سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یکشنبه و دوشنبه، اوج آلودگی هوا در تهران و شهرهای صنعتی...

یکشنبه و دوشنبه، اوج آلودگی هوا در تهران و شهرهای صنعتی

چکیده : روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشترین غلظت آلودگی هوا را در تهران و شهرهای صنعتی پرجمعیت با توجه به افزایش تردد خودروها داشته...


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به سکون هوا در تهران و شهرهای صنعتی گفت: با توجه به افزایش تردد خودروها از روز شنبه پیش‌بینی می‌شود آلودگی هوا در روزهای یکشنبه و دوشنبه به اوج خود برسد.

مهندس عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه از ساعات اولیه پنجشنبه شاهد سکون هوا در تهران و شهرهای صنعتی بودیم که این روند تا دوشنبه ادامه دارد، افزود: انتظار داریم روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشترین غلظت آلودگی هوا را در تهران و شهرهای صنعتی پرجمعیت با توجه به افزایش تردد خودروها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه سامانه جدیدی از روز سه‌شنبه کشور را فرا می‌گیرد گفت: بر این اساس انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها از روز سه‌شنبه روند نزولی به خود گیرد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روز شنبه در برخی مناطق استان بوشهر، فارس، هرمزگان و بتدریج در جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با تاکید بر این که در این مدت خلیج‌فارس، و تنگه هرمز مواج خواهد بود خاطرنشان کرد: در سایر مناطق کشور تا دوشنبه جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود که این امر موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش دما در نیمه شمالی کشور اشاره کرد و گفت: این افزایش دما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سواحل شمالی کشور محسوس بوده و با افزایش ابر همراه خواهد بود. از سوی دیگر از روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به نوار غربی کشور بارش‌ها آغاز خواهد شد.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس در روزهای شنبه آسمان تهران نیمه‌ابری، بتدریج صاف و در پاره‌ای از نقاط با غبار صبحگاهی و در روز یکشنبه صاف در پاره‌ای از نقاط با غبار صبحگاهی گاهی با رشد ابر در ارتفاعات خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این دو روز به 3 و 13 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.