سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هشت ماه قطع تماس تلفنی زندانیان سیاسی رجایی شهر...

هشت ماه قطع تماس تلفنی زندانیان سیاسی رجایی شهر

چکیده :هشت ماه از قطع تماس تلفني زندانيان زندان رجايي شهر با خانوده هايشان مي گذرد اين در حالي است كه خانواده اين زندانيان هر دو هفته يك بار قادرند زنداني شان را ملاقات كنند...


هشت ماه از قطع تماس تلفني زندانيان زندان رجايي شهر با خانوده هايشان مي گذرد اين در حالي است كه خانواده اين زندانيان هر دو هفته يك بار قادرند زنداني شان را ملاقات كنند .

براساس خبرهای رسیده به کلمه، ملاقات هاي اين زندان به صورت مردانه ، زنانه تفكيك شده و به عنوان مثال همسر يك زنداني سياسي مي تواند هر دو هفته يك بار همسرش را ملاقات كند.

اما اين تنها مشكل زندانيان سياسي زندان رجايي شهر نيست و آنها بدون كوچكترين امكانات رفاهي و بهداشتي در زندان نگهداري مي شوند . اين زندانيان براي دسترسي به پزشك محدوديت دارند و در صورت بيمار شدن مدتها طول مي كشد تا با پزشك ملاقات كنند .

زندانيان سياسي زندان رجايي شهر به ويژه زندانيان حوادث پس از انتخابات همچنين از حق هر گونه مرخصي محروم هستند و ملاقاتهاي حضوري شان نيز در شرايطي عجيب و در حالي كه ديواري ميان زنداني و خانواده وجود دارد برگزار مي شود .ملاقاتي كه به هيچ عنوان شباهتي به ملاقات حضوري ندارد و تنها اين نام را بر خود يدك مي كشد .همچنين ملاقاتهاي كابیني اين زندانيان هم محدوديتهاي بيشتري از ساير زندانها دارد و شيشه هاي قطور كابين عملا به خانواده ها امكان ديدن درست و شفاف صورت زنداني شان را نمي دهد .

به تازگي خبرهايي از اين زندان منتشر شد كه زندانيان سياسي حتي از حق هواخوري روزانه هم محروم شده اند اين اقدام موجب اعتراض زندانيان اين بند شده است .

در حال حاضر تعدادی از زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات از جمله مسعود باستانی، داوود سلیمانی، احمد زید آبادی، مهدی محمودیان، کیوان صمیمی، رسول بداقی، عیسی سحرخیز، حشمت طبرزدی و….در زندان رجایی شهر با حداقل امکانات رفاهی نگهداری می شوند.اين زندانيان به جز داوود سليماني كه دو بار از مرخصي سه روزه استفاده كرده هيچكدام بعد از محبوس شدن از حق مرخصي استفاده نكرده اند . كيوان صميمي ، روزنامه نگار هم تنها زماني كه در زندان اوين بود اجازه يافت از حق مرخصي استفاده كند . به نظر مي رسد مسوولان دادستاني و مقلمات قضايي اين زندانيان را از حق مرخصي كه طبق قانون بايد به آنان اعطا شود بدون هيچ منطق مشخصي مرحوم كرده اند .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.