سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » زهرا رهنورد: نگران نباشید؛ من پیرو حضرت زهرا(س) و فرزند لرستانم...
» در پاسخ به ابراز نگرانی دختران برای مادر

زهرا رهنورد: نگران نباشید؛ من پیرو حضرت زهرا(س) و فرزند لرستانم

چکیده :مهندس موسوی با تاکید بر اینکه شرایط نگهداری و رفتار با آنها غیر قانونی است و هیچ امنیتی در این شرایط برایشان متصور نیست به دختران خود گفته است: پناه اصلی در هرحال و همیشه خداست. وی همچنین از اینکه فرزندان ایستادگی آنها بر مواضعشان را بگوش همدلان رسانده اند اظهار رضایت کرده و همچنان مسیر پیش رو را با همه سختیهای آن روشنی بخش و امیدوار کننده خوانده است ...


همانطور که پیش از این در خبرها منتشر شده بود هفته گذشته دختران دکتر رهنورد و مهندس موسوی بعد از مدت طولانی بی‌خبری با پدر و مادر خود دیداری داشتند که در آن میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ضمن تاکید بر مواضع پیشین مردم را به صبر و گذشت و استقامت دعوت کردند.

به گزارش کلمه، اما این دیدار خانوادگی که پس از چند ماه دوری برگزار شد با حاشیه و متن هایی همراه بود که بازگو کردن آن برای مردم مهم و امید بخش خواهد بود.

براساس گفته های دختران خانم رهنورد آن روز هنگامی که مادر وارد شد تنش هیجانی زیادی داشتند چرا که ماموران تا لحظه ورود به خانه به آنها نگفته بودند که به کجا منتقلشان می کنند. همچنین ایشان به شدت نگران رفتارها در این چند ماه با فرزندانشان بودند. ظاهرا در حالی‌که از این سو فشارهای پی درپی از جمله اخراج از محل کار و بازجویی و ممنوع الخروجی و تهدید و انواع مزاحمت ها بوده است در سوی دیگر و نزد پدر و مادر درباره این رفتارها تا جای ممکن غلو شده بود، به طوری که این دو شدیدا در بدو ورود نگران سلامت دختران بودند و تا دقایق طولانی این حالت وجود داشته است.

اما از نکات جدی و چشمگیر نگرانی این دو همراه جنبش مبنی بر رای دادن فرزندانشان بوده بطوری که از آنها پرسیده اند که آیا مطمئن باشیم که رای نداده اید؟ همچنین در پاسخ به نگرانی متقابل فرزندان خانم رهنورد گفته است واضح است که رای نداده ایم. چه چیزی عوض شده است؟ پرسش های مکرر پدر و مادر نشان و دلالت بر خلاف گویی ماموران به آن ها در این زمینه داشته است.

* دختران به مادرشان گفته اند که در غیاب شما موارد متعددی از مشکلات ایجاد شده توسط حکومت وجود دارد اما آنها مفتخرند که برای حق اینها را با سربلندی تحمل می کنند. اینکه دربند بودن آنها بهتر از آن آزادی است که در آن مصالحه ای برای نادیده گرفتن حق باشد.

* آنها در این دیدار از خانم رهنورد خواسته اند که حداقل بخشی از آنچه که به آنها می رود را بازگو کنند که مادر در جواب آنها گفته، از خدا بخواهید که ما مصداق آیه “إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التي كنتم توعدون” باشیم.

* خانم رهنورد این نکات را در پاسخ به دلنگرانی های اعضای خانواده نیز بیان کرده و گفته است که برای رستگاری شرط هایی در همین آیه هست و آن استقامت و «نه گفتن» به هر قدرتی است و اینکه حاضر نشدن به بندگی غیر خدا سخت است و کار سخت نتیجه اش این پاداش لطیف است.

* در این ملاقات محدود خانم رهنورد گفته اند که ماموران می گویند که شما (دختران) فعالیت زیاد دارید و فرزندان نیز با رد اظهارات خلاف واقع زندانبانان گفته اند که ما با توجه به دروغ پردازی هایی که این روزها از هر طرف در جریان است و ابهام در شرایط، با همه سختی هایی که بوده تنها کاری که کرده ایم رساندن بخشی از حرف ها و نظرات شماست که از شایعات جلوگیری کند و یا سلامتی جسمی شما را در همین شرایط غیر قانونی مورد توجه قرار دهد.

