سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام عبدالله نوری به مناسبت موفقیت اصغر فرهادی...

پیام عبدالله نوری به مناسبت موفقیت اصغر فرهادی

چکیده :اتفاق مبارکی که فارغ از هیاهوی سیاست بازی های واهی توانست در بستر رقابتی کاملا حرفه ای و قاعده مند، به درخشش پر فروغ کار هنری شما بیانجامد و نام ایران و ایرانی و هنرمندان عالیقدر این کشور را پرآوازه سازد. این دستاورد بزرگ بدون تردید مورد احترام و ارج گذاری شایسته مردم متمدن و با فرهنگ ما خواهد بود. ...


در ادامه پیامهای تبریک به مناسبت کسب جایزه اسکار، عبدالله نوری نیز در پیامی به اصغر فرهادی تبریک گفت.

در این پیام که در جرس منتشر شد، آمده است: اتفاق مبارکی که فارغ از هیاهوی سیاست بازی های واهی توانست در بستر رقابتی کاملا حرفه ای و قاعده مند، به درخشش پر فروغ کار هنری شما بیانجامد و نام ایران و ایرانی و هنرمندان عالیقدر این کشور را پرآوازه سازد. این دستاورد بزرگ بدون تردید مورد احترام و ارج گذاری شایسته مردم متمدن و با فرهنگ ما خواهد بود.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا
هنرمند پرآوازه و گرانقدر
جناب آقای اصغر فرهادی؛

اثر کم نظیر فیلم جدایی نادر از سیمین که نشان دهنده توانایی، خلاقیت و درک والای شما در به تصویر کشاندن جلوه ای از واقعیت زندگی مردم خوب ایران بر پرده ی سینمای کشور و جهان بود، دیگر بار، صورت و سیرت زیبای ارزش های معنوی و فرهنگ بلند ملی و اندیشه فائق فرهنگ دوستان این مرز و بوم را در خدمت به روان جامعه و مردم در عرصه ی جهانی به نمایش گذارد.

اتفاق مبارکی که فارغ از هیاهوی سیاست بازی های واهی توانست در بستر رقابتی کاملا حرفه ای و قاعده مند، به درخشش پر فروغ کار هنری شما بیانجامد و نام ایران و ایرانی و هنرمندان عالیقدر این کشور را پرآوازه سازد. این دستاورد بزرگ بدون تردید مورد احترام و ارج گذاری شایسته مردم متمدن و با فرهنگ ما خواهد بود.

بدیهی است این رویکرد بزرگ جهانی و شایستگی افتخار آمیز، که به همت والا و نیت پاک شما و همکارانتان خلق شد مسئولیت سنگینی را بر دوش کسانی قرار می دهد که خلعت تولیت فرهنگ را به تن کرده اند و با بسط یدی گسترده، امکانات مالی فراوانی را در اختیار دارند تا در پاسداشت این همه اهتمام و بزرگی و صداقت و سخت کوشی، تدبیر نموده، سرمایه های عظیم ملت در حوزه هنر و فرهنگ ملی را در استخدام نابجا و غیر صواب آن قرار ندهند.

امید دارم مضمون کلامی که به هنگام دریافت جایزه جهانی اسکار، در برابر مخاطبان دنیای هنر، سینما و فرهنگ در مراسم ابراز داشتید بتواند فراتر از استانداردها و ابزارها و هم چنین تجارب هنریتان، به اثر جهانی شما، روان جاوید و حیات ماندگار و تاثیرگذار بخشد.

این رهاورد غرور آفرین بر شما، همکاران هنرمندتان و مردم هنر دوست مبارک باد.

عبدالله نوری
9 اسفند 1390


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.