سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسران شهیدان باکری و همت: سردار علایی! از سهم شهیدان انقلاب پاسداری کنید...

همسران شهیدان باکری و همت: سردار علایی! از سهم شهیدان انقلاب پاسداری کنید

چکیده :از جماعتی که با بی خردی با شما برخورد کرده اند، انتظاری نداریم چون فکر می کنیم شما را نمی شناسند اما از دوستان هم رزم شما متعجبیم که در مقابل این هجمه های حساب شده ساکت هستند . و بدانند فردایی با بهانه دیگری به آنها حمله خواهند کرد . اگر بچه های خالص جنگ همدیگر را تنها بگذارند. فرصت طلبهای که در دفاع مقدس نبودند . می خواهند با به زیر سوال بردن جنگ و بچه های جنگ ، عدم حضور خود را موجه کنند.از شما تشکر می کنیم که مواظب سهام ما هستید. ...


همسران شهیدان باکری و همت در نامه ای به سردار حسین علایی با تقدیر از خدمات این پاسدار انقلاب اسلامی خواسته اند که بچه های خالص جنگ همدیگر را تنها نگذارند و اجازه ندهند فرصت طلبهای که در دفاع مقدس نبودند . با به زیر سوال بردن جنگ و بچه های جنگ ، عدم حضور خود را موجه کنند.

به گزارش کلمه، همسران شهیدان همت و باکری در نامه خود با اشاره به سابقه سردار علایی آورده اند: در طول تاریخ بارها دیده شده اطرافیان حاکمان با چاپلوسی و یا دروغ برای حفظ موقعیت و یا ترس از جان و مال خود بسیاری از حقایق را پنهان کرده اند که در نتیجه بر اساس اطلاعات نادرست و یا ناقص، تصمیمات اشتباهی گرفته شده که اکثرا قابل جبران نبوده اند. ما به شما افتخار می کنیم که همان طور که در مقابل دشمن با شجاعت ایستاده اید در کنار دوست نیز با شهامت اشتباهات را تذکر داده اید.

حسین علایی از فرماندهان سپاه پاسداران در طول هشت سال دفاع مقدس است. وی بمناسبت نوزده دی در یادداشتی با یک رویکرد مقایسه ای، درس هایی از این قیام را برشمرد و نوشت: طبیعی است که دیکتاتورها برای خود حق ابدی حاکم بودن بر مردم قائل هستند و در زمانی که در کاخ سلطنت با همراهان متملق و چاپلوس احاطه شده اند فرصت طرح این سوالات را ندارند و زمانی به فکر می افتند که مثل قذافی پس از موش و حشره خواندن مخالفین، مجبور شوند فرار را بر مقاومت و ایستاده مردن ترجیح دهند.

یادداشت سردار علایی واکنش های متفاوتی در پی داشت. برخی از سایت های نزدیک به گروه های افراطی به این سردار سپاه هتاکی کردند.

همسران شهیدان باکری و همت در بخش دیگری از این نامه با اشاره به هتاکی های صورت گرفته طی روزهای گذشته به این سردار سپاه، آورده اند: از جماعتی که با بی خردی با شما برخورد کرده اند، انتظاری نداریم چون فکر می کنیم شما را نمی شناسند اما از دوستان هم رزم شما متعجبیم که در مقابل این هجمه های حساب شده ساکت هستند . و بدانند فردایی با بهانه دیگری به آنها حمله خواهند کرد . اگر بچه های خالص جنگ همدیگر را تنها بگذارند. فرصت طلبهای که در دفاع مقدس نبودند . می خواهند با به زیر سوال بردن جنگ و بچه های جنگ ، عدم حضور خود را موجه کنند.از شما تشکر می کنیم که مواظب سهام ما هستید.

گفتنی است سال گذشته نیز در مراسم سردار حسین علایی سال گذشته نیز همزمان با روز دانشجو از سخنرانی سردار حسین علایی در  مراسم “بسیج مدرسه‌ی عشق” جلوگیری شد.