* مهندس موسوی با تاکید بر اینکه شرایط نگهداری و رفتار با آنها غیر قانونی است و هیچ امنیتی در این شرایط برایشان متصور نیست به دختران خود گفته است: پناه اصلی در هرحال و همیشه خداست. وی همچنین از اینکه فرزندان ایستادگی آنها بر مواضعشان را بگوش همدلان رسانده اند اظهار رضایت کرده و همچنان مسیر پیش رو را با همه سختیهای آن روشنی بخش و امیدوار کننده خوانده است.

* در انتهای گفتگو و در حالی‌که ماموران مدام صحبت ها را قطع کرده و می خواستند که مادر و پدر آماده رفتن باشند و مصر بودند که به گوش بچه ها برسانند که هیچ خبری ندهند، میرحسین به کنایه گفته است: اگر ایشان (زندانبان) تا این حد ناراحت است، سکوت خبری شما بیشتر نشان دهنده آن چیزی است که بر ما می رود.

* میرحسین همچنین تاکید کرده است: برای خدا و در راه حق باید صبر کرد. نه تنها صبر بلکه باید صبر و گذشت کرد.

* هنگام خداحافظی، وقتی که این دو همراه جنبش سبز توسط ماموران برده می شدند، دختران نیز مادر و پدر را به آرامش و صبر فراخوانده و به آنها گفته اند اگر ما مطمئن باشیم که آن چنان که تا امروز ذره ای تردید در این راه نداشته اید، اینهمه سختی را همچنان با قدرت روحی بالا تحمل می کنید، آن وقت ما هم می توانیم این وضعیت بی خبری ها و آزارها را راحت تر تحمل کنیم؛ خانم رهنورد در جواب دخترها گفته اند که نیازی به دلداری به ما نیست. ما خدایی داریم.  این هنرمند برجسته کشورمان سپس با تاکید گفته است که من دختر لرستانم و از آن مهمتر اینکه خود را پیرو حضرت زهرا می دانم و معلم من برای مقاومت در این وضع این چیزها است که در این هنگام ماموران صحبت ها را قطع کردند…


85 پاسخ به “زهرا رهنورد: نگران نباشید؛ من پیرو حضرت زهرا(س) و فرزند لرستانم”

 1. افشین گفت:

  من تعجبم از بیشرمی تمام سران رژیم از کوچک تا بزرگ است که حتا حالا که دست محمود چاخان رو شده
  هنوز هم دست از دروغ و تهمت بر نداشته اند و خود را در جایگاه حق میبینند و رییس جمهور منتخب
  مردم را به همراه همسرش زندانی میکنند!
  شنیدن صحبتهای احمدینژاد در مجلس با ان قیافه حق بجانب و دست پیش را بگیر که عقب نیفتی نشان از این دارد که یا پشت محمودخان حسابی به جای گرم استکه میتواند یک همچین شویی را در مجلس اجرا کند و یا
  همانطوریکه ادعا میکند از همه آقایان و آقازادگان پرونده دارد!
  واقعن این آقایان به روز قیامت اعتقاد دارند یا فقط برای سرگرمی مردم برایشان روضه میخونند و اشک
  میریزند؟
  واقعن که روزگار عجیبی است!
  به امید روزیکه سایه این نامسلمانان از سر مردم ایران کم شود و ریس جمهور محبوب و در بندشان
  آزاد شود!

  امین

 2. khaneye sabz گفت:

  yek ya HOSEIN ta MIRHOSEIN

 3. ناشناس گفت:

  یا حسین میر حسین
  من و خانواده بزرگم و جمیع دوستان و آشنایان که باغ بر 200 نفر هستیم و همیشه رای میدادیم این دوره رای ندادیم
  یا حسین میر حسین

 4. ناشناس گفت:

  همیشه برایشان دعا میکنم

 5. سليم گفت:

  خاتمي همراه موسوي و كروبي است و سه يار جدا نشدني از هم هستند

 6. خالد گفت:

  چه داستان پر سوزی، مثل شعر ی مملو از حماسه، حماسه ای از نوعی دیگر، مثل نغمه ای آرامشبخش؛ پر از پیغام شادی و شکوه. مثل جویباری روان که به تشنگان آزادی و سرفرازی امیدی دیگر بار می دهد؛ روز رهایی، روز گشایش و ملاقاتی دیگر نه چندان دور است. مثل سرود آماده باشی است به آنهایی که دل در گرو پیشتازی دارند و قدم پیش نهادن، اما در دل و نهان خود انتظار صدایی را می کشند که نوای همراهی و همگامی شود.این همان صدا است که به گوش می رسد این همان صدای دیر آشنا است که از دور اما محکم و روشن به گوشمان می خورد. چه صدای دلنواز و امید بخشی برای آغاز این فصل، آغاز بها ری دیگر. بهارتان مبارک، شادیتان جاودانه و آزادی و آبادی این مرز و بوم ، قرین این روند غزل گونه باد.

