سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سید علی خمینی:اگر اسلام حاکم باشد از انحرافات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خبری نیست...

سید علی خمینی:اگر اسلام حاکم باشد از انحرافات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خبری نیست

چکیده :سید علی خمینی با بیان اینکه حضور روحانیون در بطن جامعه نباید به عوام زدگی آنان منجر شود، اظهار داشت: نگاه اسلام به روحانیون این است که گوشه گیر نباشند و بین مردم باشند و البته عوام زده هم نباشند بر همین اساس است که مشاهده می‌شود دشمنان به روحانی که گوشه گیر و به دور از جامعه است کاری ندارند بلکه تهمت‌ها و دشمنی‌های خود را به سمت روحانی نشانه می‌روند که در دل مردم و همراه آنان است....


حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی نوه حضرت امام شب گذشته در همایش عالمان حماسه ساز که در شهر گرگان برگزار شد سخنرانی کرد.

به گزارش ایلنا، نوه حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه محکمات کلام و راه امام همیشگی و ماندگار است، گفت: با موج انقلاب‌های منطقه اوج نفرت مسلمانان از اسرائیل و هم پیمانانش نمایان شده است.

حجت الاسلام خمینی به مسئله پیشنهاد کشور مستقل فلسطینی اشاره و تصریح كرد: تشکیل کشور مستقل فلسطینی تنها با محو اسرائیل ممکن است در غیر این صورت با وجود اسرائیل هیچ استقلالی فراهم نخواهد شد.

وی روح انقلاب‌های منطقه را‌‌ همان روح انقلاب اسلامی ملت اسلامی ایران دانست و افزود: این موج عظیم نشان داد که شعارهای انقلاب اسلامی هنوز هم جذاب تاثیر گذار و خواستنی است.

او گفت: در طول مسیر انقلاب هر‌گاه به آرمان‌های امام نزدیک‌تر شدیم هم وحدت بیشتری داشتیم و هم عزت بیشتر و هر قدر از احکام اسلام فاصله گرفتیم هم به اختلافات افتادیم و هم عزت‌مان کاسته شده است.

نوه امام راحل، خاطرنشان کرد: آرمانهای امام برخواسته مکتب تشییع و اسلام ناب محمدی است و دقیقا به همین علت است که هراس دشمنان از افراد نیست بلکه از اسلام و روح آزادگی و ظلم ستیزگی اسلام هراس دارد.

وی در تشریح علاقه مردم به آرمان‌های اسلامی گفت: احکام اسلام برخواسته از فطرت انسانی است و به همین دلیل همیشگی و خواستنی است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی سپس با اشاره به جملاتی از حضرت امام افزود: اگر اسلام حاکم باشد ظلم بر جا نمی‌ماند اگر اسلام حاکم باشد از انحرافات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در جامعه خبری به گوش نمی‌رسد.

وی افزود: اگر اسلام حاکم باشد حق مظلوم پایمال نمی‌شود و آزادی متعالی هیچ انسانی محدود نمی‌شود.

فرزند یادگار امام با بیان اینکه وظیفه حکومت دینی حرکت به سمت تحقق احکام اسلام است اظهار داشت: اگر در این مسیر قدم برداریم آن وقت به وضوح می‌بینیم که آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند. اما اگر از مسیر اسلام راستین فاصله بگیریم دشمنان را امیدوار و خود را آسیب پذیر کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش روحانیت در تحولات تاریخی اشاره و خاطرنشان کرد: روحانیت شیعه مرجع مردم در علوم دینی و منشا تحولات تاریخی مردم بوده است.

وی قیامهای چند سده اخیر را در ایران متذکر شد و افزود: در طول تاریخ و خصوصا چند سده اخیر می‌توان نشان روحانیت را در تمامی قیام‌های مردمی مشاهده کرد که روشن‌ترین و بارز‌ترین آن انقلاب شکوه‌مند اسلامی در سال ۵۷ است که در راس آن می‌توان رهبری بی‌نظیر و مرجع تقلیدی را مشاهده کرد که دین را لمس کرده و اثرات معنوی آن را چشیده است.

نوه امام راحل بار دیگر به نقش بی‌بدیل روحانیت و رهبری جامعه اشاره و تاکید کرد: هر جا یک روحانی انقلابی مستقل وجود داشته حرکت انقلابی سریع‌تر و طرفداری مردم از انقلاب عمیق‌تر بوده است و هر جا این پتانسیل بزرگ کمتر بوده رنگ حرکت‌های انقلابی مردم کمتر شده است.

نوه حضرت امام آنگاه به نقش پررنگ آیت الله نور مفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان در رهبری دینی و اجتماعی مردم استان گلستان و شهر گرگان اشاره کرد و گفت: نقش بارز و آشکار آیت الله نور مفیدی در پیوند شیعه و سنی رهبری دینی و اجتماعی مردم این استان شهید پرور را می‌توان بر ۸ سال دفاع مقدس دید. کسی که این را فقط در نماز و روزه تفسیر نمی‌کند و شهادت را پایان زندگی نمی‌بیند بلکه آغاز زندگی شرافتمندانه الهی می‌داند و به آن ارزش می‌دهد.

وی نگاه امام را بر همین اساس دانست و توضیح داد: امام براساس همین نگاه بود که حرکت خود را آغاز کرد و خطاب اولش هم نسبت به روحانیون و روحانیت بود و دغدغه ایشان همچنان که اصلاح مردم بود اصلاح روحانیت هم بود و اعتقاد داشتند روحانی نباید گوشه نشین باشد بلکه می‌بایست به فراخور زمان خود را به دانش علم روز مجهز کند.

سید علی خمینی با بیان اینکه حضور روحانیون در بطن جامعه نباید به عوام زدگی آنان منجر شود، اظهار داشت: نگاه اسلام به روحانیون این است که گوشه گیر نباشند و بین مردم باشند و البته عوام زده هم نباشند بر همین اساس است که مشاهده می‌شود دشمنان به روحانی که گوشه گیر و به دور از جامعه است کاری ندارند بلکه تهمت‌ها و دشمنی‌های خود را به سمت روحانی نشانه می‌روند که در دل مردم و همراه آنان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.