سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اولین برد برای بوکس ایران در المپیک...

اولین برد برای بوکس ایران در المپیک

چکیده :نوشاد که دو گیم اول را 11-8 و 11-5 به حریف واگذار کرده بود در گیم سوم ناگهان متحول شد و در حالیکه 1-4 عقب بود 10-6 پیش افتاد اما حریف سرسخت آلمانی همه امتیازات بعدی را گرفت تا 12-10 به پیروزی برسد. / قایقران اهل نیجر که در روئینگ سنگین وزن انفرادی مردان با محسن شادی مسابقه داد ضعیف‌ترین عملکرد این بازی‌ها را تاکنون به خود اختصاص داد. / روزبهانی راند اول را سه بر دو واگذار کرد اما در راندهای دوم وسوم بهتر از حریفش بود و این دو راند را به ترتیب با نتایج 6بر 5 و 4 بر 2 به نفع خود پایان داد تا در مجموع سه راند و 9 دقیقه مبارزه به برتری 12 بر 10 برسد. ...


در سومین روز رسمی بازیهای المپیک، دو ورزشکار ایران به رقابت پرداختند که نوشاد عالمیان پینگ پنگ باز کشورمان پس از دو پیروز، در دیدار سوم خود برابر حریف آلمانی به میدان رفت و همان طور که پیش بینی می شد شکست خورد و از گردونه رقابت ها حذف شد. در آخرین ساعات سومین روز بازیهای المپیک اما احسان روزبهانی بوکسور 81 کیلوگرمی کشورمان به روی رینگ رفت و با پیروزی آغاز کرد تا امیدهایی برای کسب عنوان در رشته بوکس به وجود آید.

نخستین برد بوکس ایران در المپیک 2012/ پیروزی روزبهانی بر حریف کلمبیایی

احسان روزبهانی در دور اول رقابت‌های وزن 81 کیلوگرم بوکس المپیک توانست والرا مونوری از کلمبیا را در یک مسابقه نزدیک با نتیجه 12 بر 10 شکست دهد تا راهی دور بعد و مسابقه با حریف ترکیه‌ای شود.

به گزارش بازتاب، روزبهانی راند اول را سه بر دو واگذار کرد اما در راندهای دوم وسوم بهتر از حریفش بود و این دو راند را به ترتیب با نتایج 6بر 5 و 4 بر 2 به نفع خود پایان داد تا در مجموع سه راند و 9 دقیقه مبارزه به برتری 12 بر 10 برسد.

این اولین برد بوکسورهای ایران دربازی‌های المپیک لندن بود.

عالمیان به در بسته خورد

آلمانی قدرتمند پینگ پنگ جهان در دور یک شانزدهم نهایی موفق به حذف نماینده کشورمان شد.

عالمیان پس از پیروزی روز گذشته برابر پنگ هنگ کنگی امروز در برابر نفر هفتم رده بندی جهانی از آلمان یعنی تیمو بول قرار گرفت.

نوشاد که دو گیم اول را 11-8 و 11-5 به حریف واگذار کرده بود در گیم سوم ناگهان متحول شد و در حالیکه 1-4 عقب بود 10-6 پیش افتاد اما حریف سرسخت آلمانی همه امتیازات بعدی را گرفت تا 12-10 به پیروزی برسد.

عالمیان که برای نخستین بار در تاریخ پینگ پنگ ما به این مرحله از رقابت های المپیک رسیده بود در گیم چهارم در حالیکه 10-6 عقب افتاده بود بازی را 10-10 کرد اما در نهایت 12-10 مغلوب و از دور رقابتها حذف شد.

نوشاد عالمیان پس شکست برابر تیمو بول آلمانی و حذف از مسابقات تنیس روی میز المپیک گفت: در مجموع آن طور که می‏خواستم نتوانستم در بازی‏های المپیک بازی کنم.

نوشاد عالمیان با تاکید بر اینکه امروز دوشنبه بازی سختی برابر “تیمو بول” انجام داد، اظهارداشت: اولین امتیاز گیم اول را گرفتم و خیلی راحت از حریفم پیش افتادم. شرایط خوب پیش می‏رفت که داور در مورد یکی از سرویس‏های من قضاوت اشتباه کرد و همین مسئله تمرکز مرا به هم زد.

وی تصریح کرد: حریفم کاملا بهتر از من کار کرد. او 32 ساله است و پانزده، شانزده سال است که در سطح اول تنیس روی میز دنیا بازی می‏کند. با این حال از عملکردی که در مصاف با او داشتم، راضی نیستم. فکر می‏کردم بتوانم بهتر از این بازی کنم اما نمی‎دانم چرا اینجوری شد و اینگونه بازی کردم. قبول دارم که در جریان بازی کاملا عصبی بودم.

پینگ‎پنگ‏باز المپیکی ایران با بیان اینکه باید تلاشم را بیشتر کنم در پاسخ به این پرسش که “سقف آرزوهای شما کجاست؟”، گفت: هر موقع به آن رسیدم در موردش صحبت می‏کنم اما این را بگویم که در کل در المپیک، آنطور که می‏خواستم بازی نکردم.

رقیب قایقران ایرانی، ضعیف ترین ورزشکار لقب گرفت!