سردار حسین علایی پس از تشکیل نیروی دریایی سپاه در سال ۱۳۶۴ اولین فرمانده این نیرو شد، پیش از تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه نیز او فرماندهی یگان‌های دریایی سپاه را برعهده داشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلاً

در ميان مؤمنان مردانى هستند كه بر سر عهدى كه با خدا بستند صادقانه ايستاده‌اند; بعضى پيمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشيدند)، و بعضى ديگر در انتظارند؛ و هرگز تغيير و تبديلى در عهد و پيمان خود ندادند. (سوره شریفه احزاب آیه ی مبارکه 23)

برادر حسین علایی
سلام

شاید باعث تعجب باشد که شما را با عنوان سردار و یا با درجه ای که با لیاقت خود از سپاه احراز کرده اید و یا دکتری که بدون تقلب و با زحمت کسب کرده اید، نمی نامیم. در زمان انقلاب و دفاع مقدس نیز با سادگی همدیگر را خواهر و برادر می نامیدیم. چرا که ارزش مقام هر فرد، به انسانیت او بود. سالهاست که ما به معدود افرادی عنوان برادر می دهیم که جنابعالی یکی از آنها می باشید.

برادر گرانقدر! ما بعد از شهادت عزیزانمان به خاطر وابستگی روحی و اعتقادی که به شهدا داشتیم، هم چنان پیگیر مسائل و اخبار جنگ بودیم. و شما از نادر فرماندهانی بودید که با وجود پیچیدگی مسائل دفاع مقدس، به خوبی توان تحلیل عملیات ها را داشتید. ما سالهاست که در مناسبت های مختلف مقالات شما را در روزنامه ها مطالعه و یا سخنانتان را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی با گوش جان شنیده ایم. شما به بهترین صورت به معرفی شهدا و عملکرد آنها در دفاع مقدس پرداخته اید. به عنوان مثال کتابی درباره شهید مهدی باکری نوشته اید که می تواند سندی تاریخی باشد. در یک کلام، برادر! ما شما را به عنوان یک راوی صادق، عاقل و با بصیرت می شناسیم.

گذشته شما درخشان است. دانشجوی مبارز دانشگاه تبریز بودید که با دیدگاه مذهبی به صورت فعال برای پیروزی انقلاب تلاش می کردید. نقش دانشجویان (که شما نیز یکی از آنها بودید) در حرکت اعتراضی مردم تبریز در 29 بهمن 56 – در چهلم قیام 19 دی قم- فراموش شدنی نیست. شما در آن دوران از تمام جریانهای انحرافی به سلامت بیرون آمدید. و انصافا سکوی رشد و تکامل انسانها در انتخاب های آنهاست!
بعد از پیروزی انقلاب فرماندهی سپاه تبریز را برعهده گرفتید و پس از آنکه در اثر فشار جماعتی تنگ نظر که 6 سال است معرف حضور ملت ایران هستند شورای فرماندهی سپاه ارومیه مجبور به استعفا شد، فرمانده سپاه ارومیه شدید. این شما بودید که بعد از شهادت شهید بزرگوار مهدی امینی علی رغم جوی که علیه باکری ها راه انداخته بودند آقا مهدی را برای فرماندهی عملیات انتخاب کردید. در دوران دفاع مقدس ریاست ستاد قرارگاه کربلا و سپس اولین فرمانده نیروی دریایی سپاه بودید که با وجود تمامی کمبودهای زمان جنگ توانستید یگان دریایی را راه اندازی نمایید. دوستان شما فراموش نکرده اند که در یکی از عملیاتها به شدت مجروح شده بودید. پس از اتمام جنگ نیز با توجه به توان و تخصصی که داشتید در جهت تحقق آرمانهای انقلاب تلاش کرده اید. برادرعلایی! قصد نداریم برای شما بیو گرافی بنویسیم. بلکه فقط به خودمان تذکر می دهیم که یادمان باشد ایثار، گذشت و عملکرد مثبت انسانها را فراموش نکنیم.

در طول تاریخ بارها دیده شده اطرافیان حاکمان با چاپلوسی و یا دروغ برای حفظ موقعیت و یا ترس از جان و مال خود بسیاری از حقایق را پنهان کرده اند که در نتیجه بر اساس اطلاعات نادرست و یا ناقص، تصمیمات اشتباهی گرفته شده که اکثرا قابل جبران نبوده اند. ما به شما افتخار می کنیم که همان طور که در مقابل دشمن با شجاعت ایستاده اید در کنار دوست نیز با شهامت اشتباهات را تذکر داده اید.

