سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور حکم مسعود باباپور فعال دانشجویی...

صدور حکم مسعود باباپور فعال دانشجویی

چکیده :مسعود باباپور دانشجوی رشته مهندسی صنایع دانشگاه ایوانکی و از فعالین دانشجویی که سال ۸۸، و در جریان حوادث بعد از انتخابات، ابتدا مرداد ماه و بعد از آزادی، سپس در آستانه روز دانشجو هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و پس از هفت ماه سلول انفرادی در بند ٢۰٩ زندان اوین، توسط قاضی مقیسه (شعبه ٢۸) به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود....


مسعود بابا پور فعال دانشجویی در آستانه سال تحصیلی جدید توسط دادگاه عمومی به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مسعود باباپور دانشجوی رشته مهندسی صنایع دانشگاه ایوانکی از فعالین دانشجویی در آستانه روز دانشجو و به منظور پیشگیری از فعالیت های آنان در روز دانشجو در تاریخ 12 اذر 1388 توسط تیم عملیات وزارت اطلاعات هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و پس از بازرسی منزل وی در نیمه ی شب روانه بند 209 زندان اوین شد. وی پس از پشت سر گذاشتن بازجویی های طولانی مدت و محبوس بودن در سلول های انفرادی پس از 7 ماه بلاتکلیفی توسط قاضی مقیسه (شعبه 28) به دو سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم نیز عینا توسط شعبه 54 تجدید نظر تایید شد.

وی با وجود مشکلات جسمانی و دور بودن از درس و دانشگاه مدت یکسال بدون مرخصی در زندان بوده و سرانجام در تاریخ 4 اذر 1389 آزاد شد.

بر اساس این گزارش مسعود باباپور پیش از آن نیز سابقه بازداشتی در 3 مرداد 88 داشته که پس از یک هفته بازداشت با قرار کفالت ازاد میشود و در پی آن و دو ماه پس از آزادی وی از زندان، وی چندین بار به دادگاه انقلاب ( به صورت کتبی و تلفنی) احضار شد. و پس از مراجعه وی به دادگاه، تاریخ دادگاهی به اتهامات (تبلیغ علیه نظام- اخلال در نظم عمومی کشور- تمرد از دستور پلیس-اجتماع و تبانی) برای وی تعیین شد.

دادگاه وی در تیر ماه امسال بدون حضور نماینده دادستان و وکیل مدافع وی برگزار شد و طی آن این فعال دانشجویی به 6 ماه حبس تعزیری دیگر بابت تبلیغ علیه نظام محکوم شد. که این حکم در پی اعتراض مسعود باباپور و اریه لایحه توسط وی در شعبه 54 دادگاه تجدید نظر به مبلغ 800 هزار تومان جریمه نقدی تبدیل شد.

در ادامه همین پرونده و در پی رسیدگی به اتهام اخلال در نظم و تمرد از دستور پلیس در دادگاه عمومی (مجتمع قضایی شهید صدوقی- یکی از شعبه های دادگاه عمومی تو خ مطهری) این فعال دانشجویی به 9 ماه حبس محکوم شد که این حکم با اعتراض مسعود باباپور به دادگاه تجدید نظر ارسال شده و همچنان در حال بررسی می باشد.

وی عضو ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی و همچنین عضو کمیته پیگیری قانون بومی گزینی در سال 87 بود که در نهایت پیگیری های این کمیته موجب افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه های مادر به میزان ده درصد شد. این قانون در سال 87 طرح و تصویب شد که در پی آن بسیاری از داوطلبان با رتبه های ممتاز از ورود به دانشگاه بازماندند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.