سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی، تولیدکنندگان را بدهکار‌تر می‌کند...

افزایش نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی، تولیدکنندگان را بدهکار‌تر می‌کند

چکیده :ساسانی تصریح کرد: افزایش میزان بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها به واسطه افزایش میزان نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی، منجر به رشد قیمت تمام شده تولید خواهد شد....


دبیر کنفدراسیون صنعت با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر بازپرداخت تسهیلات ارزی با نرخ دلار ۱۲۲۶ تومان اعلام کرد: باتوجه به اینکه دریافت کنندگان این تسهیلات، دلار را با نرخ ۱۰۵۰ تومان دریافت کرده‌اند، بازپرداخت آن با نرخ بالا‌تر منجر به افزایش بدهی فعالان اقتصادی به سیستم بانکی خواهد شد.

حسین ساسانی با بیان این مطلب به ایلنا گفت: اجرای چنین سیاستی با بدهکار‌تر کردن بخش خصوصی به بانک‌ها، به بی‌ثباتی اقتصادی کشور دامن می‌زند. این مسئله در حالی مطرح شده که قرار بود براساس تصمیم اخذ شده در شورای گفتگو، بدهی شرکت‌ها به بانک در قالب بازپرداخت‌های پنج ساله تقسیط شده و بخشودگی جرایم مشمول حال بدهکاران بخش خصوصی شود که البته این رویکرد اتفاق نیفتاد.

وی افزود: براین اساس اتخاذ چنین سیاست‌هایی در شرایط کنونی که بخش تولید و صنعت به واسطه وضعیت اقتصادی و اجرای فاز نخست قانون هدفمندی یارانه‌ها با مشکلات مختلفی روبرو شده‌اند، اصلا به صلاح بخش تولید نیست. این تصمیمات مبین آن است که گویا امروز بخش تولید و صنعت در اولویت برنامه‌های اقتصادی دولت قرار ندارد.

به گفته وی؛ اخذ این تصمیمات به هیچ عنوان بیانگر حمایت از تولید نبوده و حتی به معنی کنار گذاشتن این بخش از برنامه‌های اقتصادی است.

ساسانی تصریح کرد: افزایش میزان بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها به واسطه افزایش میزان نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی، منجر به رشد قیمت تمام شده تولید خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.