سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اعتصاب رانندگان کامیون در تهران

چکیده :از آغاز هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت گازوئیل از 16 تومان به 150 و 350 تومان، کارکرد وسایل نقلیه سنگین با چالشهایی مواجه شده که البته قابل تدبیر...


برخی رانندگان کامیون های سنگین در تهران، از چند روز پیش با هدف بالا بردن دستمزدشان دست به اعتصاب زده اند.

به گزارش بازتاب امروز، گزارشهایی از اعتصاب رانندگان کامیونهای سنگین در سطح شهر دریافت شده است که بر طبق آن رانندگان کامیون به دنبال دو برابر کردن کرایه خود می باشند.

براساس این گزارش، از چند روز قبل علاوه بر اعتصاب رانندگان کامیون، برخی کارخانه های تولید گچ و مصالح ساختمانی نیز از فروش کالا خودداری می کنند.

گفته می شود رانندگان کامیون در پی افزایش مبلغ حمل خاک از 50 هزار تومان به صدهزار تومان برای کامیون های بزرگ و از 35هزار تومان به 70هزار تومان برای کامیونهای کوچک می باشند.

براساس اطلاعات دریافتی، تعدادی از راننده های اعتصاب کرده در شب و زمان فعالیت کامیونها با ماشین شخصی در شهر تردد کرده و شیشه خودرو برخی راننده کامیونهای در حال کار را شکسته اند.

با توجه به آن که زمان مجاز برای تردد کامیونها در سطح شهر از ساعت 22 تا 6 صبح روز بعد می باشد، تامین امینت کامیون های فعال در نیمه شب ضرورت دارد.

این رویه همچنین باعث بیکاری برخی رانندگان لودر و در مجموع اختلال در برخی فعالیت های ساختمانی شده که لزوم رسیدگی مسوولان و نهادهای نظارتی را می طلبد.

از آغاز هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت گازوئیل از 16 تومان به 150 و 350 تومان، کارکرد وسایل نقلیه سنگین با چالشهایی مواجه شده که البته قابل تدبیر است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.