سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دوستان آرش صادقی، دانشجوی زندانی، در زادروز او بر سر مزار مادرش جمع شدند...

دوستان آرش صادقی، دانشجوی زندانی، در زادروز او بر سر مزار مادرش جمع شدند

چکیده :تعدادی از دوستان آرش صادقی، فعال دانشجوییِ زندانی، در زادروز او بر مزار مادرش گرد آمدند تا روز تولد این زندانی سیاسی را گرامی داشتند. مادر آرش صادقی در پی هجوم نیروهای امنیتی به منزل آنها برای بازداشت آرش، دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز در بیمارستان در گذشت. او هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برد....


تعدادی از دوستان آرش صادقی، فعال دانشجوییِ زندانی، در زادروز او بر مزار مادرش گرد آمدند تا روز تولد این زندانی سیاسی را گرامی داشتند.

به گزارش جرس، در این مراسم که جمعی از هم بندیهای آرش و فعالان دانشجویی در بهشت زهرای تهران حضور داشتند، دسته های گل بر سر مزار مادر این فعال دانشجویی محبوس گذاشته شد و حاضران به آن مرحوم ادای احترام کردند.

آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات و فعال دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، درتاریخ ۶ دی۱۳۸۸ (روز عاشورا) بازداشت و ر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با حکم قاضی پیرعباسی به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام به پنج سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

صادقی که هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برد، در پرونده قبلی خود محکومیت ۳ سال حبس تعلیقی را داشت که حکم جدید صادره از شعبه ۲۶، مربوط به پرونده جدید وی است که پس از دستگیری وی در اردیبهشت ماه سال گذشته صادر گردیده است.

این دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه علامه طباطبائی دلیل سکته قلبی و فوت مادرش را هجوم نیروهای امنیتی به منزلشان عنوان کرده و گفته بود:”نیروهای امنیتی در نیمه های شب به منزل ما رفتند. در حالی که من آن شب برای نگهداری از پدربزرگ و مادر بزرگم در منزل آنها بودم و خواهرم و مادرم در منزل بودند.”

صادقی به نقل از خواهرش گفت که “ساعت چهار و نیم صبح ماموران به منزل مراجعه کردند. دو بار در زدند که کسی در را باز نکرد، ماموران شیشه را شکسته و کلید را از پشت در برداشته و در را باز کردند و با ورود و جستجوی منزل، وسایل شخصی مرا همراه خود بردند… در پی این حمله مادرم دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز در بیمارستان در گذشت.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.