سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار رهنورد و موسوی با دختران: توصیه به صبر و گذشت در راه خدا...
» رهنورد و میرحسین در انتخابات شرکت نکرده اند

دیدار رهنورد و موسوی با دختران: توصیه به صبر و گذشت در راه خدا

چکیده :میرحسین موسوی در گفت و گو با فرزندان همگان را به صبر و گذشت برای خدا توصیه کرده و گفت که در راه حق صبر و گذشت هردو باهم مهمند. همچنین درمکالمه دقایق آخربا دختران، مهندس موسوی پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش مبنی بر ایستادگی بر مواضع پیشین را تحسین نموده و مجددا برآن تاکید کرد....


میرحسین موسوی در دیدار با دختران خود همگان را به صبر و گذشت برای خدا توصیه کرده و گفت که در راه حق صبر و گذشت هردو باهم مهمند.

پس از مدتها محدودیت و قطع دیدارها و برای دومین بار درطول یکسال بازداشت زهرا رهنورد و میرحسین موسوی با دختران خود دیدار کردند.

به گزارش کلمه در این دیدار که در روز یکشنبه ی پس از انتخابات در منزل یکی از دختران میرحسین موسوی انجام شد، روحیه این زوج دربند بسیار عالی بود و بر خلاف شایعات و اخبار محافل امنیتی از سلامت کامل برخوردار بوده اند.

در این دیدار که در زمانی محدود، با تدابیر شدید امنیتی و حضور ماموران اطلاعاتی در منزل برگزار شد و چندان امکان گفت و گوی آزاد بین دختران و پدر و مادرشان فراهم نبود، با اینحال و علیرغم این مشکل، میرحسین موسوی که پیش از این هم اعلام کرده بود با توجه به شرایط موجودی امیدی به این انتخابات نیست گفت در انتخابات شرکت نکرده و رای نداده است.

همچنین میرحسین موسوی در گفت و گو با فرزندان همگان را به صبر و گذشت برای خدا توصیه کرده و گفت که در راه حق صبر و گذشت هر دو باهم مهمند. همچنین درمکالمه دقایق آخر با دختران، مهندس موسوی پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش مبنی بر ایستادگی بر مواضع پیشین را تحسین نموده و مجددا برآن تاکید کرد.

این گزارش حاکی است که میرحسین موسوی هر چند با محدودیت های زیادی از نظر دسترسی به اطلاعات و اخبار رو به روست، اما در جریان اخبارجاری کشور بوده است.

در همین حال زهرا رهنورد، که او نیز رای نداد ه بود نیز در در پاسخ به ابراز نگرانی ها با روحیه ای مثال زدنی توصیه می کرد که شما اگر پدر و مادرتان را دوست دارید دعا کنید که ما مصداق آیه ی “إن الذين قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل عليهم الملائكة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التي كنتم توعدون” باشیم.

پ ن: ترجمه آیه: بى گمان كسانى كه گويند پروردگار ما خداوند است، سپس پايدارى ورزند، فرشتگان بر آنان نازل شوند [و گويند] كه مترسيد و اندوهگين مباشيد و مژده باد شما را به بهشتى كه به شما وعده داده بودند ( آیه ۳۰  سوره: فصلت)


204 پاسخ به “دیدار رهنورد و موسوی با دختران: توصیه به صبر و گذشت در راه خدا”

 1. ناشناس گفت:

  نمیخواهم رای دادن خاتمی را توجیه کنم اما تصور میکنم ممکنه وظیفه ما با وظیفه خاتمی به عنوان یکی از رهبران جنبش در ظاهر متفاوت ولی در یک راستا و برای پیشبرد یک هدف باشد.این جنبش انقلاب نمیخواد یا حداقل من فکر میکنم.اصلاحات به دنبال انقلاب نیست.ما تجربه انقلاب و بعد از انقلاب رو داشتیم و حالا میدانیم اگر جامعه ای به دنبال انقلاب باشد و رادیکال فکر کند نهایتا به حکومتی توتالیتر خواهد رسید

 2. حمید رفعتی گفت:

  حمید رفعتی said:

  و خدا خواست میر ما عزیز و دشمنان او خوار شوند. این پاداش مبارزه در راه نجات مردم و حفظ اعتقادات است که خداوند بخشنده مهربان و قادر به میر حسین عزیز و همسر مکرمه ایشان و حضرت حاج شیخ مهدی شجاع عنایت فرمود تا یک بار دیگر حصار آتش معاویه صفتان به دستور خداوند منان محقق شود و به گلستانی تبدیل شود که گل های آن جان برکفان و شهدا جنبش سبز هستند. ما هواداران جنبش سبز همچمون گل های بهشتی برای شما آغوش باز کرده و در انتظار تحقق وعده الهی هستیم تا شما رهبران متعهد را از حصار آتش به آغوش بگیریم. تا پیروزی یک یا حسین مانده است. در بهار آزادی جای شهداء جنبش سبز خالی.
  یا حسین میر حسین رهنورد
  یا مهدی ادرکنی شیخ مهدی

 3. گفتمان سبز گفت:

  سرت سبز و دلت خوش باد جاويد

 4. sabz گفت:

  جانم فدای میر حسین عزیز