سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نرخ بیکاری در ایران، 4 برابر کشورهای توسعه‌یافته/ 80 درصد کارگران، قراردادی‌اند...

نرخ بیکاری در ایران، 4 برابر کشورهای توسعه‌یافته/ 80 درصد کارگران، قراردادی‌اند

چکیده :نرخ بيكاري هم اكنون در كشور 4 برابر كشور هاي توسعه يافته است كه اين امر هم اكنون به بحران تبديل شده است. / در حال حاضر بيش از 80 درصد از كارگران فعال در واحدهاي توليدي كشور قراردادي محسوب مي‌شوند....


يك فعال كارگري با اشاره به افزايش ميزان نرخ بيكاري در كشور گفت: نرخ بيكاري هم اكنون در كشور 4 برابر كشور هاي توسعه يافته است كه اين امر هم اكنون به بحران تبديل شده است.

حميد حاج اسماعيلي در گفت وگو با ايلنا با بيان اين كه وظيفه اصلي وزارت كار و امور اجتماعي تنظيم روابط كار در كشور است افزود:‌ اشتغالزايي جزو سياست هاي كلان كشور است كه بايد توسط كليه وزارتخانه ها پيگيري شود.

وي با تاكيد بر نهادينه سازي كنوانسيون‌هاي سازمان بين‌المللي كار در ايران يادآور شد: به رغم تصويب كنوانسيون 98 سازمان بين‌المللي كار، ضوابط اجرايي آن در كشور ايجاد نشده است.

وي با اشاره به افزايش تعداد كارگران قراردادي در كشور افزود: در حال حاضر بيش از 80 درصد از كارگران فعال در واحدهاي توليدي كشور قراردادي محسوب مي‌شوند.

اين فعال كارگري با بيان اين مطلب كه اجراي سياست‌هاي اصل 26 قانون اساسي ضمانت تشكيل نهادهاي صنفي كارگري را در ايران فراهم مي‌كند، تصريح كرد: مشاركت واقعي كارگران زماني در ايران متبلور مي‌شود كه حضور مردم از طريق نهادهاي صنفي وكارگري در ايران تبلور يابد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.