این شجاعت و شهامت میوه وارستگی شما از مقام و مال دنیاست. به یاد داریم آن جمله معروف شما را که پس از خاتمه جنگ زمانی که قرار بود بر اساس قانون درصدی از سهام کارخانه ای بین رزمندگان تقسیم شود، قبول نکردید و گفتید: ” من سهام دار انقلابم نه سهام دار….. ” این سهامی که شما و ما نیز طالب آن هستیم، فروختنی نیست. چون به بهایی سنگین خریده ایم. دیگر انواع سهام اگر خریده شوند، لذت های دنیا سود آنها خواهد بود. اما این سهام بخصوص را ما با دادن دنیا و خون بهترین عزیزانمان خریداری کرده ایم. پس فروشی نیست و تا پای جانمان حافظ ارزش های آن خواهیم بود و دست سارقان را قطع خواهیم کرد. انشاءالله

اما برادر عزیز! مقاله هوشمندانه شما مطالبی را داراست، که سالهاست به وسیله تحلیل گران بیان می شود و ما آنها را بارها شنیده ایم. و حالا نمی دانیم این گروهی که این روزها فعالانه بر علیه شما سخن پراکنی (!) می کنند . اگر فکر میکنند با وضعیت فعلی مصداقی دارد از نقطه سنجی شما تشکر کرده و قبل از این که خیلی دیر شود امور را اصلاح بفرمایند .نمی شود با فحاشی و بی خردی صورت مساله را پاک کرد! و اگر مصداق ندارد ،واقعا آن مثل اینجا صدق می کنند که با داشتن این دوستان، دشمنان باید بروند هواخوری! گویا این فراز از وصیت امام علی به امام حسن را فراموش کرده اند که:

“فرزندم! من به اندازه همه پيشينيان عمر نکرده ام، اما به کارهايي که کردند دقت کردم. به حکايت هايي که از روز و روزگارشان مانده، فکر کردم و در نشانه ها و يادگارهايشان گشتم، جوري که شدم مثل يکي از آنها حتي بالاتر. چون از همه سرگذشتشان خبر داشتم. مثل اين بود که با همه شان، از اولين تا آخرين نفر زندگي کرده ام.”

حسن تحقیق تاریخی در این است که اشتباهات را دوباره تکرار نکنیم. ما همیشه فکر می کنیم با گذشتگانمان تفاوت داریم. ولی اگر به فاکتورهایی مثل خرد جمعی و قانون و اخلاق و حسابرسی نسبت به عملکرد، دقت نکنیم مطمئن باشید همانگونه می شویم که قرار بود نباشیم! اگر تحلیل واقعیت های تاریخی که ما شاهد آن بودیم این قدر بحث انگیز و غیر قابل طرح باشند، با قیام امام حسین چه خواهند کرد؟ به گفته گهربار شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی دوباره فقط داریم به ….. ها گریه می کنیم….

برادر گرامی ! سخن گفتن و نوشتن در رابطه با شخصیتی که قلم توانا و اندیشه منسجم و معتقد به اصول و ارزش های انسانیست، بی نهایت مشکل است .اما امید داریم شما با بزرگواری این کلمات الکن را از ما قبول کنید. از جماعتی که با بی خردی با شما برخورد کرده اند، انتظاری نداریم چون فکر می کنیم شما را نمی شناسند اما از دوستان هم رزم شما متعجبیم که در مقابل این هجمه های حساب شده ساکت هستند . و بدانند فردایی با بهانه دیگری به آنها حمله خواهند کرد . اگر بچه های خالص جنگ همدیگر را تنها بگذارند. فرصت طلبهای که در دفاع مقدس نبودند . می خواهند با به زیر سوال بردن جنگ و بچه های جنگ ، عدم حضور خود را موجه کنند.از شما تشکر می کنیم که مواظب سهام ما هستید.

برادر! ضمنا ما شما را مصداق آیه ای می دانیم که زینت بخش نامه است.

