سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

از کلوپ با بصیرت ها چه خبر؟

چکیده :ميرحسين موسوي در آغازين سال‌هاي پيروزي انقلاب اسلامی در سر مقاله‌اي خطاب به مجاهدين خلق آنها را به "بازگشت به فطرت الهي" دعوت نمود. اكنون نيز خطاب به كودتاچيان مي‌گوييم گناه ظلم و جنايت و فساد و دروغ را با ظلم‌ها و فسادها و دزدي‌هاي جديد نمي‌توان شست. اگر مي‌خواهيد به فطرت الهي‌تان برگرديد توصيه‌هاي سیدمحمد خاتمي حداقل كارهايي است كه بايد صورت پذيرد....


کلمه- گروه سیاسی: اقتدارگرايان اكنون مدتي است كه ديگر نه سخن از ريزش و رويش به زبان مي‌آورند و نه ديگر بحثي درباره بصيرت! به ميان مي‌آ‌ورند تا آنجايي كه اگر بتوانند حتي از صدور بخشنامه نيز ابائي ندارند كه اعلام كنند در برنامه‌هاي رسمي و تريبون‌هاي عمومي حتي‌المقدور از لفظ بصيرت! ديگر استفاده نشود اما “قضيه انحرافي” سردرگمي‌ها و به هم‌ ريختگي‌هاي آنها را افزايش داده است. آئينه تمام‌نماي اين سرگرداني كه با هذيان‌گويي در كنار عادت “دروغ و توهين” به اين و آن سرمقاله‌هايي‌است كه طي يك ماهه گذشته رییس كيهان به نگارش درمي‌آ‌ورد.

درست سه هفته پيش او در سرمقاله خود نوشته است كه جريان منحرف از سال‌ها پيش با چراغ خاموش در فضاي اقتصادي ايران بانك‌ بازي مي‌كند و در اين مسير توضيح داده كه چگونه بانك‌هايي كه او با نام‌هاي “تات، آريا، گردشگري و شرق” خطاب مي‌كند بر اثر به اصطلاح غفلت‌هاي صورت گرفته و نفوذ جريان انحرافي در مراكز حساس سياسي، اقتصادي و مهم‌تر از همه نظارتي نظير بانك مركزي در مقابل چشمان سه قوه مجوزهاي طلايي به افراد وابسته خود مي‌دهند و آنها را كساني برمي‌شمارد كه در رديف بزرگ‌ترين بدهكاران به نظام بانكي هم هستند.

 

با منطق كيهاني معلوم مي‌شود كه سركرده كيهان نيز با صهيونيزم هم‌آوا و هم‌نوا شده است زيرا وقتي سازمان شفافيت بين‌اللمللي اعلام كرد كه بي‌سابقه‌ترين جهش در رتبه ايران از نظر فساد مالي در دوران رياست احمدي‌نژاد حاصل شده است آن‌ها سازمان مزبور را دست‌آويز صهيونيزم معرفي كردند اين همان كاري است كه الآن رییس كيهان مي‌كند و در مقام “يك بازجوي باسابقه” اين بار خود اعتراف مي‌كند كه جريان انحرافي از سال‌ها پيش به دنبال اين كارها بوده است. سپس در ادامه او با به كار بردن چند لفظ دهان پر كن از استانداردهاي بانكي دنيا اعتراف مي‌كند كه اين كار در مقابل چشمان سه قوه انجام شده اما كسي واكنشي نشان نداده است.

از همين جملات مي‌شود فهميد كه مسئله فساد مسئله چند فرد به اصطلاح منحرف نيست بلكه يك امر ريشه‌دار است كه در كمال هماهنگي بين سه قوه صورت مي‌پذيرد و علت آنكه تاكنون صدايش در نيامده همان چيزي است كه مخبر كميسيون برنامه و بودجه در توجيه سكوت مجلس در زمينه محل‌هاي اصلي غيرقانوني تأمين پول براي پرداخت يارانه نقدي به زبان آورده بود.

پس از چند روز سركرده كيهان در ادامه دست و پا زدن براي توجیه كودتاچيان واخورده از افشاگري‌ها درباره مشائي و هم‌دستانش و از ترس آنكه ساير ظلم‌ها و جنايت‌ها و دزدي‌ها در فاصله نه چندان دور آشكار شود و تصفيه‌هاي ديگري در ميان كودتاچيان به راه بيافتد از لفظ “بني‌فتنه” براي مخاطب قرار دادن اكثريت قاطع مردم ايران استفاده مي‌كند و اظهار مي‌دارد كه واكنش به منحرف‌ها بلافاصله بعد از مشاهده نشانه‌هاي اولين انحراف آغاز شده است. او كه در سخنراني‌هاي خصوصي براي كودتاچيان “قند دزدي” خود از “قندان آقا” مهم‌ترين دستمايه شرافت و صداقت خود به حساب مي‌آورد فراموش كرده بود كه حداقل از سال 1385 گزارش بي‌بندو باري مالي و بي‌قانوني و ميلياردها ريال و دلاري كه خرج شده ولي هيچ سند هزينه‌اي براي آن وجودندارد توسط ديوان محاسبات انتشار عمومي پيدا كرده بود.

 

اما اثر عملي روشنگري‌هاي ديوان محاسبات اين شده بود كه هر سال هم تعداد خلاف قانون‌ها و هم ميزان دلارها و ريال‌هاي به سرقت رفته از خزانه ملت افزايش يافته و سركرده كيهان تا همین امروز رئيس چنين دولتي را با ويژگي‌هايي نظير پاك‌دستي يا امانت‌داري و مبارزه با فساد اقتصادي مورد تجليل قرار مي‌دهد.

