سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمد خاتمی: وضع کشور عادی است، کشورهای تحریم کننده بحران زده و عاجز از حل مشکلاتند...
» من نگفتم در برابر گرانی «آخ نگویید»؛ بگویید ولی دشمن سو استفاده نکند

احمد خاتمی: وضع کشور عادی است، کشورهای تحریم کننده بحران زده و عاجز از حل مشکلاتند

چکیده :احمدخاتمي گفت:به حمدالله در كشور وضع عادي است و بحراني نيست. مشكلات بوده و هست، اگر دنبال كشور بحران زده هستيد به سراغ همان كشورهايي برويد كه تحريم كرده‌اند، در تلويزيون مي‌بيند كه با چه مشكلاتي مواجه هستند و حكام هم عاجز از حل مشكلات هستند. ...


کلمه: خطيب نماز جمعه تهران با اعلام اين‌كه به حمدالله در كشور وضع عادي است و بحراني نيست، كشورهاي تحريم كننده ايران را كشورهايي بحران‌زده توصيف كرد.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد، احمد خاتمي در خطبه دوم نماز جمعه تهران وي با طرح اين سوال كه در اين شرايط دم از مذاكره با آمريكا زدن به چه معناست؟ يادآور شد: من سخنم با فرد نيست و با مبنا كار دارم، دشمني آمريكا در طول اين سال ها كمتر نشده كه بيشتر شده است و حداقل 33 برابر شده است، امروز مذاكره با ايران و ايران را سر ميز مذاكره نشاندن يك هدف استراتژيك براي آمريكاست، چون آمريكا اين را مي‌داند كه انقلاب‌هاي منطقه برخاسته از انقلاب بزرگ ايران است، اين هدف استراتژيك براي آمريكاست كه بگويد چاره‌اي نداريد براي اين كه با ما بسازيد و ديديد كه ايران هم پس از 33 سال پاي ميز مذاكره آمد، البته به فضل خدا آمريكا اين هدف را به گور خواهد برد.

 آمریکا در بدترین وضعیت قرار دارد

وي خاطرنشان كرد: امروز آمريكا در مواجهه با ايران در بدترين وضعيت خود قرار دارد، آن‌ها در ابتداي تحريم گفته بودند كه ايران يك ماه ديگر دست تسليم بلند مي‌كند سه ماه از اين تحريم گذشته و به فضل الهي زمستان مي‌گذارد و رو سياهي بر ذغال خواهد ماند. ايران به فضل خدا شجاع مقتدر و با صلابت ايستاده است.

احمدخاتمي گفت:به حمدالله در كشور وضع عادي است و بحراني نيست. مشكلات بوده و هست، اگر دنبال كشور بحران زده هستيد به سراغ همان كشورهايي برويد كه تحريم كرده‌اند، در تلويزيون مي‌بيند كه با چه مشكلاتي مواجه هستند و حكام هم عاجز از حل مشكلات هستند. به آمريكا برويد كه ببينيد بيش از كل جمعيت كشورمان آمريكا فقير دارند و اين آماري است كه خودشان مي‌دهند در ايران اين خبرها نيست، بلكه مشكلات هست با همراهي مسوولان اين مشكلات برطرف خواهد شد.

«آخ بگویید» ولی دشمن سو استفاده نکند

خاتمي همچنین با عقب نشینی از اظهارات قبلی خود درباره آخ نگفتن در برابر گرانی ها آن را ناشی از  سهل انگاری یک  خبرنگار دانسته و  گفت: يك خبرنگار سهل انگار به دروغ از من گفت كه خاتمي مي‌گويد در برابر گراني ها آخ هم نگوييد دروغ به اين بزرگي! مگر مي‌شود من چنين چيزي بخواهم ؟ حرف من اين است كه برخورد دشمن پسند، نداشته باشيم، دشمن آشوب و بلوا مي‌خواهد نمي‌گويم رنجش نداشته باشيد، اين حق شماست، اما دشمنان آشوب و وادار كردن مسوولان براي عقب نشيني از مواضع داشته باشند والا چه كسي مي گويد آخ نگوييد، اما نبايد رفتار دشمن شاد كننده داشت به حمدالله مردم و اقشار مختلف جامعه ما همه يك صدا تا آخرين نفر و نفس و قطره خون پاي اين انقلاب اسلامي ايستاده‌اند.