والسلام

ژیلا بدیهیان(همسر شهید محمدابراهیم همت)
فاطمه چهل امیرانی(همسر شهید حمید باکری)

بیست و چهارم دی سال 90 مصادف با اربعین حسینی


70 پاسخ به “همسران شهیدان باکری و همت: سردار علایی! از سهم شهیدان انقلاب پاسداری کنید”

 1. سامان گفت:

  برادرولایی!اصل ولایت فقیه ازنظر اکثریت مراجع تقلید غیرحکومتی مردوداست حال علاوه بر ان یک کلمه”مطلقه”هم به ان ولایت بیفزاییم میشود بالاتراز مقام پیامبر(ص).ضمنا نظریه پرداز ولایت فقیه ایت الله منتظری بود که ایشان ولایت را در امور فقهی میدانستندنه در سایر امور. علاوه بر ان ایت الله منتظری جایگاه علمی و فقهی اقای خامنه ای را پایین تر از حد لازم برای مرجعیت و رهبری میدانستند.

 2. ناشناس گفت:

  ما بارگه دادیم، این رفت ستم بر ما بر قصر ستمکاران تا خود چه رسد خذلان

 3. ناشناس گفت:

  در پاسخ اقای ولایی باید گفت اولین شرط ولایت عدالت است سقوط عدالت سقوط ولایت نیز هست نامه 18 حر ایران زمین محمد نوری زاد بهترین دلیل یر وجود یا سقوط عدالت در ولایت فعلی ایران است

 4. ابراهیم گفت:

  ازسردارانی که ثروتهای میلیاری را درمقابل حق السکوت و ندیدن ذبح اسلام وایران وانسان دریافت کرده اند انتظاری نداشته باشید.

 5. یک پاسدار گفت:

  آنچه در وصیتنامه شهدا آمده، مربوط به اصل ولایت فقیه است، نه شخص ولی فقیه. امروز شخص ولی فقیه با عملکرد غلط و ناصواب خود آبروی ولایت فقیه را برده و دین را در چشم همه تیره و تار ساخته است. ساقط کردن این شخص ظالم و مستبد و خودرأی از منصب ولایت بزرگترین عبادت است.

 6. معلول جنگ گفت:

  مقاله آثای علایی چنان بر دلها نشست و وزن ایشان در درون سپاه چنان حاکمان برادران قاچاقچی را بخشم آورد که از حول حلیم به درون دیگ افتادند…
  آنها با انتشار بیانیه بخشنامه ای 12 فرمانده “فاسد” ناخواسته به وزن سردار علایی اعتراف کرده اند، غافل از اینکه اگر بیانیه اشان با 120 امضای افرادی ازین دست بازهم هیچ اعتباری در برابر یادداشت سربسته سردار علایی نخواهد داشت…
  خداوند به سرداران صادق سپاه و همه سیاسیون پاک اما ساکت مملکت شهامتی اینچنینی ببخشد.
  انشالله

 7. عبدالله گفت:

  با سلام
  اربعین سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی علیه السلام بر همه ی آزادگان تسلیت باد
  درود خداوند بر سردار حسین اعلایی بزرگ مرد تاریخ دفاع مقدس . متاسفانه یک عده انسان احساسی و چشم بسته به یادگاران دفاع مقدس بی پروا و بدون تفکر و تعقل جسارت می کنند و حاضر نیستند حداقل کمی از مغز خود استفاده بهینه کنند تا فردای قیامت بواسطه ی عدم استفاده درست از مغزشان در درگاه احدیت شرمنده و روسیاه نباشند .
  درود بر شرف و غیرت همسران محترمه و مکرمه شهیدان همت و باکری
  درود بر میر با عظمت میر حسین موسوی
  درود بر شیخ شجاع و دلیر شیخ مهدی کروبی
  درود بر خاتمی بزرگ منادی انسانیت
  درود بر همه ی آزادگان سبز اندیش
  رزمنده و جانباز دفاع مقدس و برادر شهید

 8. چه بیماری دراین کشتی پیدا شده؟ گفت:

  با این سرعت و شتاب که برادران و خواهران ازکشتی حاکمیت بیرون پریده نام و حیثیت و جان و آبروی خود را نجات میدهند، گمانم بزودی این کشتی می ماند و علی جان و یک عدد حوض داخل آن. آخر نمی شود که این همه انسانهای فرهیخته و با تجربه و تحصیل کرده که اغلب نیز سابقه انقلابی و سرپسپردگی به این انقلاب داشتند، اینگونه از رهبر و انقلاب و این حاکمیت بریده و به سوی مردم بازگردند. به احتمال قریب با یقین اشکالی در ناخدای بی خدای این کشتی هست که اینگونه کشتی را ترک می کنند و امیدوارم این کشتی به سرنوشت کشی معروف “تایتانیک” مبتلا نشود که امسال یکصدمین سال غرق آن است.

