سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه 28 پزشک در بحرین به خاطر درمان معترضان...

محاکمه 28 پزشک در بحرین به خاطر درمان معترضان

چکیده :دادگاه جنایی بحرین امروز 28 تن از پزشکان این کشور را به دلیل درمان مردم انقلابی بحرین در جریان قیام این کشور علیه رژیم حاکم بر این کشور محاکمه می کند. اتهام این افراد، تلاش برای نابودی نظام، تجمعات غیر قانونی و انتشار اخبار کذب علیه امنیت ملی کشور اعلام شده است....


حکومت بحرین امروز 28 پزشک بحرینی را به خاطر درمان معترضین محاکمه می کند.

به گزارش الجزیره، دادگاه جنایی بحرین امروز 28 تن از پزشکان این کشور را به دلیل درمان مردم انقلابی بحرین در جریان قیام این کشور علیه رژیم حاکم بر این کشور محاکمه می کند.

اتهام این افراد، تلاش برای براندازی نظام، تجمعات غیر قانونی و انتشار اخبار کذب علیه امنیت ملی کشور اعلام شده است؛ چیزی شبیه اتهاماتی که در دو سال اخیر به معترضان در ایران وارد شده است.

پیش از این هم شماری از پزشکان بحرینی به اتهام اشغال بیمارستان ها و حمل سلاح به 5 تا 15 سال زندان محکوم شدند.

حکومت بحرین پیش از این بارها به علت محاکمه افراد غیر نظامی در دادگاه های نظامی از سوی نهادهای حقوق بشر بین المللی مورد انتقاد شدید قرار گرفته، تا جایی که مسئولان بحرینی وادار به تجدید نظر در اتهامات متهمان غیر نظامی و محاکمه برخی از آنها در دادگاه های غیر نظامی شدند.

حامیان دولت در ایران در حالی اخبار مربوط به اعتراضات مردم بحرین را پوشش می‌دهند که نه تنها اخبار رفتار مشابه حکومت با معترضان در دو سال گذشته در ایران را پوشش نمی‌دادند، بلکه در خصوص اعتراضات ضد حکومتی در سوریه نیز رفتار مشابهی را اتخاذ کرده و مخالفان دیکتاتوری در این کشور را فتنه‌گر می‌نامند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.