اشاره آقای خاتمی به  اظهاراتی است که در  مراسم حکومتی گرامیداشت فاجعه ۷ تیر داشته است. خبرگزاری مهر در حاشیه این مراسم به نقل از اقای خاتمی  با اشاره به گرانی های فزاینده نوشته بود: دنیای استکبار اگر شما آخ بگویید خواهد گفت به اهداف خود رسیده‌ از این رو شما آرزوی یک آخ را بر دل دشمن بگذارید و صبوری کنید.

خاتمي همچنين گفته است: از همه مسوولان و قوه قضاييه انتظار مي‌رود در اين عرصه با اخلال گران اقتصادي و محتكران برخورد مناسبي داشته باشند، در اين جا از قوه قضاييه در برخورد با اخلال گران ارز تشكر مي كنم مردم هم توجه كنند پخش شايعات از ابزار مهم جنگ رواني است اعتنايي به شبكه هاي بيگانه دشمن نداشته باشند شبكه هيا آمريكا و انگليس و صهيونيستي فاسقند و نبايد به حرف آنها توجه كرد مردم ما به فضل خدا با سرفرازي اين گردنه ها را هم مثل گردنه هاي قبل پشت سر مي گذارد.


78 پاسخ به “احمد خاتمی: وضع کشور عادی است، کشورهای تحریم کننده بحران زده و عاجز از حل مشکلاتند”

 1. ناشناس گفت:

  کسی که شرم و حیا نداشته باشد دروغ های از این بزرگتر را می گوید. ذات این آدم بر دروغگویی استوار است به همین خاطر جز دروغ چیز دیگری بر زبان نمی آورد.

 2. سحر سبز گفت:

  باباخشمگین تو دیگه دست بردار مردم دیگه توان آخ گفتن هم ندارند شما هرچی دوست داری بگو اصلا تریبون نماز جمعه رو برای همین گذاشتن !!!!

 3. hoss گفت:

  تنها راه نجات: قیام

 4. علي درزي زادكان گفت:

  شما كه نظرات خود را به ثبت ميرسانيد جرا فقط به اون يه جمله اعتراض ميكنيد؟ بقيه حرفاش واقعا همش درسته. دنبال بهانه ايد . جرا بقيه حرفاشو تأييد نكرديد. جرا فقظ نيمه خالي ليوان رو ميبينيد. جرا از علت اصلي مشكلات كه تحريم هاست، حرف نزديد. اكر آمريكا طرفدار به اصطلاح دموكراسي و مردمه، بس جرا با اينكه ميبينه تحريم به مردم بسيار فشار مياره تازه ميخواد شديدترش كنه؟ دوستان بيدار شويد و خود را به خواب نزنيد. استقامت تا شكست دشمن. والعاقبة للمتقين

 5. سبزینه گفت:

  این جاهل نیز از برای خود دنیایی دارد نه از درد دل پدران و مادران شرمنده خبر دارد و نه از نابه سامانی های اقتصاد تنها کاری که از دست این قماش انسان های بی لیاقت و جیره خوار بر می اید و به نحو احسننت بلد هستند واق واق هایی است که تنها رضایت شخص رئیس است اما بدانید و اگاه باشید اقای خاتمی که هم اکنون اوضاع کشور را روبه راه می دانید زمان طغیان و قیام مردو به بچه ها و زنان و کودکان و خود شما رحم نخواهند کرد چون شما زندگی و سرنوشت فرزنداه ملت را به تاراج بردید.

 6. ناشناس گفت:

  ﺩﺭﺩ ﻣﻦ ﺗﻨﻬﺎﻳﻲ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻠﮑﻪ ﻣﺮﮒ ﻣﻠﺘﻲ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮔﺪﺍﻳﻲ ﺭﺍ ﻗﻨﺎﻋﺖ ﺑﻲ ﻋﺮﺿﮕﻲ ﺭﺍ ﺻﺒﺮ ﻭ ﺑﺎ ﺗﺒﺴﻤﻲ ﺑﺮ ﻟﺐﺍﻳﻦ ﺣﻤﺎﻗﺖ ﺭﺍ ﺣﮑﻤﺖ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻣﻴﺪﺍﻧﻨﺪ.

 7. مهشید گفت:

  خدمت شاگرد گرانقدر استاد مصباح عرض کنیم که حاج آقا حرف مفت مالیات نداره هر چی‌ می‌خوای بگو. ایشان که بجز قم و تهران جایی را ندیده شده متخصص امور آمریکا. ۳ ساله پیش یکی‌ از این آدمهای کم عقل گفت روزانه چند صد هزار در آمریکا از گرسنگی میمیرند. حساب کردم تا پنج سال باید کل نسل امریکاییها منقرض شود. یکی‌ باید به اینها بفهماند که بالاخره مخالفانتان بز هستند یا طرفداران چشم و گوش بسته تان که این حرفهای شما را قبول میکنند؟؟
  واقعا از این آدم خزعبل گو تر اگر پیدا کردید بفرستید خدمت استاد مصباح تا او را هم امام جمعه کند.

