سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادی 5 نفر از 33 ایرانی ربوده شده در سوریه...

آزادی 5 نفر از 33 ایرانی ربوده شده در سوریه

چکیده :طی سه مرحله در ماه های اخیر سی و سه نفر از ایرانیان ربوده شده اند که اینک 5 تن از آنان آزاد شدند. ...


کلمه: به دنبال رایزنی ترکیه، پنج زائر ایرانی که حدود 2 ماه پیش در سوریه ربوده شده بودند، پس از آزادی و انتقال به ترکیه به تهران بازگشتند.

این در حالی است که از سرنوشت سایر ربوده شدگان خبری در دست نیست. طی ماه های گذشته علاوه بر مهندسان ایرانی، زیران مرقد حضرت زینب نیز توسط گروه های ناشناس ربوده شده اند.

طی سه مرحله در ماه های اخیر سی و سه نفر از ایرانیان ربوده شده اند که اینک 5 تن از آنان آزاد شدند.

مقامات سوریه در ملاقات با مسئولان ایرانی برای آزادی مهندسان برق قول مساعد داده بودند که هنوز از آزادی آنان خبری در دست نیست.

این 5 ایرانی آزاد شده، پس از ورود به مرز ترکیه توسط مسئولان این کشور ازشهر«هاتای» به فرودگاه آتاتورک شهر استانبول منتقل شدند. سپس این این پنج زائر ایرانی توسط مسئولان کنسولگری ایران در استانبول تحویل گرفته شدند و نیمه شب از فرودگاه شهر استانبول به مقصد کشورمان حرکت کردند.

اسامی این پنج زائر حرم مطهر حضرت زینب(س) عبارتند از:1. چراغعلی عالی پور 2. درویشعلی فتحی پور 3. حسن بازیگر 4. نورالدین بهاوند 5. حجت الله میرزا . این پنج هموطن اهل شهر خرم آباد هستند.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه از تلاش مقامات دولت ترکیه و وزارت خارجه آن کشور که به دنبال تماس و رایزنی علی اکبر صالحی با همتای خود در زمان ربوده شدن زائران و قول مساعدت آنها صورت پذیرفت تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که شاهد آزادی هرچه سریعتر سایر زائران و متخصصان ایرانی ربوده شده در سوریه باشیم.

در آخرین روزهای آذر ماه گذشته افراد مسلح ناشناس هفت مهندس و تکنسین ایرانی شاغل در نیروگاه برق «جندر» در حومه «حمص» را ربوده بودند .

همچنین ششم بهمن ، یازده زائر ایرانی را در مسیر حلب دمشق ربوده شدند. این در حالی بود که تنها یک هفته بعد از این آدم ربایی یازده زایر از لرستان نیز در نزدیکی حماه ربوده شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.