سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماينده تبريز: مشکلات موجود در پرداخت‌هاي کارگران در شأن جامعه اسلامي نيست...

نماينده تبريز: مشکلات موجود در پرداخت‌هاي کارگران در شأن جامعه اسلامي نيست

چکیده :نماينده تبريز با يادآوري اين‌که مصوبات مجلس در خصوص پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي بعد از هدفمندي يارانه‌ها عملياتي نشده است، گفت: تحقق تعهد ايجاد 2.5 ميليون شغل مستلزم برنامه‌ريزي دقيق و مذموم شمردن واردات است....


نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: مشکلات موجود در خصوص پرداخت دستمزدهاي کارگران در شأن جامعه اسلامي نيست.

به گزارش ايسنا، منطقه آذربايجان شرقي، رضا رحماني با اشاره به وجود برخي مسائل در مورد عدم پرداخت دستمزد کارگران گفت: حل اين مسائل لزوم ورود جامعه کارگران اسلامي به اين مقوله را مي‌طلبد.

او حل اين مسائل را در گرو اجراي برنامه‌هاي فرهنگي دانست و افزود: جامعه اسلامي کارگران بايد اين تفکر را که کارگر موجودي ارزشمند در کشور است، به کارگران و مردم القا کنند.

رحماني با اشاره به رسالت سنگين مسئولين در قبال قشر کارگران و با يادآوري نام‌گذاري سال جاري تحت عنوان جهاد اقتصادي گفت: بايد راهکارهاي لازم در تحقق اين جهاداقتصادي را فراهم کنيم.

نماينده مردم تبريز جامعه اسلامي کارگران را بهترين جمع براي بررسي و تعيين تکليف در جهاد اقتصادي ياد کرد و افزود:مردم بايد متناسب با جبهه وارد کار شوند و انجام وظيفه نمايند.

رحماني تاکيد رهبري بر جلوگيري از واردات را ناظر بر اين امر دانست که ميزان واردات کالاهاي بي‌کيفيت بالاست و تصريح کرد: اگر ادعاي ولايت مداري داريم بايد در افکار و رفتار خود تجديدنظر کنيم.

او گفت: حمايت از توليد و کارخانه معادل حمايت از سرمايه گذار نيست، بلکه حمايت از کارگر است، چرا که کارگران سربازان خط مقدم جبهه اقتصادي هستند.

او با بيان اين که حمايت از توليد يعني ايجاد اشتغال براي کارگران، تصريح کرد: اين حمايت بعد از اجراي طرح هدفمندکردن يارانه‌ها بايد دو برابر شود.

نماينده تبريز با يادآوري اين‌که مصوبات مجلس در خصوص پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي بعد از هدفمندي يارانه‌ها عملياتي نشده است، گفت: تحقق تعهد ايجاد 2.5 ميليون شغل مستلزم برنامه‌ريزي دقيق و مذموم شمردن واردات است.

او از واردات بي‌رويه به عنوان خيانت در حق جوانان بيکار ياد کرد و افزود: بايد با افزايش توليد بازارهاي صادراتي را مورد هدف قرار دهيم.

رحماني بروکراسي‌هاي بي‌مورد در خصوص جذب نيروي کار و ارائه تسهيلات به نيروي کار را تهديدي براي فرصت ايجاد شغل براي جوانان جوياي کار دانست و ابراز اميدواري کرد با برپايي اين همايش و ورود فعالانه تشکل‌ها و انجمن‌هاي کارگري، وفاقي بين مسئولين در جهت حل اين مشکلات ايجاد شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.