سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هر ساعت سه کشته در نوروز سال گذشته...

هر ساعت سه کشته در نوروز سال گذشته

چکیده : فرمانده پليس‌راه كشور با بيان اينكه در نوروز گذشته روزانه 69 نفر و هر ساعت سه نفر جان خود را در تصادفات از دست داده‌اند، گفت: استان‌هاي فارس، اصفهان، سيستان و بلوچستان و خوزستان بيشترين آمار تصادف را در نيمه دوم سال 90 داشتند....


فرمانده پليس‌راه كشور با بيان اينكه در نوروز گذشته روزانه 69 نفر و هر ساعت سه نفر جان خود را در تصادفات از دست داده‌اند، گفت: استان‌هاي فارس، اصفهان، سيستان و بلوچستان و خوزستان بيشترين آمار تصادف را در نيمه دوم سال 90 داشتند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدرضا ميهماندار در سي و يكمين جلسه كميته عمليات و اجرايي مقررات با موضوع طرح ترافيكي نوروز91 با اعلام كاهش 2/14‌درصدي تلفات در تصادفات در 10ماهه نخست سال‌جاري افزود: تصادفات درون‌شهري و برون‌شهري 10ماهه اخير دو هزار و 931نفر كشته داشته كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 2/14‌درصد كاهش داشته است.

وي با مقايسه تصادفات نوروز با تصادفات 10ماهه اخير گفت: 55‌درصد تصادفات در 10‌ماهه اخير و 63‌درصد تصادفات نوروز مربوط به خودروهاي سواري است. فرمانده پليس‌راه كشور افزود: 9/18‌درصد تصادفات نوروز و 6/26‌درصد تصادفات 10‌ماهه اخير مربوط به موتوسيكلت است. 2/17‌درصد از تصادفات 10‌ماهه اخير و 9/6‌درصد تصادفات نوروز مربوط به كاميون است.

ميهماندار در ادامه با تشريح علت تصادفات در نوروز در مقايسه با 10‌ماهه اخير گفت: 30‌درصد تصادفات در نوروز به دليل عدم رعايت فاصله طولي و عدم توجه به جلو است و اين در حالي است كه 7/27‌درصد علت تصادفات 10‌ماهه اخير به اين علت است و اين موضوع نشان مي‌دهد كه عجله و خواب و بيداري در ايجاد تصادفات نوروزي نقش دارد. وي افزود: تخطي از سرعت مطمئنه و عدم توانايي كنترل وسيله نقليه علت 2/19درصد از تصادفات نوروز و 2/20 درصد از تصادفات 10‌ماهه اخير است ضمن اينكه 2/19درصد از تصادفات نوروز و 19‌درصد از تصادفات اخير به دليل انحراف به چپ رخ داده است و ساير دلايل در تصادفات نوروز علت 5/31‌درصد از تصادفات و در 10ماهه اخير علت 32‌درصد از تصادفات اخير هستند.

فرمانده پليس‌راه كشور ادامه داد: 56‌درصد از تصادفات نوروز در روز و 44‌درصد در شب اتفاق افتاده است و اين در حالي است كه 57‌درصد از تصادفات در روز و 43‌درصد تصادفات در شب اتفاق افتاده است. وي در ادامه با بيان اينكه تصادفات بر حسب كيلومتر اتفاق افتاده است، گفت: 63‌درصد تصادفات در 10‌ماهه اخير و 57‌درصد تصادفات در نوروز در 30 كيلومتر ابتدايي جاده‌هاي برون‌شهري رخ مي‌دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.