 8. فرهاد گفت:

  راست گفته که اگر وضعیت جمهوری اسلامی جز این باشد غیر عادی ست

 9. ناشناس گفت:

  حاجى فكر كنم اين اجرت چند ميليونى كه براى خدا و خدمت دربار از بيت المال ميگيرى
  حسابى بهت ساخته. حاجى من هم اگر بدون دوزار سواد راننده و محافظ و تريبون و دفتر
  و دستك و بر و بيا داشتم همين حرف ها را ميزدم. …

 10. قلي گفت:

  راست ميگن ايشون…حاج آقا چشم برزخي هم داره…طي الارض كرده توي آمريكا ديده همه دارن از گرسنگي ميميرن.

 11. قلي گفت:

  خداوند ايشان را براي ايران و اسلام حفظ كند…تا ايران را به مرز نابودي بكشاند.همان چيزي كه آمريكا و انگليس مي خواهند.

 12. قلي گفت:

  خطاب به طرفداران و جیره خواران حکومت :

  نميدونم چطوره اين طرفداراي حكومت ايران همه ي مخالفا رو جيره خوار بيگانه و آمريكا ميدونند؟؟!!! آخه اگه آمريكا بخواد به اين همه مخالف پول بده ، بايد اندازه ي كهكشان راه شيري پول خرج كنه.!!! عجب منطقي داريد شما.

 13. حاج محمود گفت:

  به نظر من هم وضع کشور عادی است. احمد خاتمی درست می گوید بنا به دلایل زیر:
  1- مگر قبلا چه جوری بوده؟ یا جنگ داشتیم یا کشتار یا ترور یا سرکوب، تورم وحشتناک داشتیم مثلاً اول انقلاب دلار 7 تومان بود.
  2- اگر وضعیت عادی نبود خوب این مردم صدایشان در می آمد. وقتی همه ساکتند خوب سکوت علامت رضاست.
  3- مردم خودشان این وضعیت را می خواهند. اگر غیر از این بود که هویدا می گفت 13سال قیمت خودکار بیک تغییر نکرده رو که اعدام نمی کردند.

  حالا دیدید اوضاع عادی است. چون همیشه همینجوری بوده.

 14. ناظر گفت:

  فرستادن این بچه به نماز جمعه تمامش خسران است برای مقام معظم ، منطق را نگاه کنید . چون امریکا گفته بود ظرف یک ماه کاسه چکنم دست آقا میدهد و حالا شده است سه ماه و من میگویم نداده است (اگر چه داده) پس امریکا در بدترین موقعیت است . آقا پایش را یواشکی گذاشته این ور خطی که دورش کشیده اند ، که قصه اش را همه میدانیم .

 15. محمد گفت:

  تو روتو رو خدا برای این ادم بی سواد نون به نرخ روز خور که تو صندلی سه نفره عقب پراید تنهائی به زور جاش میشه (من خودم تو قم تو خیابان ارم دیدمش که برای پنهان کاری با پراید امده بود و خلاف هم میرفتند) کسی لفظ زیبای دلنشین روح نواز اقای خاتمی را به کار نبره ادم دلش خون میشه به خدا

 16. احد گفت:

  سلام ..حاجی واسه ما دیگه جا نماز اب نکش ..ما اخر خطیم کو بدترش

 17. خفقان گفت:

  جناب خاتمی انشالله این دروغها و وقاحتتان بزودی گریبان تو و همپالگیهایتان را می گیرد وطومار ننگین تان برای همیشه بسته میشود و خلقی از شر وجودتان آسوده …و چه نزدیک است آن روز

 18. ناشناس گفت:

  احمد جون تکلیف مارو مشخص کن بلاخره آخ بگیم یا نگیم؟!
  جالبتر اینکه اگه شرکت کنندگان در نماز جمعه این هفته رو می دیدید متوجه میشدید که بجز 3-4 صف اول بقیه با لباس نیروی انتظامی بودند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یک دسته 15-20 نفره هم لباس آبی احتمالا نیروی هوایی داشتند یعنی این صحنه رو دیدم ترکیدم ! چون اینا حتی به بسیجیهای لباس شخصی هم این روزا اعتماد ندارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ##
  کلمه جان ویدئوش رو پیدا کردی بذار بخندیم!