 7. علی گفت:

  هزاران درود بر اسقامتتان ای بندگان خدا.

 8. ناشناس گفت:

  یا حسین میر حسینVVVVVVVV

 9. ناشناس گفت:

  اکبر رفسنجانی هر کار کنی خاینی.تو وخاتمی با رای دادن در انتخابات مجلس ابروی ایران وایرانی را بردید.حیا کن بی غیرت.مردان واقعی موسوی وکروبی و تاج زاده و… هستند و زنان واقعی فاطمه کروبی و زهرا رهنورد و همسر تاج زاده و… هستند که برای ازادی و ابادی کشورشان می جنگند اما تو و محمد خاتمی برای پست و مقام می جنگید.درود بر موسوی وکروبی و رهنورد و فاطمه کروبی و کل زندانیان سیاسی و درود بر تمام هواداران و حامیان و اعضای جنبش سبز.یا حسین میر حسین.یا هدی شیخ مهدی. مرگ براحمدی نزاد و خامنه ای.مرگ بر جمهوری اسلامی.مرگ بر مزدور.

 10. asghar گفت:

  فقط می تونم بگم که میر حسین خیلی دوستت دارم …

 11. ایرانی گفت:

  خدا را شکر می گویم که در زمانه ای زندگی می کنیم که چنین بزرگانی در آن می زیند.

  یا حسین میرحسین
  با مهدی شیخ مهدی

 12. ناشناس گفت:

  عزمتان جاودان باشد، ایمان دارم که ظلم پایدار نمی ماند

 13. ناشناس گفت:

  درو د بر پاي مردي و استواري شما عزيزان

  درود بر اين همه عشق به اسلام و ايران و مردم ايران . شما از تبار بزرگاني چون اميرکبير و مصدق هستيد

  عاشق وطن و مردم ياحسين مير حسين

 14. ناشناس گفت:

  صبر – امید – پایداری – ایثار – آگاهی دادن به مردم و امیدوار ساختن آنها حداقل کاریست که ما باید انجام بدیم تا سهمی در این مهم داشته باشیم.
  نباید اجازه بدهیم حکومت مردم را معتاد به دروغها و توهمات خود کند.
  پیروز باشید.

 15. همایون.ح گفت:

  سحر نزدیک است

 16. جواد گفت:

  لعنت خدا بر احمدی نژاد ودودمانش باد این بندگان خدا مگه چی کار کردن یک روز همه چیز افشا خواهد شد

 17. جواد گفت:

  این مردم بیچاره ایران نمی دونن که دولت احمدی نژاد چه دروغ های بزرگی به اونا گفته فقط خدا می دونه خدا اااااااااااااااااااااااااااااااااااا!

 18. ناشناس گفت:

  به فاطمه زهراقسم در تمام قنوتهای نمازم برای میرحسین دعا میکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ضمنا در میان اطرافیان ما حتی معدود کسانی که احتمال حضورشان در انتصابات میرفت که از رای دهندگان سنتی بعد از انقلاب هم بودند در ان شرکت نکردند !!!!!!!!!!!!!!!!!قابل توجه پس فترتهایی که در اوهامات زدن کشیده و سیلی و مشت و لگد به استکبار هستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اللهم عجل لو لیک الفرج

 19. یاور گفت:

  میر حسین موسوی :اجازه دهید افکار و اندیشه‌های ملت و اراده ملی آنان حضور تجلی یابد و یقیناً اسلامی خواهد بود و نتایجی خواهد داشت و ایران پیشرفته و آباد توأم با عدالت و آزادی را برای ما به ارمغان می‌آورد.
  شما از دیکتاتورها هم دیکتاتورترید اگه به حرف موسوی کار میکنید چرا کامنتهای انتقادی و دلسوزانه را رو سایت نمیذارید؟
  نمیخوام اینو بذارید ولی یه کامنت از زبان خیلی دلسوزین انقلاب گذاشته بودم در مورد تنهایی موسوی بذارید تا مردم هم نظر بدند

 20. حامد گفت:

