سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید درباره وضعیت مهندس موسوی...
» گزارش به ملت ایران، اعتراض به خودکامگان

گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید درباره وضعیت مهندس موسوی

چکیده :هراس نهادهای امنیتی و اطلاعاتی از هرگونه پیوند و رابطه‌ی عاطفی و خبری مهندس موسوی با گروه پزشکان تا بدان حد بوده است که در زمان آنژيوپلاستي و درحالي‌كه از عوامل درمان تنها كمتر از ١٠ نفر در اتاق عمل حضور داشته‌اند، حدود سي نفر از عوامل امنيتي در محل حضور داشته‌اند كه مبادا كلمه‌اي میان رهبر جنبش سبز و پزشكان و پرستاران رد و بدل شود....


شورای هماهنگی راه سبز امید در گزارشی از آخرین وضعیت مهندس میرحسین موسوی و آنچه در زمان بستری در بیمارستان بر وی گذشته، از هموطنان آگاه درخواست کرذ با استفاده از تمامی ابزارها و امکان‌های مشروع و قانونی و مسالمت آمیز که در اختیار دارند، صدای اعتراض خود را نسبت به ادامه‌ یافتن حبس غیرقانونی و ضدانسانی رهبران و فعالان جنبش سبز بلند کنند؛ و در هنگامه‌ی برگزاری اجلاس نمایشی و پرهزینه‌ی سران عدم تعهد در تهران، از اطلاع‌رسانی در مورد وضع زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز، و تعقیب خواسته‌های مشروع خود به هر طریق ممکن دریغ نکنند.

به گزارش کلمه، در این گزارش با انتقاد از تأخیر چند ماهه در درمان مشکل قلبی میرحسین و پنهان‌کاری نهادهای مسئول حصر و حبس در این باره، جزئیاتی را درباره وضعیت فوق امنیتی بیمارستان و حتی اتاق عمل در زمان بستری ایشان و همچنین انتقال زودهنگام میرحسین به حبس خانگی بدون تکمیل روند درمان ارائه و تصریح شده است: عالی ترین مقامات کشور، مسئول هرگونه حادثه‌ی غیرمترقبه و ناگوار برای آقایان مهندس موسوی، حجت‌الاسلام کروبی و خانم دکتر رهنورد و زندانیان سیاسی جنبش سبز هستند.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن انتقاد از اینکه حاکمان حداقل‌های حقوقی و قوانین اساسی و مدنی کشور را در خصوص رهبران جنبش سبز رعایت نمی کنند و در مراقبت از سلامتی آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، و نیز دیگر زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز به ویژه بیماران با بی‌مبالاتی عمل می کنند، تصریح کرده: این زندانیان سبز سرمایه های ملی و کانون امید ایرانیان برای گذار از بحرانهای فزاینده ای هستند که کشور به دلیل سیاست های نابخردانه و عدم کارآمدی حاکمیت و دولت کودتایی در عرصه داخلی و خارجی بدان مبتلا شده است، و در شرایط خاص می توانند عامل همبستگی ملی در مقابل تهدیدها و تهاجم خارجی و حفظ منافع ملی و تمامیت ارضی کشور باشند.

متن کامل گزارش شورا به ملت ایران در تشریح آنچه در روزهای اخیر بر میرحسین گذشته و شرایط او در دوران قبل و بعد از بستری یک روزه در بیمارستان، در ادامه می آید:

به‌نام خدا

گزارش به ملت ایران
اعتراض به خودکامگان

هم‌وطنان عزیز

چنان‌که در روزهای اخیر مطلع شده‌اید، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز مردم آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب ایران، روز پنج‌شنبه دوم شهریورماه 1391 درپی تشدید عارضه‌ی قلبی، تحت شدیدترین تدابیر امنیتی در مرکز قلب تهران بستری می‌شوند.

