سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

انحلال شورای شهر رشت تصویب شد

چکیده :معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیر هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی استان گیلان به تصویب انحلال شورای اسلامی شهر رشت از سوی این هیئت خبر داد. ...


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیر هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی استان گیلان به تصویب انحلال شورای اسلامی شهر رشت از سوی این هیئت خبر داد.

به گزارش مهر، محمد آقاجانزاده ظهر امروز در حاشیه سیزدهمین نشست هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی استان در رشت افزود: در این نشست پیشنهادات واصله در زمینه رسیدگی به برخی از موارد مرتبط با بعضی از شوراهای اسلامی استان مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی اظهارداشت: همچنین با توجه به معضلات به وجود آمده در شورای اسلامی رشت و عدم تشکیل جلسات شورا و انحراف از وظایف قانونی که موجب کندی کار در امور جاری شهرداری شد بنابراین انحلال شورای اسلامی شهر رشت به تصویب هیئت استان رسید و برای تصویب نهایی به هیئت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی کشور ارجاع شد.

دبیر هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی گیلان ادامه داد: طبق ماده 85 اصلاحی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، پس از تصویب نهایی انحلال تا برگزاری انتخابات مجدد و تشکیل شورای جدید، استاندار جانشین آن شورا خواهد شد.

پیش از این نیز گزارش شده بود که جلسات شورای اسلامی شهر رشت به دلیل از حدنصاب افتادن که ناشی از دستگیری‌های اخیر تعدادی از اعضای این شورا است تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد.

اخیراً پنجمین عضو شورای اسلامی رشت نیز با اتهامات مالی با حکم مقامات قضایی استان بازداشت شده است.

قبلاً و در اواخر بهمن ماه گذشته رئیس و یک عضو شورای اسلامی و نیز در اوایل اسفند ماه جاری دو عضو دیگر شورا در همین راستا بازداشت شده بودند که با احتساب بازداشت اخیر، شورای اسلامی شهر رشت از این پس فاقد حدنصاب خواهد بود و تا اطلاع ثانوی جلسات آن برگزار نخواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.