سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش بین‌المللی به صدور حکم اعدام و زندان برای معترضان بحرینی...

واکنش بین‌المللی به صدور حکم اعدام و زندان برای معترضان بحرینی

چکیده :سازمان عفو بين‌الملل نيز احكام صادره براي زندانيان سياسي بحريني را به شدت محكوم كرد و آن را «چهره ساختگي عدالت» قلمداد كرد....


صدور حکم اعدام و زندان طولاني‌مدت براي تعدادي از معترضان بحريني واکنش‌های شدید بین‌الملل را به دنبال داشت.

به گزارش ايلنا به نقل از الجزيره، «مارك تونر» سخنگوي وزارت خارجه آمريكا گفت: «واشنگتن از صدور حكم زندان براي 20 پزشك بحريني به شدت متاثر شده است.»

تونر افزود: «ما از دولت بحرين مي‌خواهيم كه به صدور احكام قضايي شفاف و محاكمه عادلانه پايبند باشد، به وكلاي مدافع متهمان فرصت دفاع دهد و نيز احكامي صادر كند كه بر اساس شواهد و مدارك مطمئن باشد.»

دولت انگليس نيز نسبت به صدور احكام زندان براي پزشكان بحريني اظهار نگراني كرده و «ويليام هيگ» وزير خارجه اين كشور گفت: «اين احكام با اتهامات وارده تناسبي ندارند.»

هيگ افزود: «اين گونه اقدامات نگران‌كننده است و فعالیت‌های حكومت بحرين براي گفت‌وگو و اصلاحات را در طولاني‌مدت تضعيف مي‌كند.»

سازمان عفو بين‌الملل نيز احكام صادره براي زندانيان سياسي بحريني را به شدت محكوم كرد و آن را «چهره ساختگي عدالت» قلمداد كرد.

اين سازمان در بيانيه‌اي اتهام به شهروندان بحريني را «تمسخرآميز» توصيف كرد و محاکمه غیرنظامیان از جمله پزشكان و حقوقدانان را در دادگاه‌هاي نظامي به شدت محكوم كرد.

دادگاه نظامي در بحرين روز پنجشنبه احكام تعدادي از بازداشت‌شدگان تظاهرات‌هاي اخير در اين كشور را صادر كرد. اين دادگاه، يك نفر را به اتهام قتل به اعدام و يك نفر ديگر را به اتهام اخلال در نظم عمومي و تحريك براي تجمع به حبس ابد محكوم كرد.

همچنين براي 20 پزشك زن و مرد احكامي بين پنح تا 15 سال زندان صادر شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.