سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از 9 سال، قهرمانی وزنه‌برداری آسیا به ایران رسید...

پس از 9 سال، قهرمانی وزنه‌برداری آسیا به ایران رسید

چکیده :در شرایطی که رقابت نزدیک تیم ملی وزنه برداری ایران و کره جنوبی برای قهرمان شدن در آسیا، به آخرین حرکت دوضرب وزنه بردار کره‌ای رسیده بود، سانگ گان جون وزنه ۲۵۰ کیلویی را انداخت تا تیم ملی وزنه برداری کشورمان تنها با یک امتیاز برتری نسبت به کره جنوبی و با امتیاز ۵۰۱، پس از ۹ سال قهرمان آسیا شود....


تیم ملی وزنه‌برداری ایران در آخرین روز از رقابتهای قهرمانی قاره آسیا با کسب سه مدال طلا توسط بهداد سلیمی و دو مدال برنز انوشیروانی در سنگین وزن، پس از 9 سال عنوان قهرمانی قاره‌کهن را به خود اختصاص داد.

به گزارش مهر، سلیمی که در حرکت یکضرب با مهار وزنه 206 کیلوگرمی بالاتر از جئون سانگ – گون از کره جنوبی (200 کیلوگرم) و سجاد انوشیروانی (193 کیلوگرم) به مدال طلا رسیده بود در حرکت دوضرب هم با روی سر بردن وزنه 245 کیلوگرم، ضمن کسب مدال طلا، طلای مجموع را هم با 451 کیلوگرم از آن خود کرد.

جئون سانگ گوئن از کره جنوبی با 437 کیلوگرم به مدال نقره رسید و سجاد انوشیروانی با 431 کیلوگرم (193 در یکضرب و 238 کیلوگرم در دوضرب) به مدال برنز رسید. تیم وزنه برداری ایران با 501 امتیاز و یک امتیاز بالاتر از تیم میزبان پس از 9 سال به عنوان قهرمانی آسیا دست پیدا کرد.

بدین ترتیب در شرایطی که رقابت نزدیک تیم ملی وزنه برداری ایران و کره جنوبی برای قهرمان شدن در آسیا، به آخرین حرکت دوضرب وزنه بردار کره‌ای رسیده بود، سانگ گان جون وزنه ۲۵۰ کیلویی را انداخت تا تیم ملی وزنه برداری کشورمان تنها با یک امتیاز برتری نسبت به کره جنوبی و با امتیاز ۵۰۱، پس از ۹ سال قهرمان آسیا شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.