سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محدودیت برای ایمیل‌های خارجی منتفی است/ تبلیغات دولتی برای ایمیل‌های داخلی...

محدودیت برای ایمیل‌های خارجی منتفی است/ تبلیغات دولتی برای ایمیل‌های داخلی

چکیده :در حالی که استفاده از ایمیل های خارجی مدت هاست مورد بحث مسئولان ارتباطات است، این بار معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات با ادعای اینکه ای میل های ایرانی از امنیت بیشتری برخوردار است، بحث محدودیت در استفاده از ایمیل های خارجی را منتفی دانست....


کلمه – گروه اجتماعی: در حالی که استفاده از ایمیل های خارجی مدت هاست مورد بحث مسئولان ارتباطات است، این بار معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات با ادعای اینکه ای میل های ایرانی از امنیت بیشتری برخوردار است، بحث محدودیت در استفاده از ایمیل های خارجی را منتفی دانست.

سيداسماعيل رادكاني در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين سوال كه آيا ممكن است با ترويج اي‌ميل‌هاي ايراني جلوي اي‌ميل‌هاي خارجي گرفته شده و دسترسي به آن‌ها محدود شود، اظهار كرد: تاكنون نشنيده‌ام كه بحثي درباره‌ي محدوديت در استفاده از اي‌ميل‌هاي خارجي مطرح شود، اما به هر حال اي‌ميل‌هاي ايراني امنيتي به مراتب بالاتر خواهند داشت.

پیش از این رييس سازمان فن‌آوري اطلاعات درباره الزام استفاده از اي‌ميل‌هاي ايراني در ثبت نام و عضويت در بانك‌ها و سازمان‌هاي دولتي كه چندي پيش مطرح شده بود، گفته بود که سه اي‌ميل معرفي شده و در تدارك و طراحي اي‌ميل‌هاي ديگر ايراني هستيم.

اردیبهشت ماه سال جاری، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در دو نامه جداگانه بيمه‌ها و بانك‌هاي كشور را به استفاده از شبكه ملي اطلاعات ملزم كرد.

در این نامه تقي‌پور خواستار ممنوعيت قبول اي‌ميل‌هاي عمومي و خارجي در هنگام افتتاح حساب و نيز عدم ارسال صورت‌حساب‌هاي بانكي مشتريان به اين اي‌ميل‌ها شده و پيشنهاد داده بود وسيله‌اي مهيا شود كه مشتريان بانك‌ها در صورت نداشتن اي‌ميل‌ داخلي بتوانند در همان بانك، پاي اينترنت براي خود اي‌ميل داخلي بسازند.

اين نامه‌ها در حالي از سوي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به رييس كل بانك مركزي و وزير اقتصاد و دارايي ارسال شد كه پيشتر مسوولان اين وزارتخانه و همچنين رييس سازمان پدافند غيرعامل ادعای ابزار جاسوسي بودن خدمات شركت‌هايي مانند گوگل و ياهو را مطرح کرده بودند. آنها همچنين در توجيه عدم دسترسي كاربران به برخي خدمات اين سايت‌ها بيان كرده بودند كه به دليل شيطنت‌هايي كه بعضا اين شركت‌ها انجام مي‌دهند، ما بايد مراقب كاربران ايراني باشيم!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اواخر خرداد ماه با ادعای به استقبال صورت گرفته از سوی کاربران اینترنت در ایران از ایمیل های داخلی گفت: 400 هزار نفر در کشور برای دریافت سرویس پست الکترونیکی ایرانی ثبت نام کرده اند وی ظرفیت موجود برای ارائه سرویس از سوی پست الکترونیکی “ایران دات آی آر” را تا مرز 3 میلیون مشترک عنوان کرد.

تاکنون سه درگاه پست الکترونیکی ایرانی به نامهای “پست”، “چاپار” و “ایران” در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.

اینک معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات می گوید: اگر كاربران ايراني حس كند كه مي‌تواند با سرعت و كيفيتي بهتر، حجمي بالاتر و قيمتي ارزان‌تر به سرويس بهتري داشته باشد، قطعا آن را جايگزين خواهد كرد.

معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات همچنين عنوان كرد: اكنون بخش عمده‌اي از استقبال مردم از اي‌ميل‌هاي خارجي از جمله ياهو، جي‌ميل و يا هات‌ميل به اين دليل است كه در داخل كشور ظرفيت‌سازي خوبي براي اي‌ميل‌هاي ايراني صورت نگرفته است، اما به تازگي شنيده شده است كه چند اي‌ميل خوب داخلي در حال ايجاد هستند كه من اميدوارم با راه‌اندازي آن‌ها و قابليت اين ايميل‌ها در برطرف‌كردن نياز‌هاي كاربران از اين پس شاهد علاقه‌مندي كاربران به ايميل‌هاي داخلي باشيم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.