سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هشدار انجمن سینماداران درباره خطر ورشکستگی صنعت سینما در سال 91...

هشدار انجمن سینماداران درباره خطر ورشکستگی صنعت سینما در سال 91

چکیده :هزینه سینماداری در سال‌های اخیر رو به افزایش رفته است، گرانی و تورم تنها در پرداخت دستمزدها نبوده و به بالا رفتن هزینه نگهداری سالن ها انجامیده است. انجمن سینماداران برنامه‌های مختلفی برای سال 91 دارد، اما اجرای این برنامه ها از نظر اقتصادی عملی نیست، در این شرایط چطور می‌توان امیدوار به جذب مخاطب و فروش بیشتر فیلم‌ها شد؟...


رییس هیات مدیره انجمن سینماداران تورم و افزایش هزینه‌های سینماداری در سال 91 را عامل از بین رفتن صنعت سینما دانست.

به گزارش سوره سینما، محمد قاصد اشرفی گفت: هزینه سینماداری در سال‌های اخیر رو به افزایش رفته است، گرانی و تورم تنها در پرداخت دستمزدها نبوده و به بالا رفتن هزینه نگهداری سالن ها انجامیده است.

وی ادامه داد: در سال های اخیر آمار فروش نشان می دهد که پردیس ها و مجموعه های سینمایی در جذب مخاطب موفق تر هستند، بنابراین سینماهای فرسوده باید نوسازی و بهسازی شوند و با توجه به این شرایط چگونه می توان برای بازسازی سینماها برنامه ریزی کرد.

مدیر سینما ماندانا گفت: نهادهای فرهنگی و هنری باید برای وضعیت بحرانی سینماها فکری کنند، چشم انداز اکران 91 روشن نیست و وضعیت نگران کننده است. می توان امیدوار بود با توجه ویژه نهادهای فرهنگی وضعیت سینماداری بهبود پیدا کند؟

اشرفی ادامه داد: انجمن سینماداران برنامه‌های مختلفی برای سال 91 دارد، اما اجرای این برنامه ها از نظر اقتصادی عملی نیست، در این شرایط چطور می‌توان امیدوار به جذب مخاطب و فروش بیشتر فیلم‌ها شد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.