سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 1200 دانش آموز دختر جیرفتی مسافر کاروان های راهیان نور شدند...

1200 دانش آموز دختر جیرفتی مسافر کاروان های راهیان نور شدند

چکیده :با توجه به اینکه بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولان هر سال بیش از سیصد هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای کشته می شوند و این رقم نه تنها کاهش نیافته که به علت نقض فنی خودروها و ناامنی و عدم استاندار بودن جاده ها روز به روز افزایش هم می یابد، کسی نمی پرسد چرا در اعزام داوطلبانه و مشتاقانه دانش آموزان به مناطق جنگی و اردوهای مستحبی اندکی تامل صورت نمی گیرد و به جای اصرار به توجیه امری که منجر به کشته شدن ده ها تن می شود، باز اصرار است که این کاروان ها راهی جاده های مرگ شوند؟...


در حالی که تاکنون کاروان راهیان نور، ده ها قربانی داشته است، فرمانده ناحیه بسیج مقاومت سپاه جیرفت از اعزام هزار و 200 دانش آموز دختر این شهرستان به اردوهای راهیان نور خبر داد.

ماه گذشته خبر تصادف اتوبوس راهیان نور و کشته شدن ۲۶ دانش آموز بر اثر بی مبالاتی و عدم رعایت نکات ایمنی سفر بازتاب وسیعی در میان محافل خبری و سیاسی کشور داشت، به طوری حتی رهبری نیز پیام تسلیتی به خانواده ها ارسال کرد.

انتقادات به نحوه اعزام دانش آموزان به مناطق بازمانده از هشت سال دفاع مقدس و اجباری بودن این اردوها مقامات بسیج و آموزش و پرورش را وادار به اظهارنظر کرد و هر کس انگشت اتهام را به سمت دیگری گرفت، تا آنجا که بعد از روزها بحث و گفت و گو، با مقصر خواندن راننده و پرداخت بیمه به خانواده های بازمانده، پرونده تلخ مرگ ۲۶ نفر از دانش آموزان و معلمان را بستند.

سرهنگ شهداد نژاد دانش آموزان را آینده سازان مملکت دانست و ابراز داشت: جوانان و نوجوانان باید با درس های بی نظیر هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

وی شهدا را بهترین الگو برای جوانان دانست و گفت: دفاع از ارزش های اسلامی و آرمان های انقلاب هدف والای این بزرگواران بود.

فرمانده ناحیه بسیج مقاومت سپاه جیرفت ادامه داد: گروه هزار و 200 نفری دانش آموزان به منظور آشنایی با رشادت های رزمندگان اسلام به مناطق جنگی اعزام شدند.

وی یادآور شد: این دانش آموزان با 27 اتوبوس و در قالب سه کاروان راهی این اردوها شدند و امید است که از فضای معنوی اردوهای راهیان نور بهره کافی را ببرند.

با توجه به اینکه بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولان هر سال بیش از سیصد هزار نفر در اثر تصادفات جاده ای کشته می شوند و این رقم نه تنها کاهش نیافته که به علت نقض فنی خودروها و ناامنی و عدم استاندار بودن جاده ها روز به روز افزایش هم می یابد، کسی نمی پرسد چرا در اعزام داوطلبانه و مشتاقانه دانش آموزان به مناطق جنگی و اردوهای مستحبی اندکی تامل صورت نمی گیرد و به جای اصرار به توجیه امری که منجر به کشته شدن ده ها تن می شود، باز اصرار است که این کاروان ها راهی جاده های مرگ شوند؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.