برخلاف دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های اقتدارگرا و همسو با حاکمان قانون شکن، مشکل قلبی مهندس موسوی از چند ماه پیش وجود داشته است. عارضه‌ی مزبور (گرفتگی رگ‌های قلب) حدود چهار ماه پیش مشخص شده، و حتی در بررسی‌های مراکز درمانی و پزشکان معتمد نهادهای امنیتی ـ اطلاعاتی، مورد تاکید قرار گرفته است. مشکلی که از همگان مخفی نگه داشته شده و نهادهای مسئول حصر و حبس ایشان، در نهایت بی‌مبالاتی و بی‌اخلاقی و بی‌توجهی به حداقل‌های انسانی، نسبت به این موضوع عمل کرده‌اند.

پس از حاد شدن بیماری قلبی مهندس موسوی، ایشان تحت محاصره‌ی ده‌ها نیروی امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی به مرکز قلب تهران منتقل می‌شوند. به‌دلیل گرفتگی شدید یکی از رگ‌های قلب، برای ایشان «استنت» (فنر) گذاشته می‌شود.

هراس نهادهای امنیتی و اطلاعاتی از هرگونه پیوند و رابطه‌ی عاطفی و خبری مهندس موسوی با گروه پزشکان تا بدان حد بوده است که در زمان آنژيوپلاستي و درحالي‌كه از عوامل درمان تنها كمتر از ١٠ نفر در اتاق عمل حضور داشته‌اند، حدود سي نفر از عوامل امنيتي در محل حضور داشته‌اند كه مبادا كلمه‌اي میان رهبر جنبش سبز و پزشكان و پرستاران رد و بدل شود.

برپایه عرف علمی ـ پزشکی و پروتکل‌های درمانی در این‌گونه موارد بیمار باید برحسب شرایط چند روز در بخش مراقبت‌های ویژه، بدون استرس و با دسترسی کامل به تمامی امکانات و خدمات دارویی و پزشکی و پرستاری، بستری و تحت نظارت باشد، اما به اصرار تیم امنیتی و اطلاعاتی، و به احتمال قوی بدلیل در پیش بودن اجلاس کشورهای غیرمتعهد درتهران، ایشان حدود 24 ساعت بعد از بیمارستان و بخش ویژه به منزل بازگردانده شده اند. در حالی که حتي پس از مرخصي، اين‌گونه بيماران بايد در برنامه‌ی روزانه‌ی بازتواني با امكانات مشخص شركت كنند، شرایطی که تامین آن برای میر آزاده و استوار جنبش سبز در ابهام کامل قرار دارد، چراکه تا زمان تنظیم این گزارش، تنها سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد، همراه مهندس موسوی است و آنان، همچون 18 ماه گذشته، بار دیگر در حصر خانگی، محبوس شده‌اند.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن اعتراض شدید نسبت به بداخلاقی‌ها و رفتارهای غیرانسانی خودکامگان حاکم بر کشور، آنان را به رعایت حداقل‌های انسانی، عرفی، قانونی و حقوق بشری برای اطلاع رسانی در مورد وضعیت سلامتی رهبران و زندانیان جنبش سبز فرامی‌خواند، چراکه دانستن حق مردم است و از این رو فشارها و تضییقات وارده برخانواده این عزیزان را در مورد عدم اطلاع رسانی نسبت به وضعیت آنان محکوم نموده و تاکید می نماید عالی ترین مقامات کشور، مسئول هرگونه حادثه‌ی غیرمترقبه و ناگوار برای آقایان مهندس موسوی، حجت‌الاسلام کروبی و خانم دکتر رهنورد و زندانیان سیاسی جنبش سبز هستند.

