سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برادر رییس قوه قضاییه خواستار حمایت خاص از خانواده زندانیان شد...

برادر رییس قوه قضاییه خواستار حمایت خاص از خانواده زندانیان شد

چکیده :در حالی که این روزها ظلم به خانواده زندانیان ابعاد گسترده تری پیدا کرده است، برادر رییس قوه قضاییه می گوید خانواده زندانیان آسیب‌پذیرترین قشر جامعه و نیازمند حمایت خاص هستند....


در حالی که این روزها ظلم به خانواده زندانیان ابعاد گسترده تری پیدا کرده است، برادر رییس قوه قضاییه می گوید خانواده زندانیان آسیب‌پذیرترین قشر جامعه و نیازمند حمایت خاص هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی که به آسیب پذیر بودن خانواده زندانیان اذعان دارد، توضیح نمی دهد که چرا خانواده های زندانیان همزمان با عزیزان خود مجازات می شوند و تحت فشارهای روحی و عاطفی قرار می گیرند.

بدرفتاری ماموران زندان و دادستانی و ایجاد مزاحمت برای خانواده ها کمترین آسیبی است که از سوی کارکنان قوه قضاییه به این شهروندان وارد می شود.

علی لاریجانی در دیدار مسئولان اداره کل زندان‌های قم و انجمن حمایت از خانواده زندانیان نیازمند با وی گفت: خانواده زندانیان یکی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه به شمار می‌روند که باید توجه و حمایت خاصی از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از تبیین آموزه‌های دینی در زندان‌ها اذعان کرد: درمان‌های روانشناسی در زندانها باید با آموزه‌های دینی و اسلامی عجین باشد تا شخصیت مجرمان را برای عدم بازگشت به جرم ایمن سازد که فعالیت‌های دینی انجام شده در قم نشان‌گر استفاده از این ظرفیت‌های ارزشمند است.

رییس مجلس از میزان شیوع جرم در زندانها و آموزش های منفی در این مکان سخنی به میان نیاورد.

لاریجانی در زمینه اشتغال زندانیان نیز خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجتماعی و اشتغال می‌تواند مانع از بازگشت زندانیان پس از آزادی به جرم باشد؛ همچنین باید راهکارهایی در زمینه حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی از خانواده زندانیان در زمان محکومیت سرپرست خانوار طراحی شود.

وی در پاسخ به تخصیص اعتبارات لازم به طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی پیرامون مشکلات زندانیان تصریح کرد: برای پیگیری بودجه و اعتبارات طرح‌های اشتغال‌زایی زندانیان و راه‌اندازی ساختمان جدید کانون اصلاح و تربیت، گزارشی ارائه شود تا مشکلات و چشم‌اندازهای موجود در زمینه اجرای این طرح‌ها به خوبی ارزیابی شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.