سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری: افزایش ۱۵درصدی كودكان كار در شهر تهران...

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری: افزایش ۱۵درصدی كودكان كار در شهر تهران

چکیده :وی با بیان اینکه شهرداری تهران در این حوزه تنها یک بخش کار است و باید سایر نهاد‌ها و سازمان‌های متولی نیز پای کار بیایند، گفت: وقتی شرایط اقتصادی خوب نباشد و معیشت خانواده‌ها دچار مشکل شود، نیاز اقتصادی به نیاز آموزشی ترجیح داده شده و کودکان کار ایجاد می‌شود....


مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: کودکان کار در سطح شهر افزایشی ۱۵درصدی یافته است در واقع هر سال این تعداد افزایش می‌یابد.

حسین زارع صفت در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره تکدگری کودکان در شهر تهران با بیان اینکه نمی‌توان با این پدیده برخورد سلبی داشت، تصریح کرد: ‌موضوع اجتماعی با برخورد مکانیکی قابل حل نیست و باید مانع از شکل گیری آن شد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران در این حوزه تنها یک بخش کار است و باید سایر نهاد‌ها و سازمان‌های متولی نیز پای کار بیایند، گفت: وقتی شرایط اقتصادی خوب نباشد و معیشت خانواده‌ها دچار مشکل شود، نیاز اقتصادی به نیاز آموزشی ترجیح داده شده و کودکان کار ایجاد می‌شود.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به اینکه در مقایسه با سال گذشته امسال چه مقدار جمع آوری کودکان کار افزایش یافته است، افزود: بیش از ۱۵ درصد جمع آوری کودکان کار از سطح شهر افزایش یافته است در واقع هر سال این تعداد افزایش می‌یابد.

زراع صفت با بیان اینکه شهرداری تهران تنها مسئولیت جمع آوری اولیه این کودکان را دارد و ساماندهی آن‌ها برعهده بهزیستی و سایر دستگاه‌ها است، اظهار کرد: شهردار تهران امکان نگهداری کودکان کار را ندارد و بر اساس قانون این حق نیز برعهده ما نیست چراکه کودک ملاحظات و شرایط خاص خود را دارد.

وی با اشاره به اینکه کودکان جمع شده ۵ تا ۱۷ سال سن دارند، درباره همکاری سازمان بهزیستی با مدیریت شهری برای تحویل به موقع کودکان کار، افزود: ‌با تعاملات اخیر، همکاری بهزیستی بهبود یافته است و معمولا در‌‌ همان روز جمع آوری، کودکان تحویل بهزیستی داده می‌شود اما اینکه بهزیستی با این کودکان چه می‌کند و چه قدر از این تعداد به فرایند و چرخ جامعه بر می‌گردد، جای بحث دارد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه معمولا ۳۰ درصد کودکان کار جمع آوری شده دوباره به شهر باز می‌گردند و تکراری‌اند‏‌، گفت: سازمان بهزیستی امکانات محدودی دارد و نمی‌توانند در برابر خانواده‌ای که کودکش را تحویل می‌گیرد اما باز به دلیل مشکل اقتصادی به سطح شهر برمی‌گردند بدون طی کردن روند قضایی کاری کند یا مانع از تحویل کودک شود.

وی با بیان اینکه در زمان برپایی اجلاس سایر نهاد‌ها همکاری خوبی با شهرداری تهران داشتند، تصریح کرد: ‌در آن زمان جمعیت شهر تهران کاهش یافت اما در فصل پاییز کودکان کار بیشتر مشاهده می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.