حاکمان که بدون رعایت‌ حداقل‌های حقوقی و بی‌توجه به قوانین اساسی و مدنی کشور، رهبران جنبش سبز را بیش از 550 روز است در حبس خانگی محصور کرده‌اند، در صورت هرگونه بی‌مبالاتی در مراقبت از سلامتی آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، و نیز دیگر زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز ـ به‌ویژه آن‌هایی که بیمار و نیازمند مراقبت ویژه‌اند- باید مسئولیت این وضعیت و پیامدهای ناشی از آن را بپذیرند. این زندانیان سبز سرمایه های ملی و کانون امید ایرانیان برای گذار از بحرانهای فزاینده ای هستند که کشور به دلیل سیاست های نابخردانه و عدم کارآمدی حاکمیت و دولت کودتایی در عرصه داخلی و خارجی بدان مبتلا شده است، و در شرایط خاص می توانند عامل همبستگی ملی در مقابل تهدیدها و تهاجم خارجی و حفظ منافع ملی و تمامیت ارضی کشور باشند.

شورای هماهنگی راه سبز امید از هموطنان آگاه می‌خواهد با استفاده از تمامی ابزارها و امکان‌های مشروع و قانونی و مسالمت آمیز که در اختیار دارند، صدای اعتراض خود را نسبت به ادامه‌ یافتن حبس غیرقانونی و ضدانسانی رهبران و فعالان جنبش سبز بلند کنند؛ و در هنگامه‌ی برگزاری اجلاس نمایشی و پرهزینه‌ی سران عدم تعهد در تهران، از اطلاع‌رسانی در مورد وضع زندانیان آزاده‌ی جنبش سبز، و تعقیب خواسته‌های مشروع خود به شیوه‌های مسالمت‌آمیز ممکن دریغ نکنند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

چهارم شهریورماه 1391


64 پاسخ به “گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید درباره وضعیت مهندس موسوی”

 1. ناشناس گفت:

  دوستان ، برادران، خواهران، مادران وپدران سبز، منتظر نباشید از خارج سورا و یا جمعی شما را راهنمایی کنند که به چه اقداماتی دست بزنید.
  از تامروز باد کنکهایتان را هوا کنید، . شعارهایتن را بنویسید ، پیام هایتان را در رد حاکمان نامشروع متقلب به گوش مردم جهان برسانید.فضای شهر را از فریاد الله اکبرتان پر کنید . در جای جای شهرنفرت و بیزاری خود را از حاکمان نالایق مزدور و خائن نمایان سازید. به نزدیکان و اطرافیان خود خطر بسیارتزدیک وغارت ثروت کشور را گوشزد کنید و بخواهید به هر شکل که می توانند اعتراض خود را آشکار سازند. و بپا خیزید و ننشینید.شاید رستگار شوید.

 2. ناشناس گفت:

  دوستان اصلاح طلبم.میدانم که مشغول رای زنی برای میرما هستید.ولی اینبار کمی قوی تر عمل کنید!قیامت و مرگ بخدا خیلی زود میرسد وبقول قیصر امین پور.زود دیر میشود. نکند اینبار دیر برسید. به تاریخ ایران بدهکار می مانیم…والعاقبه للمتقین

 3. آناناس گفت:

  تو شهر های دیگه اعتراضات نیست؟اگه هست بگین
  من تو قزوین زندگی می کنم اگه هست به منم بگین
  خواهش میکنم
  مرگ بر دیـــــــــــــــــــکـــــــــــــــــــتـــــــــــــــاتــــــــــــــــــو ر

 4. محمد گفت:

  باید در کنار طرح راهپیمایی آرام راههای مقابله با هر حرکت حکومت بین ما هم هماهنگ شود یعنی مثلا اگر مثل راهپیمایی سکوت 25 بهمن 90 شروع به گرفتن مردم کردن ، مردم چه کنند واییستن مثل قبل دستگیر شوند و دسگیری دوست فامیل و هم نوع خود را ببینن و یک هزینه بی خود بدهیم!! یا لااقل با مقاومت هایی هزینه را برای حکومت بالا ببریم.باید طرحها ی نهایی در رسانه ها ، سایت ها ی پر بیننده قرار گیرد.
  من به شخصه ارده ای برای هماهنگی از طرف کسانی که خود را هماهنگ کننده می دانند نمی بینم !
  متاسفم نمی دانم ره به کجا می بریم و منتظر چی هستن و به چی فکر میکنن !!

