سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی در کنار مجرمان خطرناک در اندرزگاه هشت زندان اوین...

سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی در کنار مجرمان خطرناک در اندرزگاه هشت زندان اوین

چکیده :سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی، دو فعال دانشجویی زندانی، دوران محکومیت خود را در شرایط بسیار نامناسب اندرزگاه هشت زندان اوین و در کنار زندانیان شرور و مجرمان خطرناک می‌گذرانند. به دنبال انتقال زندانیان مالی از اندرزگاه هشت به بندی دیگر و جایگزینی آنها با مجرمان خطرناک از زندان قزل‌حصار کرج، وضعیت دو دانشجوی زندانی دانشگاه زنجان در این اندرزگاه نامناسب‌ شده خانواده‌ی این دو نسبت به سلامت جسمی و روانی فرزندان‌شان ابراز نگرانی می‌کنند....


سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی، دو فعال دانشجویی زندانی، دوران محکومیت خود را در شرایط بسیار نامناسب اندرزگاه هشت زندان اوین و در کنار زندانیان شرور و مجرمان خطرناک می‌گذرانند.

به گزارش بامدادخبر، به دنبال انتقال زندانیان مالی از اندرزگاه هشت به بندی دیگر و جایگزینی آنها با مجرمان خطرناک از زندان قزل‌حصار کرج، وضعیت دو دانشجوی زندانی دانشگاه زنجان در این اندرزگاه نامناسب‌ شده خانواده‌ی این دو نسبت به سلامت جسمی و روانی فرزندان‌شان ابراز نگرانی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی که از هفتم خردادماه سال جاری برای سپری کردن باقی‌مانده‌ی محکومیت شش ماهه‌ی خود روانه‌ی زندان اوین شده‌اند نزدیک به دو ماه از زمان بازداشت خود را بدون اتاق و تخت در راهروی زندان گذرانده‌اند تا اینکه از چند هفته قبل و به دنبال جابجایی‌های صورت گرفته در اندرزگاه هشت، به یکی از اتاق‌های این اندرزگاه منتقل شدند.

این درحالی است که هم‌زمان با انتقال مجرمان خطرناک شامل محکومان مواد مخدر و قاچاق‌چیان از زندان قزل‌حصار به اندرزگاه هشت، شرایط این بند به مراتب از قبل نامناسب‌تر گردیده به طوری‌که درگیری‌های فیزیکی مداوم این زندانیان که منجر به حضور گارد ضد شورش گردیده و پخش گسترده‌ و آشکار انواع مواد مخدر در میان زندانیان، نگرانی‌ها نسبت به وضعیت سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، وضعیت نامناسب بهداشتی اندرزگاه هشت همچون قطعی مداوم آب و بالا آمدن فاضلاب دستشویی‌ها و حمام از جمله دیگر موارد مطرح شده از سوی خانواده‌ی این دانشجو می‌باشد.

سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق‌بشر یکی از چند دانشجوی دانشگاه زنجان هستند که در جریان افشای فساد اخلاقی معاون دانشجویی دانشگاه زنجان و اعتراضات گسترده‌ی دانشجویی این دانشگاه در خردادماه سال ۱۳۸۷ نقش اساسی داشتند و پس از بازداشت یک ماهه در همان سال، از سوی دادگاه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری تجمع غیرقانونی» به ترتیب به یک سال و شانزده ماه حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر به شش ماه حبس تعزیری و شش ماه حبس تعلیقی به مدت پنج سال کاهش پیدا کرد و سرانجام پس از سه سال روز ۷ خردادماه سال جاری به مرحله‌ی اجرا درآمد.

اما با وجود سیاسی بودن اتهام این دو دانشجوی زندانی، دادستانی زنجان و دادستان تهران تا به امروز از انتقال آن‌ها به بند ۳۵۰ زندان اوین در کنار سایر زندانیان سیاسی ممانعت به عمل آورده‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.