سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جمعی از نمایندگان ادوار مجلس: جامعه در انتظار آزادی و شنیدن نظرات میرحسین و کروبی ا...
» دیدار با دختران میرحسین و زهرا رهنورد

جمعی از نمایندگان ادوار مجلس: جامعه در انتظار آزادی و شنیدن نظرات میرحسین و کروبی است

چکیده :اعضای هیات مرکزی نمایندگان ادوار مجلس در دیدار با فرزندان میرحسین و رهنورد با اشاره به ویژگی های جنبش سبز همچنین تصریح کردند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی در جنبش سبز مردم ایران و فضای سیاسی کشور نقش و تاثیری اساسی و کلیدی دارند. این فعالان سیاسی خاطر نشان کردند که جامعه و فعالان به طور جدی، منتظر آزادی سه همراه زندانی جنبش سبز و شنیدن نقطه نظرات آنها درباره مسائل پیش رو و شرایط حساس سیاسی جامعه اند و محصور کردن آنان با توجه به سابقه مدیریتی درخشان، تعهد، هوشمندی و دلسوزی آن ها باعث محرومیت کشور و دوستداران از اندیشه و قابلیت گره گشایی ایشان خواهد بود. ...


اعضای هیات مرکزی نمایندگان ادوار مجلس در دیدار با فرزندان میرحسین و زهرا رهنورد، مهندس موسوی و خانواده ایشان را سرمایه بزرگ مملکت اسلامی خوانده و خواستار آزادی آنان شدند.

به گزارش کلمه در این دیدار اعضای هیات مرکزی نمایندگان ادواری مجلس با تاکید بر آرمان های جنبش سبز، این جنبش را سرمایه اجتماعی معاصر دانسته و تاکید کردند که جامعیت و نقش فراگیر چنین سرمایه ای باید حفظ شود.

دیدار کنندگان با اشاره به ویژگی های جنبش سبز همچنین تصریح کردند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی در جنبش سبز مردم ایران و فضای سیاسی کشور نقش و تاثیری اساسی و کلیدی دارند. این فعالان سیاسی خاطر نشان کردند که جامعه و فعالان به طور جدی، منتظر آزادی سه همراه زندانی جنبش سبز و شنیدن نقطه نظرات آنها درباره مسائل پیش رو و شرایط حساس سیاسی جامعه اند و محصور کردن آنان با توجه به سابقه مدیریتی درخشان، تعهد، هوشمندی و دلسوزی آن ها باعث محرومیت کشور و دوستداران از اندیشه و قابلیت گره گشایی ایشان خواهد بود.

در این دیدار فرزندان مهندس موسوی نیز از وضعیت مادر و پدر سخن گفتند و با تاکید بر بی خبری های طولانی از آن ها از تماس غیر منتظره با یکی از فرزندان خبر دادند.

بر اساس این گزارش، تنها یکی از فرزندان، که سه شنبه شب موفق به صحبت با مادر شده بود در ادامه افزود صدای مادر شاداب و سرحال بود و حال پدر هم مناسب به نظر می آمد.

با گذشت بیش از هشتصد روز از حصر غیرقانونی و غیر شرعی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی سخت گیری ها و محدودیت ها بیش از گذشته شده است. به طوری که دختران میرحسین موسوی حتی از تماس تلفنی با پدر و مادر خود نیز محروم هستند.

در ادامه این دیدار فرزند مهندس موسوی با تشکر از حضور نمایندگان و خانواده های زندانیان سیاسی تاکید کرد: نگرانی ما از وضعیت جسمانی پدر و همچنین نزدیکی به انتخابات پیش رو از سوی دیگر، باعث تشدید فشار ها بر ما شده و زمان بی خبری مطلق از وضعیت مادر و پدر را هر بار طولانی تر و سخت ترمی کند. اگرچه این سختی ها را ما با توسل به خدا و دعای مردم و با اعتماد بر وعده های به حق الهی تحمل می کنیم.

وی در پایان این دیدار یکی از خاطرات کوتاه خود با پدرش را بیان کرد و گفت: در یکی از دیدارهای کوتاهی که با پدر داشتم سلام چند تن از دوستان را به ایشان ابلاغ کردم و پدر با لحنی صمیمی گفت: هر کس حال مرا پرسید بگو بابا سلام ویژه می رساند.

فرزند میرحسین موسوی با ابلاغ سلام گرم و خاص پدر در بند خود به دیدار کنندگان، از حضور و ابزار محبت های آنان تقدیر و تشکر کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.