سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دو طلا و دو سهميه المپيک برای كشتی آزاد...

دو طلا و دو سهميه المپيک برای كشتی آزاد

چکیده : تيم ملي كشتي آزاد ايران در روز نخست رقابتهای گزینشی المپیک در قزاقستان، دو سهميه المپيك و دو نشان طلا به دست آورد....


تيم ملي كشتي آزاد ايران در روز نخست رقابتهای گزینشی المپیک در قزاقستان، دو سهميه المپيك و دو نشان طلا به دست آورد.

مسعود اسماعیل پور و احسان لشگری، کشتی‌گیران اوزان 60 و 84 کیلوگرم تیم کشتی آزاد ايران، عصر امروز با شكست تمام حريفان خود، مقتدرانه صاحب سهميه المپيك و مدال طلاي آسيا شدند. اسماعیل پور و لشگری با دو سهميه خود، تعداد سهميه‌هاي كشتي آزاد ايران را در بازيهاي المپيك 2012 لندن به عدد شش رساندند.

به گزارش ایسنا، اسماعیل پور در فينال یوگشوار دات از هند را در دو تایم و با نتایج 3- 2 و1- صفر شکست داد و ضمن انتقام دیدار فینال مسابقات آسیایی کره جنوبی، صاحب گردن آويز طلا شد.

اسماعيل پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل شان دونگ از چین در دو تایم و با نتایج 4-1 و 6- صفر به پیروزی رسید. اسماعیل پور در دور سوم به مصاف فرهاد عثمان زودا از تاجیکستان رفت و با نتایج 1- صفر و 2- صفر این کشتی‌گیر را شکست داد و ضمن كسب سهميه المپيك، به فينال راه يافت.

احسان لشگری در دیدار فینال با شکست حریف ازبکستانی، قهرمان سال 2009 جهان به مدال طلا دست یافت.

نماینده وزن 84 کیلوگرم کشورمان در دیدار فینال با نتایج 1- 3 ، 1- صفر و 5- صفرزوربک سوخیف دارنده مدال طلا، نقره و برنز جهان از ازبکستان را شکست داد و با اقتدار صاحب مدال طلا شد.

در تایم دوم کلینچ به نفع حریف ازبکستانی بود که لشگری به پیروزی رسید و در تایم سوم درحالی که لشگری 5 بر صفر از حریف جلو بود کشتی گیر ازبکستانی دیگر به مبارزه ادامه نداد.

لشگري در دور نخست مقابل ینگ وانگ از چین در دو تایم با نتایج 1- صفر و 1- 1 به پیروزی دست یافت، در دور دوم به مصاف سیمون سیمونوف از قزاقستان رفت و در یک کشتی نفسگیر و در سه تایم و با نتایج صفر-1، 1- صفر و 1- صفر کلینچ این کشتی گیر را شکست داد. لشگری در دور سوم و درمرحله نیمه نهایی یوسف عبدالسلام‌اف نایب قهرمان المپیک پکن از تاجیکستان را با نتایج 4- 3 و 2- صفر شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت.

مسابقات کشتی آزاد گزینشی المپیک لندن امروز در 6 وزن آزاد در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد. رقابتهای وزن 120 کیلوگرم آزاد و سه وزن فرنگي فردا انجام می شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.