 5. شورای هماهنگی بخواند گفت:

  شورای هماهنگی راه نا امید جان آن عزیزانتان این فرصت را هدر ندهید. جون میرحسن که الان در خطر است و واقعا اگر دلسوزش هستید یک بار برای همیشه دست از امر به معروف کردن و یک پیام عاشقانه برای معاویه زمان بردارید. به خدا قسم عامل و بانی بی تحرکی مردم شما هستید. مردم اگر می خواستند دلسرد شوند که بهمن 89 در حمایت از او بو با گذشت بیش از یکسال به ندای هل من ناصر ینصرنی او پاسخ نمی دادند. بیایید یک بیانیه محکم بدهید.
  شعار الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور در شب ساعت 10 از 7 تا 11-
  استفاده از راهکاری جوانان در برگذاری راهپیمایی به خصوص نظر

  گروهی از دانشجویان سبز دانشگاه های تهران
  به خدا در برابر تاریخ باید پاسخگو باشید. مردم اهل کوفه نیستند این شما هستید که در تاریخ در زمره اهل کوفه شناخته خواهید شد

 6. یا حسین گفت:

  شورای هماهنگی برای 25 بهمن از یک هفته قبل برنامه ریزی شد. شما اگر به فکر اعلام راهپیمایی در روز آخر هستید همان بهتر که فراخوان ندهید. در ضمن مسئولیت بروز هرگونه اتفاق غیر مترقبه در درجه اول بر عهده شما است که واقعا محافظه کار شدید.

 7. ARASH گفت:

  ازتون خواهش میکنم کاری کنین این دیگه کشور نیست.

 8. خسته گفت:

  نظرها به من جون 2باره داد..هرجوری که میتونین برای ازدی زندانیا و تغییر حکومت تلاش کنین..بنظرم الله اکبر و بادکنک سبز برای 2 روز اول اجلاس و هماهنگیه مردم خوبه اما از روز سوم به بارک وی که نزدیک محل اجلاس هس بریم که اگر خواستن مردم رو دستگیر کنن حداقل صاحب منصبای سایر کشورها ببینند..1″ فرزند 16 ساله ی ایرانی..”

 9. مادر سبز گفت:

  الله اکبر بهترین راهه به شرطی که جوانها خانواده هاشون را بسیج کنند که نترسند و این کار را بکنند در محله ی ما قیطریه که سال اول جنبش خیلی ها الله اکبر می گفتند الان از ترسشون هیچ کس نمی گه باید جوانهای سبز خانواده ها را تشویق کنند انهم پر شور

 10. حمید گفت:

  با سلام – میخواستم خدمت تمام دوستان راه سبز امید که در تهران هستند و بهتر میتوانند موقعیت را بسنجند و تصمیم بگیرند عرض کنم هر تصمیمی بگیرید برای انجام دادن برنامه ای برای این 5 روز نیروهایی از شهرستان (چهارمحال و بختیاری – اصفهان – یاسوج)هم آماده ایم به شما بپیوندیم فقط منتظر اطلاع رسانی هستیم.

 11. یا مهدی گفت:

  ببا شما همش شعار میدین موقعش که بشه همتون مثل موش میرین تو سوراختون قایم میشین .بشینین سر جاتون و زندگیتون رو بکنید دوباره دوست دارین یه مشت جوونای بی گناه کشته بشن بعد هم اسمشون رو بزارین شهدای جنبش سبز و کلی غرور ورتون داره. شما از کجا میدونید همین اقای میر حسینت بیاد رو کار وضعتون از این بدتر نشه.

 12. زهرا گفت:

  خدایا به ما لیاقت قدردانی از این مرد بزرگ وهمراه جنبش سبز را عطا بفرما که در خال حاضر بسی بی لیاقتیم

 13. سبز گفت:

  اندکی صبر……………

 14. ناشناس گفت:

  تمامی مصائبی که آل امیه و آل عباس بر سر پیامبر اکرم (ص) وائمه اطهار آوردند تمامی شان را این حکومت بر سر میرحسین موسوی آورده است.