 9. عبدالزهرا گفت:

  “آنچه در وصیتنامه شهدا آمده، مربوط به اصل ولایت فقیه است، نه شخص ولی فقیه. امروز شخص ولی فقیه با عملکرد غلط و ناصواب خود آبروی ولایت فقیه را برده و دین را در چشم همه تیره و تار ساخته است. ساقط کردن این شخص ظالم و مستبد و خودرأی از منصب ولایت بزرگترین عبادت است.”

  برادر عزیز پاسدارم سخن شما بسیار سنجیده و منصفانه است. حق بسیار روشن است و با کمی تامل قابل تشخیص است. حضرت امیرالومنین علیه السلام فرمود “حق را بشناس تا اهلش را بشناسی” اصل ولایت فقیه معنایی عمیق و دقیق دارد ولی به هیچوجه یه قامت شخصی چنین مستبد و زورگو و متکبر برازنده نیست! این سنت الهی است که خدای متعال مستکبران و ظالمان را در این دنیا خوار و ذلیل میکند و انتقامی سخت در آن دنیا دارند. و همکنون ما شاهد خواری و ذلت او در این دنیا هستیم.
  خدایا ریشه ظلم او و هر چی ظالمه بکن. آمین رب العالمین.

 10. فرزند شهيد"يدالله" گفت:

  برادر گرامي حسين علايي ممنون و تشكر .روح پدرم و شهداي عزيزمان را شاد كرديد. خود را فرزند شهيد معرفي كردم چراكه چنانچه هويتي و نامي داشته باشم از شرافت و مردانگي پدرم “امثال شما ونياكانه نامدارم ميباشد.اما برادر ولايي:ما و امسال ما “نه ماهواره داريم تا به اراجيف شبكه هاي بيگانه گوش ميكنيم نه چنانچه خبري نقدي يا سخني دال بر خشنودي ان حضرات بفهميم تاثيري در اعتقاد و راهمان خواهد داشت.ايا يكبار و فقط يكبار با خود خلوت كرده و منصفانه انديشده ايد كه اين عملكرد رهبر معظم است كه باعث خوشنودي دشمننان انقلاب است وبس؟اوست كه بر طبل خودي و غير خودي ميكوبد!!!! انان به ظاهر بر طبل همايت از معترضين مينوازند ولي در باطن منتظر عملكرد دلخواه خود از جانب رهبر ميباشند و چه فراوان به اين مطلوب ميرسند.مطمئن باشيدهرگزانقلاب”امام انقلاب وشهداي انقلاب فراموش نشده وهمواره نگهبان آن خواهيم بودحتي باوجودمعترض بودن به ولايت فعلي.
  برادرانه خواهشمندم كمتربه سخن پراكني شبكه هاي خارجي توّجه كنيديااصلا” توّجه نكنيد.

 11. ناشناس گفت:

  ظاهراً این بانوان ارجمند و این خواهران عزیز ما که به حق مادران ایران زمینند ، با این نامه به دعوت آقای نوری زاد هم لبیک گفته اند.درود بر شما که قله های صبوری و مقاومت در پیشگاهتان سجده می کند. بر دستانتان خاضعانه بوسه می زنم.خواهر کوچکتان

 12. ناشناس گفت:

  خواهران محترم.چه بر سر شما آمده است که شما هم کم آوردید.

