سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امشب، مراسم افتتاحیه المپیک لندن/ برنامه مسابقات ورزشکاران ایرانی از فردا...

امشب، مراسم افتتاحیه المپیک لندن/ برنامه مسابقات ورزشکاران ایرانی از فردا

چکیده :بازی های المپیک 2012 لندن امشب، دقایقی بعد از نیمه شب به وقت تهران، افتتاح می شود. دو ورزشکار ایرانی که امروز قبل از شروع افتتاحیه رسمی مسابقه داشتند، نتایج خوبی به بار نیاوردند: میلاد وزیری در رنکینگ تیراندازی با کمان، بین 64 نفر رتبه 39 را به دست آورد و زهرا دهقان هم به رتبه 55 بسنده کرد. هر دوی آنها از حضور مربی بی بهره بودند؛ اولین چشمه از عملکرد مدیریت تیم های ورزشی ایران در المپیک!...


کلمه: بازی های المپیک 2012 لندن امشب، دقایقی بعد از نیمه شب به وقت تهران، افتتاح می شود؛ در بنایی که سه سال برای ساختن آن وقت صرف شده و در شهری که پس از 1904 و 1948، امسال برای سومین بار میزبان المپیک است. این رخداد ورزشی مهم در تدابیر امنیتی شدید برگزار خواهد شد و دهها ورزشکار ایرانی نیز با امید مدال در آن شرکت دارند

به گزارش کلمه، تا ساعاتی دیگر ورزشگاه 80 هزار نفری و البته میلیون ها نفر پای تلویزیون ها، شاهد آغاز بازی های المپیک خواهند بود. بلندپایه ترین مقام ایرانی حاضر در این برنامه، علی آبادی و مهمترین خبرنگار ایرانی که به لندن رفته تا این مسابقات را در شبکه سه سیما گزارش دهد، عادل فردوسی پور است.

اعلام شده که الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، با حضور بیش از 100 نفر از رهبران جهان، مسابقات المپیک را رسما افتتاح می‌کند. بیش از 10 هزار ورزشکار از 204 کشور جهان در این المپیک بر سر کسب مدال به رقابت خواهند پرداخت. فهرست ورزشکاران ایرانی حاضر در این رقابت ها را در اینجا ببینید.

بر اساس زمان بندی مسابقات ورزشکاران ایرانی، فردا – شنبه هفتم مردادماه – که نخستین روز رقابت‌های المپیک پس از مراسم افتتاحیه است، 9 ورزشکار کشورمان در 4 رشته مسابقه دارند: عالمیان و شهسواری در پینگ، جام بزرگ، احمدی و برخورداری در تیراندازی، سهرابی و زرگری در دوچرخه‌سواری و عباسی و شادی در روئینگ مقابل حریفان رقابت خواهند کرد.

هر چند از المپیکی‌های ایران در این رشته ها انتظار زیادی برای کسب مدال وجود ندارد، اما برای این رشته‌ها هم امیدهایی برای موفقیت وجود دارد؛ از جمله انتظار کسب نخستین پیروزی در تاریخ پینگ پنگ در رشته المپیک و نیز امید فینالیست شدن رویئنگ‌سواران ایران.

دو ورزشکار ایرانی که امروز قبل از شروع افتتاحیه رسمی مسابقه داشتند، نتایج خوبی به بار نیاوردند. میلاد وزیری در رنکینگ تیراندازی با کمان، بین 64 نفر رتبه 39 را به دست آورد؛ آن هم در حالی که رتبه جهانی او 16 است. وزیری تنها ورزشکار مردی بود که در این رقابت از حضور مربی اش بی بهره بود؛ اولین چشمه از عملکرد مدیریت تیم های ورزشی ایران در المپیک!

جالب است که ایران تنها کشوری است که مسئولان تیم المپیک آن نتوانسته اند «هماهنگی لازم» را با ستاد برگزاری المپیک انجام دهند تا ورزشکاران کشور بتوانند از حضور مربیان کره ای در کنار خود بهره مند باشند.

امروز زهرا دهقان هم مانند وزیری از حضور مربی بی بهره بود و میلاد وزیری به جای مربی او ایفای نقش کرد. او که تنها زن ورزشکار شرکت کننده در مرحله رتبه بندی است، در بخش انفرادی زنان، رتبه 55 از 64 را کسب کرد.

اما باید امیدوار بود که این دو ورزشکار ایرانی در مسابقات بعدی خود که روز دوشنبه برگزار خواهد شد، نتایج بهتری کسب کنند. همین آرزو را برای دیگر نمایندگان کشورمان در المپیک نیز داریم که مسابقات آنها از فردا آغاز خواهد شد. برنامه مسابقات فردا را در زیر ببینید:

ساعت ۱۱:۴۵ صبح: تیراندازی ۱۰ متر تفنگ بادی زنان – مه‌لقا جام بزرگ و الهه احمدی- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

از ساعت ۱۲:۳۰: تنیس روی میز زنان – ندا شهسواری – دور مقدماتی (ورزشگاه Excel)

از ساعت ۱۳:۱۵: تنیس روی میز مردان – نوشاد عالمیان – دور مقدماتی (ورزشگاه Excel)

ساعت ۱۳:۳۰: دوچرخه‌سواری جاده – مهدی سهرابی و امیر زرگری (در حومه لندن)

ساعت ۱۵:۳۰: تیراندازی ۱۰ متر تپانچه بادی مردان – ابراهیم برخورداری- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

ساعت ۱۶: روئینگ تک‌نفره سنگین وزن مردان – محسن شادی – (ورزشگاه Eton Dorney)

ساعت ۱۷: روئینگ تک‌نفره سنگین وزن زنان – سولماز عباسی- (ورزشگاه Eton Dorney)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.