سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محرومیت دو ناشر دیگر از حضور در نمایشگاه کتاب...

محرومیت دو ناشر دیگر از حضور در نمایشگاه کتاب

چکیده :براي دومين سال متوالي پس از 23 سال فعاليت انتشارات كوير، از شركت اين انتشارات در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران جلوگيري شد. همچنين انتشارات اميد فردا نيز با 12 سال سابقه فعاليت از حضور در نمايشگاه كتاب سال 91 منع شده است....


به دنبال تعليق نشر چشمه و ثالث و جلوگيري از حضور نشر چشمه در نمايشگاه كتاب امسال، جلوگيري از شركت انتشارات كوير و اميد فردا در نمايشگاه بيست و پنجم دور جديد از فشارهايي است كه به فعالان حوزه كتاب وارد مي‌شود.

به نوشته روزنامه اعتماد، براي دومين سال متوالي پس از 23 سال فعاليت انتشارات كوير، از شركت اين انتشارات در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران جلوگيري شد. همچنين انتشارات اميد فردا نيز با 12 سال سابقه فعاليت از حضور در نمايشگاه كتاب سال 91 منع شده است.

شنبه گذشته تعدادي از اهالي فرهنگ طي نامه‌يي سرگشاده به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نسبت به آنچه اخبار ناراحت كننده در حوزه فرهنگ و خصوصا عرصه نشر كتاب ناميدند واكنش نشان دادند. امضا‏كنندگان اين متن، اعم از نويسنده، شاعر و مترجم، از وزارتخانه ارشاد خواسته بودند ترتيبي اتخاذ كنند تا تعليق‌ها برداشته شود و ناشران با‌‌ همان روال سابق به كارشان ادامه دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.