سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

شیوع افسردگی بین دانش آموزان

چکیده :به گفته مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش، در آمار احصا شده از تحلیل آزمون روانی رفتاری سال تحصیلی گذشته «افسردگی» بیشترین شیوع را در بین دانش آموزان پایه سوم راهنمایی و اول دبیرستان داشته که این آمار در بین پسران بیشتر از دختران به چشم می‌خورد....


به گفته مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش، در آمار احصا شده از تحلیل آزمون روانی رفتاری سال تحصیلی گذشته «افسردگی» بیشترین شیوع را در بین دانش آموزان پایه سوم راهنمایی و اول دبیرستان داشته که این آمار در بین پسران بیشتر از دختران به چشم می‌خورد.

حسن فرازنده خالدی افزود: بر اساس تحلیل نتایج این آزمون، مهمترین علت این افسردگی در بین دانش آموزان «نزاع های خانوادگی» است.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه درباره آزمون استعداد تحصیلی که هر ساله برای دانش آموزان پایه سوم راهنمایی و اول دبیرستان در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: نتایج آزمون استعداد در هدایت تحصیلی دانش آموزان و هدایت شغلی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتایج سال گذشته نشان دهنده شیوع افسردگی در بین دانش آموزان است.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون استعداد گفت: به همه مدارس پایه سوم راهنمایی و اول دبیرستان کشور اعلام شده تا این آزمون‌ها را تا پایان بهمن ماه انجام دهند.

وی افزود: نتایج آزمون استعداد تحصیلی و استرانگ شغلی (تشخیص استعدادهای شغلی) در مدرسه مشخص و پس از اعلام نتایج، دانش آموزانی که دارای استعدادهای ویژه‌ای هستند شناسایی و استعداد آنها تقویت می‌شود. همچنین نتایج این آزمون در هدایت شغلی دانش آموزان نیز مورد استفاده قرار گرفته و آنها را به شاخه‌های تحصیلی هدایت می‌کند.

به گفته خالدی، مهمترین بخش این آزمون سلامت رفتاری روانی دانش آموزان است که تحلیل این آزمون‌ها به آموزش و پرورش ارسال می‌شود تا میزان شیوع و فراوانی اختلالات و آسیب‌های پرخطر شناسایی و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت رفع آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش از برگزاری سالانه این آزمون شناسایی آسیب‌های موجود در بین دانش آموزان است، گفت: نتایج آزمون امسال نیز پس از بررسی‌های نهایی مشخص و اعلام خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.