سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آریا آرام نژاد برای سومین بار در زندان متی کلای بابل...

آریا آرام نژاد برای سومین بار در زندان متی کلای بابل

چکیده :آریا آرام نژاد که اخیرا به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، روزگذشته در حالی به زندان متی کلای بابل رفت که آخرین سروده خود به نام قاصدک را تقدیم کودکان کار کرده بود. ...


آریا آرام نژاد هنرمند جوان کشورمان روز گذشته برای سومین بار طی سه سال گذشته به زندان متی کلای بابل رفت.

به گزارش کلمه، آریا آرام نژاد که اخیرا به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، روزگذشته در حالی به زندان متی کلای بابل رفت که آخرین سروده خود به نام قاصدک را تقدیم کودکان کار کرده بود.

وی پیش از عزیمت به زندان گفته بود تنها دغدغه ام قبل از اجرای حکم اتمام اجرای قاصدک است که به محض نهایی شدن خود را به زندان معرفی خواهم کرد. روز گذشته وی در حالی که آخرین مرحله از انتشار سروده اش را انجام داد به متی کلای بابل رفت، همان مکانی که بارها مسئولان شهر گفته بودند، جای یک هنرمند آنجا نیست.

سال گذشته این هنرمند جوان در یک اقدام بی سابقه بار دیگر به جرم ارائه آثار هنری و با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

هر چند او به حکم خود اعتراض کرد، اما هفته گذشته قاضی میری این حکم را به سه ماه تقلیل داد و در متن حکم این هنرمند سبز آمده است که من اقدام تبلیغی علیه گروه “مخالف” نظام! گویی تعجیل در تایپ این حکم موجب شده که چنین اشتباهی در متن حکم بوجود آید.

سال گذشته در زمان برگزاری دادگاه اول آرام نژاد بارها به او توصیه شده بود که از گرفتن وکیل خودداری کند اما در حالی که این هنرمند جوان بعد از گذراندن دوره محکومیت خود آزاد شده است بار دیگر در نبود وکیل مدافع به جرم ارائه آثار هنری به زندان محکوم شد.

پیش از این بارها مسئولان قضایی شهرستان با ابراز تاسف از وضعیت بوجود آمده گفته بودند که جای هنرمند زندان نیست و اینک بار دیگر برای آریا آرام نژاد حکم زندان تعزیری صادر شده است.

آهنگهای صد سال دیگه، دلتنگی ، برای لمس آزادی و ترانه تلخ از جمله موارد اتهامی جدید این هنرمند جوان بود. همچنین دیدار با سید محمد خاتمی و مادر سهراب اعرابی هم از موارد اتهامی آریا آرام نژاد بود که منجر به به نه ماه حبس تعزیری برای این جوان هنرمند شده بود.

آریا آرام نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز است که پس از عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» منتشر کرد. او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد. او پس از گذراندن ۳۵ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متی‌کلا شهرستان بابل و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و سپس در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آبان ماه سال گذشته نیز وی بار دیگر بازداشت و به زندان بابل منتقل شد که بعد از تعطیلات نوروزی در حالی که قرار بود بار دیگر عازم زندان شود، حکم آزادیش صادر شد.

آریا آرام نژاد در برابر زندان متی کلای بابل


4 پاسخ به “آریا آرام نژاد برای سومین بار در زندان متی کلای بابل”

 1. صادق گفت:

  برای لمس آزادی، تنم بدجوری میخاره.

 2. Niko گفت:

  آریای عزیز و دوست داشتنی دمت گرم دادا خیلی مردی.از طرف همشهریت

 3. pal گفت:

  الان گوش دادم موسیقی جدیدش رو
  آریا یادت نره من منتظرم من منتظر هم خونی شما با حسین زمان هستم خودت در صفحه ات قولش رو دادی
  اثرت مثل تمام آثارت بی مثال بود مثل دلتنگی پر از دلتنگی
  آریا برگرد تا با خودت بگویم این حرف ها رو

 4. Basiri گفت:

  دراین ایام نامردی و نا مردمی …که خیلی ها که فکر میکنن خیلی میفهمن تو پستوها تئوری پردازی میکنن یا شعر میگن و تو هفت سوراخ اونو قایم میکنن تا شاید روزی بکار بیاد …خیل مردی آریا ،زنده باشی ، نذار تو محبس خردت کنن، با توکل به خدا و ائمه ی اطهار خوتو بساز که ایران زمین در آینده ای که خیلی دیر نیست بوجود امثال تو نیاز مبرمی خواهد داشت. یاعلی مدد