ایساکو جیبو قایقران اهل نیجر با یک دقیقه و 39 ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول روئینگ سنگین وزن ضعیف‌ترین نتیجه‌ این بازی‌ها را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، قایقران اهل نیجر که در روئینگ سنگین وزن انفرادی مردان با محسن شادی مسابقه داد ضعیف‌ترین عملکرد این بازی‌ها را تاکنون به خود اختصاص داد.

ایساکا جیبو قایقران اهل نیجر تنها سه ماه است که به این رشته ورزشی روی آورده است با این حال نام او در کاروان نیجر برای شرکت در این بازی‌ها قرار گرفت.

ایساکا 35 ساله در حالی خود را به خط پایان رساند که یک دقیقه 39 ثانیه با نفر اول اختلاف داشت ، چنان که نفر اول با زمان هفت دقیقه 19 صدم ثانیه به خط پایان رسید، اما این پاروزن اهل نیجر با زمان هشت دقیقه 39 ثانیه از خط پایان عبور کرد. اگر چه این قایقران آماتور نمایش بسیار ضعیفی داشت، اما به شدت از سوی تماشاگران تشویق شد و گزارشگر این مسابقه از طریق میکروفن با این جمله از خجالت او در آمد «تو می تونی از خط پایان عبور کنی».

رضازاده: وزنه برداری پتانسیل سه طلای المپیک را دارد

وزنه‌برداری یکی از پرامیدترین رشته‌های کاروان ورزشی ایران در المپیک بوده و حسین رضازاده امید بسیاری دارد که این بار ایران به سه مدال طلای المپیک دست پیدا کند.

رستمی، محمدپور و مرادی سه وزنه‌بردار پرامید تیم ایران هستند که از روز شنبه در لندن حضور داشته و روز گذشته (یکشنبه) برای نخستین بار وارد محل تمرین شده و بر اساس برنامه، تمرین‌هایی را انجام دادند. نکته مهم در میان این تمرین‌ها این بود که رضازاده به عنوان قهرمان دو دوره المپیک از وضعیت شاگردان باقری بسیار راضی و امیدوار است تا رکورد او و توکلی در بازی‌های سیدنی در این دوره شکسته شود.

حسین رضازاده که این روزها خود شلوار و گرمکن ورزشی به تن کرده و همراه جدی تیم ایران است، به خبرنگار ایسنا می‌گوید: «خدا را شکر همه بچه‌ها در شرایط خوبی قرار دارند. به نوبه خودم هرچه از دستم برمی‌آمد، در اختیارشان گذاشتم. در اردوی بجنورد یکی از بهترین مکان‌ها را برای تمرین در اختیارشان گذاشتیم و آنها نیز تمرین‌های خوبی را انجام دادند. کار دیگری از دست ما برنمی‌آمد که نکنیم. حتی در روزهای آخر افراد بزرگواری همچون سرتیپ احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی هم با هدایایی از وزنه‌برداران تقدیر کردند. خدا را شکر، وضعیت آنها از لحاظ روحی و جسمی خوب است.»

وی در پاسخ به سئوالی درباره شانس مدال‌آوری وزنه‌برداری ایران گفت: «در المپیک چیزی مشخص نیست. همه چیز به رکورد و روز مسابقه و شرایط خود وزنه‌‌بردار بستگی دارد. اکنون وزنه‌برداران ما خوب هستند اما وقتی جدول مسابقه‌های وزنه‌برداری را می‌بینید، می‌فهمید که مدال گرفتن از بازی‌ها کار بسیار سختی است. همه آمده‌اند برای مدال، ما هم همین طور. با این حال هدفم این است که وزنه‌برداران کار خودشان را بکنند؛ همان وزنه‌هایی را که مربیان انتخاب می‌کنند، بزنند. اگر همان وزنه‌ها را بزنند، دیگر مشکلی نیست و باید ببینیم حریفان در چه وضعیتی هستند.»

رضازاده در ادامه از آرزویش در این بازی‌ها گفت: «وزنه‌برداران ما خوب تمرین کرده و مشکلی ندارند. آنها در بهترین شرایط‌شان هستند و می توانیم از همه آنها توقع مدال داشته باشیم. آرزوی من این است که در لندن بتوانیم رکورد سیدنی را که دو طلا در وزنه‌برداری بود، بشکنیم. توانایی این کار را داریم. باقی مسئله به خواست خدا و تلاش وزنه‌برداران برمی‌گردد. آنها باید بخواهند، یک لحظه وزنه را نگه دارند و همه چیز تمام می‌شود. البته شاید یک موقع هم خدا نخواهد که ما هم راضی هستیم به رضای خدا.»

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در پایان گفت: «منتظر سایر وزنه‌برداران هستیم که 11 صبح سه‌شنبه به دهکده می‌آیند. خودم در دهکده هستم و هیچ مشکلی نیست. حتی برای افتتاحیه هم خودم را خسته نکرده و افتتاحیه نرفتم. تنها در دهکده کمی ورزش کردم. با این حال هم خودم و هم همه تیم ملی آماده‌اند که نتیجه خوبی بگیرند. در پایان از همه افرادی که ما را برای رسیدن به این بازی‌ها حمایت کردند، تشکر می‌کنم.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.