سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت غفار فرزدی، رییس شاخه آذربایجان نهضت آزادی...

بازداشت غفار فرزدی، رییس شاخه آذربایجان نهضت آزادی

چکیده :دکتر غفار فرزدی، رییس شاخه آذربایجان نهضت آزادی، دومین عضو نهضت آزادی ایران است که پس از انتشار نامهٔ ۱۴۳ امضایی خطاب به سید محمد خاتمی بازداشت می‌شود. او امروز در پی مراجعه نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد....


غفار فرزدی، رییس شاخه آذربایجان نهضت آزادی، امروز در پی مراجعه نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد.

به گزارش میزان خبر، دکتر غفار فرزدی دومین عضو نهضت آزادی ایران است که پس از انتشار نامهٔ ۱۴۳ امضایی خطاب به سید محمد خاتمی بازداشت می‌شود. پیش از این هم مهندس محمد توسلی در همین ارتباط بازداشت شده بود.

در این نامه، فعالان سیاسی و اجتماعی به سید محمد خاتمی نوشته شده بودند: «کمترین چشم‌انداز روشنی برای صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و منصفانه وجود نخواهد داشت.»

دکتر فرزدی پیش از این نیز در همین ارتباط به اداره اطلاعات تبریز احضار شده بود و در حین بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. این فعال سیاسی پس از انتخابات سه نوبت دیگر نیز بازداشت شده بود و منتظر حکم دادگاه بدوی خود بود.

آقای فرزدی دارای مدرک دکترای ریاضی و عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه تبریز است. او در سالهای بعد از انقلاب فرماندار تبریز بوده است و مدتی در استانداری آذربایجان شرقی معاونت این اداره را برعهده داشته است. او در سال ۱۳۸۰ نیز هنگام دستگیری‌های گسترده اعضای نهضت آزادی بازداشت شد و مدت ۹ ماه را در بازداشت گذراند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.