سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادگاه امدادگران کمپ سرند فردا برگزار می شود...

دادگاه امدادگران کمپ سرند فردا برگزار می شود

چکیده :بعد از گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت امدادگران کمپ سرند، ۲۱ امدادگر بازداشت شده که در اداره اطلاعات تبریز به سر می‌بردند برای محاکمه به شعبه یک دادگاه انقلاب احضار شدند....


بعد از گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت امدادگران کمپ سرند، ۲۱ امدادگر بازداشت شده که در اداره اطلاعات تبریز به سر می‌بردند برای محاکمه به شعبه یک دادگاه انقلاب احضار شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاطی حملبر، به اتهامات سیدحسین رونقی ملکی، سیدحسن رونقی ملکی، بهروز علوی، حمیدرضا مسیبیان، فرید روحانی، واحد خلوصی، شایان وحدتی، نوید خانجانی، مسعود وفابخش، هومن طاهری، سپهر صاحبان، دانیال حسنی، علی محمدی، مرتضی اسمائیل‌پور، محمد ارجمندی راد، محمداسماییل سلمان‌پور، محمدامین صالحی، محسن صامعی، میلاد پناهی بود، امیر روناسی، بهرام شجاعی مبنی بر مشارکت در اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، مشارکت در تهدید علیه بهداشت عمومی، مشارکت در تمرد نسبت به مامور انتظامی در روز دوشنبه ۲۹ آبان رسیدگی خواهد کرد.

این درحالی است که پیش از این مقامات قضایی و انتظامی کشور اتهامات این امدادگران را تبلیغ بهایت و وهابیت، جاسوسی برای رسانه‌های بیگانه و پخش مواد غذایی فاسد اعلام کرده بودند.

از متهمان این پرونده نوید خانجانی، هم اکنون در زندان رجایی به شهر می‌برد که برای شرکت در جلسه دادگاه به تبریز منتقل خواهد شد.

به گفته وکلای این پرونده متهم ردیف اول حسین رونقی ملکی عنوان شده و اتهامات اصلی متوجه این فعال حقوق بشر بوده که بعنوان امدادگر در مناطق زلزله زده حضور داشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.