سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پورمحمدی: حال آقایان موسوی و کروبی خوب است و مشکلی ندارند...
» نگرانی خانواده میرحسین و کروبی از سلامت آنها

پورمحمدی: حال آقایان موسوی و کروبی خوب است و مشکلی ندارند

چکیده :با آنکه بیش از هشتصد روز از حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گذرد، هنوز به هیچ یک از خواسته های خانواده آنها و افکار عمومی مبنی بر ارائه اخبار در مورد سلامت رهبران جنبش سبز پاسخی داده نشده و عملکرد و اظهارات ماموران نیز همواره بر نگرانی ها افزوده است. فشارها بر روی خانواده کروبی و موسوی به حدی است که امکان اطلاع رسانی دقیق و شفاف در خصوص آخرین وضعیت ایشان به آسانی مقدور نیست. ...


کلمه- گروه خبر: با گذشت بیش از 800 روز از حصر غیرقانونی و غیرشرعی رهبران جنبش سبز و در حالی که آنان از ابتدایی ترین حقوق یک زندانی محروم هستند، رییس سازمان بازرسی کل کشور که این روزها سودای ریاست جمهوری هم در سر دارد مدعی است که حال این آقایان هم خوب است و مشکلی ندارند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به این سوال که شما به عنوان رییس سازمان بازرسی کل کشور چه اطلاعی از آقایان کروبی و موسوی دارید؟ گفته است: بنده مسوول امنیتی و قضایی کشور نبوده و مسوول بازرسی از دستگاه‌های دولت هستم. ولی آنطور که اطلاع دارم حال این آقایان هم خوب است و مشکلی ندارند.

هر چند مصطفی پورمحمدی در جمع روحانیون سخن می گفت اما مشخص است که هنوز دغدغه جدی اقشار مختلف جامعه اطلاع از وضعیت میرحسین موسوی و مهدی کروبی است.

به نظر می رسد پیش بینی عسگراولادی پیر حزب موتلفه در این خصوص که تا وضعیت میرحسین موسوی و مهدی کروبی مشخص نشود، قفل انتخابات گشوده نخواهد شد، درست می باشد و اینک که اندکی فضا برای نشست های سیاسی و جلسات پرسش و پاسخ باز شده است حتی در جلسات خصوصی و نیمه خصوصی اقتدارگرایان هم وضعیت میرحسین و کروبی از جدی ترین دغدغه های شرکت کنندگان است.

مصطفی پورمحمدی که داعیه ریاست جمهوری را از سال 88 در سال داشته است، در جمع روحانیون تهرانی هر چند در وصف ویژگی های خود مدعی شده که
در حوزه قضایی حضور داشته و تجربه کافی دارم اما توضیح نداده است که حصر رهبران جنبش سبز با کدامیک از موازین قضایی و حقوقی صورت گرفته است.

این مقام قضایی نگفته است در حالی که فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی ارتباط بسیار محدودی با والدین خود دارند، ایشان که به قول خودشان هیچ مسئولیتی هم در چنین مسایلی ندارند چگونه از وضعیت رهبران جنبش سبز مطلع هستند و خبر از خوبی احوال آنان می دهند.

فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بارها با اشاره به فضای مشوش و تند حاکم بر ملاقات ها و تماس ها، نسبت به سلامتی آنها ابراز نگرانی می کنند.

در همین حال، مهدی کروبی در آپارتمانی کوچک به تنهایی محبوس و از دسترسی به هوای آزاد، آفتاب و امکان پیاده روی نیز محروم است. همسر مهدی کروبی، فاطمه کروبی بارها نسبت به وضع نظافت و بهداشت محل حبس مهدی کروبی ابراز نگرانی کرده است.

آیا ابتلا به بیماری قلبی میرحسین موسوی و تنگی نفس مهدی کروبی در اثر فشارهای ناشی از رفتارهای نامناسب ماموران اطلاعاتی نشانه ای از خوبی احوالات است یا انزوای بیش از هشتصد روزه همراهان جنبش سبز که در خانه های خود محبوس شده و حتی حق استفاده از تلفن و رسانه را هم ندارند؟

با آنکه بیش از هشتصد روز از حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و مهدی کروبی می گذرد، هنوز به هیچ یک از خواسته های خانواده آنها و افکار عمومی مبنی بر ارائه اخبار در مورد سلامت رهبران جنبش سبز پاسخی داده نشده و عملکرد و اظهارات ماموران نیز همواره بر نگرانی ها افزوده است. فشارها بر روی خانواده کروبی و موسوی به حدی است که امکان اطلاع رسانی دقیق و شفاف در خصوص آخرین وضعیت ایشان به آسانی مقدور نیست.

پورمحمدی مدعی شده که می خواهد از ظلم به لباس روحانیت جلوگیری کند، اما نگفته است چگونه است طی این همه مدت به دادخواهی از مهدی کروبی که ملبس به لباس روحانیت است برنخاسته است. در زمانی که مهدی کروبی در خیابان های تهران و قم مورد تعدی لباس شخصی ها قرار گرفت و این روحانی نماینده امام را مورد ضرب و شتم و انواع هتاکی ها و بی حرمتی ها قرار دادند، این مقام قضایی و نظارتی در کجا بود؟ آیا نظارت بر عملکرد نیروی انتظامی بخشی از وظایف سازمان بازرسی نیست؟ آیا بعنوان یکی از اعضای جامعه روحانیان نباید به دفاع از مهدی کروبی که عمری را برای انقلاب و جمهوری اسلامی سپری کرده صدای اعتراضی شنیده می شد؟

وی پیش از این نیز در زمانی که ادعا کرده بود اولین نامه را به میرحسین موسوی نوشته است، گفته بود من آدم ترسویی نیستم زیرا سابقه 34 ساله مدیریتی دارم و سابقه‌ام هم مشخص است اما باید کاری کرد که کشور با کمترین تنش و هزینه راهش را طی کند. اما او نگفته است بعنوان یک مسلمان حتی بدون جایگاه حقوقی اش تاکنون در خصوص رفع حصر غیرقانونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی که سالها خالصانه در سخت ترین شرایط به این کشور خدمت کرده اند، چه قدمی برداشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.