سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقال سید ضیا نبوی به زندان کارون اهواز...

انتقال سید ضیا نبوی به زندان کارون اهواز

چکیده :اخبار رسیده از زندان کارون اهواز همچنین حاکی است در بندهای دیگر این زندان همچنان در بر همان پاشنه ای می گردد که سید ضیا نبوی در نامه اش به جواد لاریجانی بیان کرده بود، از جمله اینکه در گرمای طاقت فرسای تابستان اهواز هنوز عده ای به دلیل کمبود جا و تعداد بالای زندانیان در هواخوری و زیر تابش شدید آفتاب می خوابند و وضعیت بهداشتی نیز اسفبار است هرچند این وضعیت برای زندانیان سیاسی در بند تازه تاسیس این زندان بسیار بهتر است. ...


سید ضیا نبوی و دیگر زندانیان سیاسی زندان کلینیک اهواز، دوشنبه هفته گذشته به زندان کارون اهواز بازگردانده شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانیان که در پی افشای وضعیت اسفبار زندان کارون به زندان کلینیک اهواز منتقل شده بودند، با ساخت بند جدیدی در زندان کارون به عنوان بند امنیتی به این بند اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، انتقال از زندان کلینیک به زندان کارون همراه با چشم بند و پابند و کیسه بر سر زندانیان بوده و یک ساعت زمان انتقال به همین وضعیت در گرمای اتوبوس گذشته است.

این گزارش می افزاید وضعیت سوء مدیریت در این زندان به روال سابق است و این زندانیان که مدتی با مدیریت قانونی و عقلانی حاکم بر زندان کلینیک مواجه بودند، بار دیگر دچار تنش های ناشی از مدیریت داخلی مسئولیت ناپذیر و تندخوی کارون شده اند.

این در حالی است که بنا بر تصور زندانیان سیاسی کارون، شخص رییس این زندان علاقمند به تغییر مثبت فضای موجود دارد اما سنت حاکم بر مدیریت این زندان و ترکیب مدیران داخلی امکان این تغییر را تاکنون فراهم نکرده است.

لازم به ذکر است با وجود گذشت یک هفته از انتقال مذکور، هنوز امکان تماس تلفنی به این زندانیان داده نشده و امکان تردد به سایر بخش های زندان که در گذشته فراهم بوده، از زندانیان سیاسی سلب شده است.

اخبار رسیده از زندان کارون اهواز همچنین حاکی است در بندهای دیگر این زندان همچنان در بر همان پاشنه ای می گردد که سید ضیا نبوی در نامه اش به جواد لاریجانی بیان کرده بود، از جمله اینکه در گرمای طاقت فرسای تابستان اهواز هنوز عده ای به دلیل کمبود جا و تعداد بالای زندانیان در هواخوری و زیر تابش شدید آفتاب می خوابند و وضعیت بهداشتی نیز اسفبار است هرچند این وضعیت برای زندانیان سیاسی در بند تازه تاسیس این زندان بسیار بهتر است.

به نظر می رسد بازنگری کلان در وضعیت مدیریتی حاکم بر زندان کارون و تغییر مدیران داخلی و رویه حاکم بر این زندان و کاهش زندانیان و یا افزایش فضای موجود در آن فوری ترین نیازها برای پیشگیری از فاجعه ای است که پیشتر در مواردی چون کهریزک دامن قوه قضاییه را آلوده کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.