سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هوای زمستانی در استان اردبیل، در آغاز تابستان...

هوای زمستانی در استان اردبیل، در آغاز تابستان

چکیده :با وجود گذشت 10 روز از آغاز فصل گرم تابستان، هوای شهرهای مختلف استان اردبیل همراه با افت محسوس دما تا 14 درجه سانتی گراد، چهره زمستانی به خود گرفته است. کاهش دما در روز جمعه به ویژه شامگاه آن مردم منطقه به خصوص مسافران تابستانی را غافلگیر کرد و شهروندان و گردشگران مجبور به استفاده از وسایل گرمازا در منازل و پوشیدن لباس گرم شدند....


با وجود گذشت 10 روز از آغاز فصل گرم تابستان، هوای شهرهای مختلف استان اردبیل همراه با افت محسوس دما تا 14 درجه سانتی گراد، چهره زمستانی به خود گرفته است.

به گزارش مهر، این کاهش دما که با ورود سامانه بارش زا از روز پنجشنبه منطقه را فرا گرفته و با بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در بیشتر مناطق اردبیل همراه است، سبب حاکم شدن سرمای زمستانی در منطقه شده است.

کاهش دما در روز جمعه به ویژه شامگاه آن مردم منطقه به خصوص مسافران تابستانی را غافلگیر کرد و شهروندان و گردشگران مجبور به استفاده از وسایل گرمازا در منازل و پوشیدن لباس گرم شدند.

این در حالی است که در بیشتر مناطق کشور در این زمان از سال، گرمای طاقت فرسایی حاکم است و مردم به دنبال پیدا کردن مکان خنک و روشن کردن دستگاههای کولر هستند، ولی در این منطقه سرمای هوا و بارش باران، شهروندان را در روز تعطیل خانه نشین کرد.

این شرایط جوی که در اردبیل کم سابقه نیست، همراه با رعد و برق و طوفان علاوه بر آبگرفتگی معابر و مختل کردن رفت و آمد سبب وارد شدن خسارت عمده به مزارع کشاورزی به ویژه باغات و تاسیسات زیربنایی شده است.

در شهرستان کوثر و خلخال وقوع سیلاب که همچنان ادامه دارد راههای ارتباطی روستاها و مرکز شهرستان خلخال و چندین اماکن مسکونی روستایی و تاسیسات زیر بنایی را تخریب کرده است.

کاهش محسوس دما در مناطق کوهستانی مشگین شهر، نیر و خلخال با بارش برف همراه بوده به طوری که در ارتفاعات سبلان بارش برف و کولاک هنوز ادامه دارد.

اداره هواشناسی استان اردبیل هم پیش بینی کرده که کاهش دما و بارندگی ها تا دوشنبه هفته جاری ضمن افت دما بین 5 تا 10 درجه همراه با رگبار متناوب باران و رعد و برق و احتمال تگرگ ادامه خواهد داشت.

به گفته کارشناسان این اداره، از روز گذشته تاکنون به طور متوسط 35 میلی متر در بیشتر مناطق اردبیل باران باریده است و بیشترین میزان بارش در شهرهای گرمی، نیر و نواحی جنوبی استان گزارش شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.