  درود بر تمامی آزادیخواهان و آزاد اندیشان و لعنت خدا بر متحجران و بت پرستان عصر حاضر و درود خدا بر رهبران جنبش همیشه سبز میرعزیز دوستت داریم

 21. ماهستیم گفت:

  یا حسین – میرحسین
  شما در نزد مردم ایران سربلند و سبز هستید
  ماهستیم

 22. ناشناس گفت:

  به امید بیروزی

 23. ناشناس گفت:

  میر حسین مرد بود و مردونگی رو به همه ی ما یاد داد

 24. غيرت گفت:

  می خواهم به تمام لرها بلا اخص بختیاری ها بگوییم که بودن کروبی و رهنورد این دو عزیز هم زبان و آن میر با وفا در حبس برای ما مایه شرمساری است و به عنوان لکه تاریک و نقطه کور آگاهی های ما در دفتر تاریخ خواهد ماند: به پا خیزید !!!!
  یا حسین میر حسین!!!!!!!!
  یا مهدی شیخ مهدی!!!!!!!
  درود بر رهنورد!!!!!!!!!!!!!!

 25. بهزادسبز گفت:

  ماپیروزیم چون حق باماس.درود برمیرحسین وبانوی سبز ایران زمین

 26. فتنه سبز زنده گفت:

  اګر بدانید چقدر دلمان برایتان تنګ شده است ؟ !

 27. سبز گفت:

  یکی فر زند لرستان است ویکی فر زند اذر بایجان غیور و همه فر زند ایران بزرگ . استبداد بداند مردم ایران پیوسته و هم بسته با هم تا استبداد و تحجر را از پا در نیاورند از پا نخواهند نشست . تا مبارزه هست شکست و پیروزی هم هست .ولی اخر پیروزی از ان مردم دلا ور ایران است

 28. ناشناس گفت:

  درود بر موسوی خاتمی کروبی زهرا رهنورد و همه شیر دلان و شیر زنان مبارز در زندان های تحجر و استبداد ما تا اخرین نفس ایستاده ایم

 29. فرخ گفت:

  امروزها پیامهای تلفن همراه دارای جوک هایی است در باره لرها به نظر می اید این برای توهین وشکستن احترام بزرگان لر باشد ای مردم به دوستان خود بگوئید از ارسال مجدد این جوکها برای دیگران خودداری کنند

 30. ناشناس گفت:

  خواهر گرامی خانم رهنورد عزیز شما افتخار بروجرد هستید . دلبستگی شما به خانم فاطمه زهرا (س) ستودنی است .درود و صد افتخار بر شیر

  زنان بروجرد . سلام بر فرزند شهر فرزانگان (بروجرد)

 31. ناشناس گفت:

  يا حسين مير حسين

 32. sasha گفت:

  سلام خدا بر مجاهدان راستین که مصداق کامل حسین و زینب هستید آری درست بود تمام این حرفهای شما آنروز که دم از بیت المال میزدید اما این (آقا) نظرش به آقای رییس جمهور نزدیک تر بود و این مجلسیانی که دم از خادمی ملت میزنند دیدیم که چگونه فریاد مرگ بر موسوی کروبی خاتمی رفسنجانی میدادند نمیدانستند که چگونه به سخره گرفته میشوند در حضور خودشان در مجلس توسط این رییس جمهور محبوبشان آری وعده خدا و مکر خدا را به نظاره نشسته ایم و الله خیرالماکرین

 33. مریم گفت:

  زنده باشی میرحسین و شما خانم رهنورد همراه همیشگی میر دلیر ایران

 34. ناشناس گفت:

  با نام بي نام او
  من هم راي ندادم به اين دليل كه هيچ كدام از اين افراد هيچ كاري براي ما نكردند اما موسوي هم اگر رئيس جمهور مي شد نمي تونست كاري بكنه همون طور كه خاتمي نتونست كاري بكنه ،

 35. کاوه گفت:

  من دیگه از این دولت با همه وحشیگری هایش نمیترسم لعنت خدا بر بسیج و تمامی کسانی که با ما مثل وحشی ها برخورد میکنند
  حاظرم در این راه جان خودمم بدهم نمیخوام شعار بدم ولی دلم پر خونه یه احساس دارم که مثل بغض تو گلومه داره خفم میکنه
  ما جونا چه گناهی کردیم که ازادی رو دوست داریم نه ظلم و استبداد
  درود بر موسوی
  درود بر رهنورد
  درود بر خاتمی