سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کتاب یک زندانی سیاسی سابق برای دادستان‌ها...

کتاب یک زندانی سیاسی سابق برای دادستان‌ها

چکیده :کتاب «دادستان در ترازوی حقوق بشر و شهروندی» به قلم محمدصالح نقره کار، مدیر سابق روابط عمومی دادستانی کل کشور و یکی از محکومین حوادث پس از انتخابات 88 توسط انتشارات جاودانه (جنگل) منتشر شد. طرح این اثر در زندان و با هدف ارتقای استانداردهای نظام دادسرایی به رشته تحریر در آمده است....


بازتاب در معرفی کتاب تازه محمدصالح نقره کار با تیتر «کتابی که در زندان برای دادستان ها نوشته شد» نوشت:

کتاب «دادستان در ترازوی حقوق بشر و شهروندی» به قلم محمدصالح نقره کار، مدیر سابق روابط عمومی دادستانی کل کشور و یکی از محکومین حوادث پس از انتخابات 88 توسط انتشارات جاودانه (جنگل) منتشر شد.

طرح این اثر در زندان و با هدف ارتقای استانداردهای نظام دادسرایی به رشته تحریر در آمده است.

کارکرد قدرت در تامین خیر فردی و عمومی، هندسه و مختصات حقوق بشر و شهروندی، معرفی دادستان و نظام دادسرایی، ضابطین و زندانها و نقش دادستان در پیشگیری از جرم، در تامین امنیت و نظم عمومی، احیای حقوق عامه، صیانت از محیط زیست از جمله موضوعات این کتاب است که با رویکردی تحلیلی-تطبیقی ارائه گردیده است.

در معرفی این اثر اشاره شده: تضمین نهادین حقوق بشر و شهروندی، مهمترین کارکرد دادستان و نظام دادسرایی است. قوه قاهره ای که در دست دادستان است باید در راستای احیا و استیفای حقوق عامه بکار گرفته شده و راه را بر تزلزل و تضییع حقوق شهروندان مسدود کند. تشخص قضایی دادستان او را در ردیف مقتدرترین مقامات عرصه عمومی در پاسداری از حقوق ملت قرار داده است.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.