کروبی: صدای نعره مافیاهای جدید را از دهان کیهان ...
» حمله جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه به میرحسین، هاشمی و خاتمی

روزشمار انتخابات ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۸/ کروبی: صدای نعره مافیاهای جدید را از دهان کیهان می‌شنوم/ دکان بازجویان تخته می‌شود

چکیده :کروبی در واکنش به توهین‌های روزنامه کیهان و مدیرمسئول آن، با بیان اینکه «نباید به این افراد پاسخ داد چون اینها عاشق توجه و جنجالند»، افزود: «این صدای نعره مافیاهای جدید است که از دهان کیهان می‌شنوم. البته آرزو داریم که دکان بازجو و بازجویان روزی تخته شود و البته از دید این افراد سخن از عطوفت با محکومین لاطائلات است»....


روزشمار تاریخ؛ انتخابات دهم

10 اردیبهشت 1388

 

سرخط خبرها

– اعلام كانديداتوري محسن رضايي: تا آخر می مانم/ “نشاط ، آرامش و ثبات براي پيشرفت” از شعارهاي من است (ایسنا)

– وزیر اطلاعات: هر نامزدي که فکر مي‌کند توانايي حضور در صحنه را دارد مي‌تواند بيايد و تبليغ کند (ایسنا)

– مهدی كروبي: هيچ مشکلی با نظارت شوراي نگهبان بر انتخابات نداريم (فارس)

– عبدالله رمضان زاده: موسوی بدون تبعیض و فارغ از تفاوت به شهروندان ایرانی می‌نگرد (فارس)

– پاسخ کروبی به شریعتمداری:‌ امیدوارم روزی دکان بازجویان تخته شود (آفتاب نیوز)

– کیهان:‌ ستاد موسوی در اختیار احزاب دوقولو است

– حمله جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه به دولتهای میرحسین، هاشمی و خاتمی و دفاع از احمدی نژاد(خبر آنلاین به نقل از فارس)

 

فراتر از خبر

مهدي كروبي دبيركل حزب اعتماد ملي و كانديداي احتمالي انتخابات دهم رياست جمهوري در ديدار با اعضاي شوراي مركزي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه الزهرا كه در دفتر وي انجام ‌شد، در خصوص تشكيل گروه صيانت از آراي مردم، گفت: منظور ما از تشكيل گروه و ستادي براي صيانت از آراء فقط حضور نماينده كانديداها بر سر صندوق بود تا نظارت نمايندگان كانديداها به‌طور جدي در سر صندوق‌ها وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: تاكنون چيزي به عنوان نماينده كانديداها بر سر صندوق وجود داشته، اما متأسفانه حضور نماينده كانديداها بر سر اخذ رأي با مشكلات فراواني است و ما فقط قصد داريم نماينده‌اي از خود براي احقاق حق بر سر صندوق بگذاريم.

 

مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به مشکلات دوران سازندگی و اصلاحات و افزایش فاصله طبقاتی در جامعه خاطرنشان کرد: در این دولتها برخی‌ها با استفاده از رانت و امتیازات دیگر قوی‌تر شده و قشر فقیر نیز فقیرتر شد.

وی با اشاره به مطرح شدن مشکلاتی در کشور نظیر بی‌ثباتی، نا‌امنی، تهدیدات بیگانگان و … بیان داشت:‌ کسانی که می‌گویند چنین مشکلاتی در کشور ما وجود دارد باید و به درستی ‌ادعای خود را تعریف‌‌ کنند و بگویند این سخنان را بر چه مبنایی بیان می‌کنند.

وی با اشاره به مقایسه دولت‌های اصلاحات و سازندگی تصریح کرد: در دولت سازندگی کارهای عمرانی بسیاری در کشور انجام شد و بسیاری از زیرساخت‌های کشور شکل گرفت، اما در ارتباط با فعالیت‌های دولت اصلاحات ما نمی‌توانیم یک طرح اقتصادی ثابت معنادار و قابل دفاع پیدا کنیم و اجرای برنامه و طرح اقتصادی را در دوران اصلاحات شاهد نبودیم.

ذوالنور با اشاره به مطرح شدن موضوع ثابت ماندن نرخ تورم در دوران جنگ و دولت میرحسین موسوی گفت: ما در زمان جنگ تنها محصول و درآمد را از فروش نفت‌ داشتیم که این پول نیز برای تامین هزینه‌های جنگ و همچنین تامین مایحتاج مردم هزینه می‌شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در آن زمان از طرح‌های نظیر اجرای اصل 44، اصلاح زیرساخت‌ها، مشارکت بخش خصوصی، تقویت تعاونی‌ها، اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و… وجود نداشت و در آن زمان دولت تصدیگری کامل داشته و بخش خصوصی نیز اجازه ورود نداشت.

وی اظهار داشت: اما در دولت نهم توجه ویژه‌ای به سازندگی، مشارکت بخش خصوصی، کاهش تصدی گری‌های دولت و … شد.

 

برگزیده ها

خبرروز/ آفتاب نیوز

پاسخ کروبی به شریعتمداری:‌ امیدوارم روزی دکان بازجویان تخته شود

سایت‌های خبری حامی مهدی کروبی از واکنش وی به توهین‌های روز گذشته روزنامه کیهان و مدیرمسئول آن خبر داده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، در پی “بی سواد”‌ خواند کروبی در کیهان پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی به نقل از کروبی خبر داده است که وی در این ارتباط گفته است:‌ «نباید به این افراد پاسخ داد چون اینها عاشق توجه و جنجالند».

بر این اساس کروبی ادامه داده است: «خدا را شکر که ما قبل از انقلاب لیسانس الهیات و فلسفه گرفته بودیم و از رانت و دودوزه بازی دکتر و مهندس نشدیم».

این گزارش می‌افزاید، کروبی توهین شریعتمداری را متوجه فقها و مجتهدینی دانست که با پیگیری نگاه اجتهادی امام و بحث زمان و مکان خواستار عطوفت در مجازات افراد زیر ۱۸ سال شده بودند و راس این مجتهدین مجتهدی اعلم و مطلق چون حضرت آیت الله شاهرودی است و این آدم می‌گوید که همه بی‌سوادند.

کروبی افزوده است:‌ «این صدای نعره مافیاهای جدید است که از دهان کیهان می‌شنوم. البته آرزو داریم که دکان بازجو و بازجویان روزی تخته شود و البته از دید این افراد سخن از عطوفت با محکومین لاطائلات است».

کروبی خطاب به شریعتمداری گفته است: «البته روزی باید مجذوبان دروغین ولایت در شخصیت فرهنگی رهبر انقلاب ذوب شوند چرا که نگاه اجتهادی و حقوقی رهبری نیز متکی بر جایگاه زمان ومکان در فقه است».

در پایان کروبی اضافه کرده است: «حالا نه اما بعدا به شریعتمداری بگویید که سر کلاس کروبی برای شما هم جا هست».

 

آرشیو روزشمار انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.