سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: مجلس مشکل کشاورزان را برطرف کند...

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: مجلس مشکل کشاورزان را برطرف کند

چکیده :وی با بیان این که پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کشاورزان با مشکل‌هایی مانند خرید تضمینی و واردات روبه‌رو هستند گفت: هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی نتوانست نمایندگان مردم را درباره مشکلات موجود در بخش کشاورزی قانع کند....


رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان این که با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کشاورزان با مشکل روبه‌رو هستند، گفت: در آستانه سال زراعی جدید، نمایندگان مردم در مجلس مشکل کشاورزان را برطرف کنند.

به گزارش خانه ملت، “عباس رجایی” در نشست صحن علنی امروز (یکشنبه 9 مرداد) مجلس بیان کرد: تصویب دو فوریت طرح انتزاع وظایف و اختیارات کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهادکشاورزی، کمک شایانی به بخش کشاورزی می‌کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ممکن است تصویب یک طرح یا لایحه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس چند ماه طول بکشد، افزود: هم‌اکنون بخش‌های مختلف کشاورزی با مشکل روبه‌رو هستند و باید هر چه سریع‌تر این مشکل‌ها برطرف شود.

وی با بیان این که پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کشاورزان با مشکل‌هایی مانند خرید تضمینی و واردات روبه‌رو هستند گفت: هفته گذشته وزیر جهاد کشاورزی نتوانست نمایندگان مردم را درباره مشکلات موجود در بخش کشاورزی قانع کند.

رجایی با بیان این که در آستانه سال زراعی جدید قرار داریم، تصریح کرد: اگر نتوانیم شرایط مناسب را برای کشاورزان فراهم کنیم فصل زراعی کشور با مشکل اساسی روبه رو می‌شود.

وی با تأکید بر این که یکی از مشکلات اساسی بخش کشاورزی عدم تنظیم بازار است، گفت: باید با سپردن وظایف حوزه کشاورزی به وزارت جهادکشاورزی مشکلات موجود را برطرف کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار امیدواری کرد که نمایندگان مردم با تصویب دو فوریت طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی از وزارت صنعت معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی، مشکلات کشاورزان را برطرف کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.