سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » استعفای وزیر آموزش و پرورش کویت به دنبال مرگ یک دانش آموز...

استعفای وزیر آموزش و پرورش کویت به دنبال مرگ یک دانش آموز

چکیده :در حالی که کشته شدن ده ها دانش آموز در کشورمان تاکنون استعفای هیچ مقامی در بر نداشته است، مرگ یک دانش آموز در کویت منجر به استعفای وزیر آموزش و پرورش شد. این دختر دانش آموز دیروز چهارشنبه پس از تنبیه بدنی معلم در مدرسه دخترانه فراونیه کویت، درگذشت. “نایف الحجرف” وزیر آموزش و...


در حالی که کشته شدن ده ها دانش آموز در کشورمان تاکنون استعفای هیچ مقامی در بر نداشته است، مرگ یک دانش آموز در کویت منجر به استعفای وزیر آموزش و پرورش شد.

این دختر دانش آموز دیروز چهارشنبه پس از تنبیه بدنی معلم در مدرسه دخترانه فراونیه کویت، درگذشت.

“نایف الحجرف” وزیر آموزش و پرورش کویت نیز همان روز و به دنبال بروز این حادثه، استعفای خود را تسلیم نخست وزیر کرد.

وزیر آموزش و پرورش مستعفی با انتشار اطلاعیه ای گفت: وزارت آموزش و پرورش روز سختی را پس از درگذشت دخترمان نوره (دانش آموز متوفی) می گذراند. من استعفا کردم زیرا معتقدم در برابر هر دانش آموز در مدرسه، مسؤولیت دارم.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی القبس، وی افزود: براساس تحمل مسؤولیت سیاسی این حادثه، استعفای خود را ارائه کردم. وزارت آموزش و پرورش به بازسازی روحی دانش آموزان این مدرسه می پردازد. این موضوع از وظایف مستقیم وزارتخانه است.

وزیر آموزش و پرورش قبل از استعفا با برگزاری جلسه ای با حضور همه مقامات مرتبط با این حادثه، دستورات لازم برای پیگیری این موضوع را صادر کرد.

قبل از این هم وزیر کشور کویت به دنبال مرگ یک نفر در هنگام بازجویی پلیس، از سمت خود استعفا داد بود.

این دانش آموز مدرسه دخترانه منطقه فروانیه کویت که بیماری قلبی داشت پس از تنبیه بدنی توسط معلم مصری اش، به بیمارستان منتقل شد اما تلاش های پزشکان بی فایده بود و او درگذشت.

روزنامه القبس نوشت: اطلاعاتی وجود دارد که این معلم با کتاب بر سر دانش آموز زده است. بلافاصله پس از این حادثه، دانش آموز به زمین می افتد که با کمک مسؤولان مدرسه به بیمارستان منتقل می شود.

پزشکی قانونی هم در این باره گفته است که پس از بررسی، دلیلی درباره وقوع حادثه جنایی پیدا نکرده و حادثه مرگ، طبیعی رخ داده است.

وزارت آموزش و پرورش کویت هم تحقیق رسمی را درباره این حادثه آغاز کرده است که نتیجه آن امروز پنجشنبه منتشر می شود.

محمد الکندری معاون وزیر آموزش و پرورش کویت با اعلام این موضوع گفت: تنها پس از پایان تحقیقات و ارائه گزارشی های کامل پزشکی، در صورتی که اثبات شود معلم خطایی کرده است با او برخورد خواهد شد. قبل از انتشار نتایج این تحقیقات هیچ برخوردی با معلم نخواهد شد و نمی توانیم هیچ چیزی بگوییم.

مدیر مدرسه هم گفته است این دانش آموز به دنبال سکته قلبی درگذشت و معلم او را کتک نزد.

معاون رئیس بخش اورژانس بیمارستان فروانیه کویت هم گفت: آثاری از ضرب و جرح بر روی بدن دانش آموز متوفی دیده نشد. دانش آموز با مرگ طبیعی از این دنیا رفت.

الحسینی یکی از نمایندگان پارلمان کویت هم در این باره گفت: بارها درباره وجود تنبیه بدنی در مدارس کویت هشدار داده بودیم ولی هم اکنون باید یکی از دانش آموزان هزینه بی توجهی به این هشدارها را بپردازد.

پدر این دانش آموز هم گفته است که مرگ دخترش طبیعی بود و او از هیچ کس شکایتی ارائه نمی کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.