 19. ناشناس گفت:

  واقعاً لعنت بر شما دروغگویان ، دیگر بس کنید ، اصلاً شما از وضع مردم خبر دارید ؟ ، اصلاً کسی اجازه آخ گفتن دارد یا سریع سرکوبش میکنید با پول مردم و بیت المال برای خود حکومت دیکتاتوری درست کرده اید از خدا بترسید چرا برای مردم تصمیم میگیرید دست از سر این مردم بدارید دیگه

 20. مومن گفت:

  فَسَتُبْصِرُ وَيُبْصِرُونَ

  بِأَييِّكُمُ الْمَفْتُونُ

  إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِيلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ

  فَلَا تُطِعِ الْمُكَذِّبِينَ
  به زودى خواهى ديد و خواهند ديد.كدام يك از شما دستخوش جنونيد .پروردگارت خود بهتر مى‏داند چه كسى از راه او منحرف شده و [هم] او به راه يافتگان داناتر است .پس از دروغزنان فرمان مبر
  القلم 5-9

 21. عین الله باقرزاده گفت:

  وقتی محمود افغان هم به ایران حمله کرد، شاه سلطان حسین می گفت همه جا ارومه….تا اینکه..

 22. ناشناس گفت:

  ناشناس عزیز
  که گفتی درد من از تنهایی نیست بلکه از مرگ ملتی است که گدایی را قناعت وبی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوندی می دانند . قلبم از این سخن حکیمانه به درد آمد و گریستم از این سخن حق تو هموطن خوبم .

 23. ناشناس گفت:

  إز اين حكومت ديكتاتورها جز دروغ و غارت اموال و حبس مخالفان انتظارى نيست

 24. منصف گفت:

  با سلام، خيلي ممنون ميشم اين مطلبي رو كه اينجا مي نويسم رو به شكلي در سايت نمايان شود كه عده ي بيشتري بدونند كه اين آقاي احمد خاتمي ، چه فردي هستند .
  زمانيكه مرحوم آيت الله منتظري قائم مقام رهبري بودند ، آقاي احمد خاتمي سينه چاك آيت الله بودند . زمانيكه ورق برگشت ، شروع به كاسه ليسي براي كسي كه ٢٣ سال در راس حكومت هست ، كردند .
  سال گذشته در يكي از پادگان ها حضور داشتند ، از فرط ذوب در دروغ ، كذاب گفت كه در خواب به محضر پيامبر اسلام و ائمه معصومين رفته است !
  واقعا متاسفم !!!
  اميدوارم افراد ديگري كه در اون جلسه بودند و اين مطلب را شنيدند ، راستگويي گفتار مرا تاييد كنند .

 25. لینکلن گفت:

  البته ایشان دقیقا درست میگه حضرت آقا آب تو دلت تکون نخوره و چربیهای اضافه خدا نکرده آب نشه بقول اعلم الهدا که همچو تویی هیبط داره نارحت نشین مردم درد بخورن و از گرسنگی بمیرن شما سرتون درد نکنه یه وقتی
  شرم نمیکنید و از خدا نمی ترسید حتما نه شما اگه شرم میکردید گوشه ای میرفتید و از خدا طلب بخشش میکردید

 26. سرافراز گفت:

  رسول اکرم فرمود روزی رامیبینم که بوزینگان بر منبرمن بالارفته اند

 27. امید گفت:

  سلام
  شاید نوشته ام به نمایش نگذارید مهم نیست بدونید مردم می دانند
  سال 57 انقلاب را در اصل بازاری ها انجام دادند چرا که 13 سال نتوستند قیمت ها را بالا ببرند و کنترل شدید میشدند
  اما پس از انقلاب دست های انها براحتی باز شده و با همکاری دولت مردان خون مردم را تو شیشه ریختند
  اما امروز هم سرمایه انها بخطر افتاد باز هم اونا هستند که به بیرون تاختند و شعار می دادند بازاری ها در طول 34 سال پس از انقلاب بودند که هیچ ضرر ندیدند خانه ها پشت خانه ها و سرمایه ها پشت سرمایه !!
  اما ملت (کارمند کارگر و حقوق بگیران ثابت )همیشه در خط اول جنگ بدبختی ها و ظلم و ستم بودند
  آقای خاتمی درست میگن هیچ اتفاق خاصی نیفتاد شهر را اب ببره و ایشون در خواب غفلت البته خودشون به خواب می زنند
  مردم تا کاملا انقلاب را درک نکنند و مثل انقلاب فرانسه و کشور های دیگه همچنان در فشار بعضی هستند

 28. mani گفت:

  doostan behetoon ghol midam in ahmade khatami khatame khotbeh khanan basheh