 13. ناشناس گفت:

  همه دوستان عزيز فكر كنم سردار عزيزتان همان كسي هست كه تا چند وقت پيش به اون فحش ميداديد حالا عزيز شد عيب نداره عزيز شه ، اگه همه ي شما ها هم با زم از اين حرفها بزنيد اين مملكت انقدر آدم عاقل داره كه جلوي خيلي از شما هارا بگيره فعلاً براي هم نظر بگذاريد و خوش باشيد

 14. ناشناس گفت:

  یک پیشنهاد:
  لطفا لیستی از سردارانی که ریشه هایی از انسانیت و وجدان در آنها نخشکیده تهیه شود و مردم با نامه از آنها بخواهند که در برابر این ظلمها سکوت نکنند.

 15. سعید امامی ولایی گفت:

  برادر ولایی روال کاملا درست گفتید و این ترفند نخ نما در مورد همه صادق است حتی “دیکتاتور” :
  ملاک حال فعلی رهبر است(سعید امامی)
  ملاک حال فعلی رهبر است(دکتر سرابی)
  ملاک حال فعلی رهبر است(رستوران میکونوس)
  ملاک حال فعلی رهبر است(کهریزک18+)
  ملاک حال فعلی رهبر است (اختلاس های میلیارررررردی و تریلیاررررررردی)
  ملاک حال فعلی رهبر است(معجزه انحرافی!)
  ملاک حال فعلی رهبر است(یرادران قاچاقچی!)
  ملاک حال فعلی رهبر است(دستگاههای شنود اسراییلی !!!!!)
  ملاک حال فعلی رهبر است(قتلهای زنجیره ای)
  ملاک حال فعلی رهبر است(حبس خانگی نظریه پرداز ولایت فقیه)
  ملاک حال فعلی رهبر است (انتفاعی شدن انقلاب پابرهنه ها)
  ملاک حال فعلی رهبر است(یک بام و دو هوا الی ماشاالله….)
  ملاک حال فعلی رهبر است(جا به جا کردن عید فطر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
  ملاک حال فعلی رهبر است(فیلم خصوصی +18 نوریزاد)

  آره عزیزم تا کسی اعتراض میکند که چرا شتر را با بارش می برید با رگباری از تهمت و ترفند تکراری (مثل ملاک حال فعلی است) وی را منکوب می کنید.
  خــــــــــــــاوری در ویـــــــــــلای کانادا و موســــــوی در حــــــبس خانـــــــــگی این کجا و آن کجا

 16. ناشناس گفت:

  ادم عاقل! تو که وارد سایت میشوی حداقل بگو سایت را رفع فیلتر کنند.
  راستی زمان اختلاس پیداتون نیست زمان اعتراض پیداتون میشه؟
  راستی زمان اختلاس پیداتون نیست زمان اعتراض پیداتون میشه؟
  راستی زمان اختلاس پیداتون نیست زمان اعتراض پیداتون میشه؟

 17. یک آملی گفت:

  ما همچنان هستیم …
  با قدرت

 18. حزب الله گفت:

  …. بر این خانواده های …شهدا..که فقط اسم و نام شهید رو یدک میکشن و بویی از مرام و معرفت نبرده اند
  بخدا در روز قیامت همین شما همسران و خانواده شهدا باید پاسخگو باشین به شهیداتون

 19. ایرانی ازاد گفت:

  سلطان ستمکاری را پرسیدند چه خوری:گقت گوشت ملت.پرسیدند چه نوشی گفت خون ملت.پرسیدند چه پوشی گفت پوست ملت.گفتند اینهاازکجابدست اورده ای؟گفت ازجهل مردم.پرسیدند جهل مردم را چگونه نگهداری میکنی؟گفت در جعبه طلایی تقدس.
  جناب سردار علایی بسیار مفتخرم که شماالگوی ما هستید.

 20. ناشناس گفت:

  با سلام به آن دوست بسیجی.اولا بر فرض که روایت شما از صحبت امام در مورد هاشمی صحیح باشد باز هم نتیجه ماخوذه توسط اینجانب که مستثنی کردن هاشمی از قاعده”ملاک حال افراد است”به دست می آید.ثانیا باز هم برفرض اتهامات وارده حضرتعالی بر ما صحیح باشد اما شما که مدعی درک صحیح از اسلام و انقلاب و نظام و ولایت فقیه هستید منطقا الان باید در جناه هاشمی باشید. ثالثا طبیعی است که هرکس از مواضع دیگران که با موضع خودش قرابت دارد حمایت میکند و شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.