سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خودداری عبدالفتاح سلطانی از تامین وثیقه‌ یک میلیارد و دویست میلیون تومانی...

خودداری عبدالفتاح سلطانی از تامین وثیقه‌ یک میلیارد و دویست میلیون تومانی

چکیده :عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و یکی از اعضای موسس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران به رغم نیاز به درمان، حاضر به تامین وثیقهٔ یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومانی نشد. ...


عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و یکی از اعضای موسس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران به رغم نیاز به درمان، حاضر به تامین وثیقهٔ یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومانی نشد.

مائده سلطانی دختر این وکیل دربند به جرس می‌گوید: با توجه به شرایط جسمی پدرم و بیماری کم‌خونی و گوارشی که دارد نیاز است که در آرامش و شرایط دور از استرس به درمان بپردازند. به همین خاطر مادرم بار‌ها درخواست مرخصی استعلاجی کردند. اما متاسفانه مبلغی که تعیین شد از سوی دادگاه مبلغ بسیار بالایی بود؛ بیش از یک میلیارد.

وی ادامه می‌دهد: از آنجائی که تأمین این مبلغ برای خانواده ما غیر ممکن است و پدرم نیز بار‌ها به مقامات مربوطه موضوع توجه به قانون در تطبیق میزان وثیقه با وضعیت محکومین را گوشزد کرده‌اند اما توجهی نشده وعلیرغم بیماری‌های مختلفی که دارد تا کنون پدرم از حق مرخصی استعلاجی محروم شده است.

مائده سلطانی با بیان این مطلب که متاسفانه حتی در مورد تعیین میزان وثیقه هم قانون از سوی مسئولان امر رعایت نمی‌شود، تاکید می‌کند پدرش حاضر نیست زیر بار این قانون‌شکنی برود.

عبدالفتاح سلطانی که وکالت بسیاری از فعالان سیاسی، مطبوعاتی و مدنی را بر عهده داشته متهم به «تبلیغ علیه نظام، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی علیه نظام» و «تحصیل مال حرام «از طریق دریافت جایزه حقوق نورنبرگ شده است.

او که از تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ در زندان اوین به سر می‌برد با حکم بدوی که اواسط اسفند ماه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی صادر شد به ۱۸ سال حبس، تبعید به برازجان و همچنین به ۲۰ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شده و پس از آن در دادگاه تجدید نظر حکم زندان به ۱۳ سال کاهش یافت.

عبدالفتاح سلطانی در طول فعالیت‌های حقوقی و حقوق بشری خود و پیش از ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ سه بار در زندان بوده و ماه‌های طولانی از مدت حبس خود را در انفرادی گذرانده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.