 

حداقل حسن بروز اختلاف ميان جناح شخص پرست اين بوده است كه آن‌ها را ناگزير مي‌كند كه هر روز بيش از گذشته “به صورت مستند، هوشياري تاريخي، دلسوزي، شجاعت و ديگر صلاحيت‌هاي ميرحسين مظلوم را به زبان جاري كنند ” اما مرتب هشدار دهند كه جز خود، كسي حق به زبان راندن اين كلمات را ندارد اما وقتي توپخانه دولت به حركت افتاد سرگرداني و سرگيجه اصحاب كودتا را دوچندان ساخت. از افشاگري رئيس خبرگزاری دولت درباره پول‌هاي بي‌حسابي كه از خزانه ملت به قم‌نشينان طرفدار دولت و همراه كودتاچيان داده شده تا ماجراي اسكله‌هاي تأمين‌كننده كالاهاي قاچاق و چقدر جالب است كه رئيس دولت  اسمي از هيچ نهاد خاصي كه با سوء‌استفاده از موقعيت و بازار قاچاق كشور را گرم مي‌كند نمي‌برد اما قاچاقچيان از زبان رئيس خود به سرعت به سخن درمي‌آيند كه كالاهايي كه ما غيرقانوني وارد مي‌كنيم را قاچاق محسوب نكنيد. اين ماجرا همچنان ادامه دارد و اكنون پس از داستان گشت ارشاد و تعرض به نواميس مردم بنام طرح عفاف و حجاب نوبت به دعوا بر سر تفكيك جنسيتي دانشگاه‌ها رسيده و ماشين دروغ‌پردازي  بدون ترديد نيز در اين زمينه شروع به كار خواهد كرد و ملت خواهند فهميد كه پشت پرده اين بازي جديد چيست.

ميرحسين موسوي هنگام ثبت نام براي انتخابات رياست جمهوري سوگند ياد كرد كه آمده است تا كرامت انسان‌هاي ايراني را كه لگدكوب شده است به آنها باز گرداند. او فرياد برمي‌آورد كه ادعاي پاك‌دستي و مبارزه با فساد  متحجران چيزي جز تداوم “آي دزد گفتن دزدان حرفه‌اي” نيست. او مي‌خواست و مي‌خواهد كه حاكميت قانون موجب جلوگيري از هوسراني قدرتمندانی شود كه با تکیه به خزانه این ملت مظلوم هر روز با فراخواندن قداره بندان خود فرمان تعرض صادر مي‌كنند گرفته شود.

 

آنها اكنون با يك تضاد دوجانبه روبه‌رو شده‌اند از يك سو فشارهاي بين‌المللي براي مجبور كردن آنها به تن در دادن به موازين حقوق بشر مطرح است و چون از ناپاكي حساب خود آگاهي دا رند از محاسبه در مقیاس بين‌المللی سخت به هراس افتاده‌اند. و از سوي ديگر با نزديك شدن به ايام انتخابات مجلس طشت رسوايي‌هاي ناشي از فقدان مشروعيت و مقبوليت آنها نيز ديري نيست كه از بام‌ها بيا‌فتد.

آنها با بي‌شرمي و مثل هميشه به دور از چشمان ملت هيأت‌هايي را به دفاتر سیدمحمدخاتمي و  هاشمي رفسنجاني مي‌فرستند تا دريوزگي مشاركت مردم بنمايند و از سوي دیگر ماشين هتاكي و تهمت و افترا به آن‌ها را نيز همچنان روشن نگه مي‌دارند. چقدر بي‌شرمي لازم است كه واكنش به شروط حداقلي سيد محمد خاتمي، توهين و افترا به او باشد؟  آيا مي‌ترسند كه پس از آزادي بي‌گناهان مظلوم نوبت به پيگيري ديگر مطالبات بر حق مردم برسد یاحساب مي‌كنند كه حتي ميدان دادن اندك به نمايندگان واقعي مردم، كانون چپاول ثروت و قدرت را به حساب كشي فرا بخوانند؟

بايد گفت كه هر اتفاقي بيافتد و هر سناريويي سازي و جوسازي كه از طريق دست و پا زدن غاصبان  انقلاب به جريان بيافتد مردم ما از راهي كه انتخاب كرده‌آند پا پس نخواهند گذاشت.  در شرايطي كه اعتماد آنها به رهبران جنبش سبز به ويژه ميرحسين موسوي و مهدي كروبي در دو ساله اخير چند برابر شده است نه هيچ گفتگويي در غياب اين دو مرد بزرگ تاريخ معاصر ايران با كودتاچيان به سرانجام خواهد رسيد و نه مردم بدون آنكه از زبان اين دو نفر راه حل برون‌رفت از مشكلات كشور را نشنوند با كسي همراهي خواهند كرد.

 

آنها گمان مي‌كنند كه با به تعويق انداختن رسيدگي به حساب احمدي‌نژاد تا زمان معلوم شدن آشكارتر آثار كار بزرگ او يعني فاجعه “تورم و بیكاري” اين دو عارضه را به عنوان دليلي بر عدم صلا حيت و عدم كفايت او مطرح كرده و كنارش مي‌گذارند اما مردم ما امروز مي‌دانند كه احمدي‌نژاد يك ابزار  براي كودتاچيان بوده و “بودونبود” او نه چيزي به مشروعيت كودتاچيان مي‌افزايد و نه چيزي از آن كم مي‌كند.

ميرحسين موسوي در آغازين سال‌هاي پيروزي انقلاب اسلامی در سر مقاله‌اي خطاب به مجاهدين خلق آنها را به “بازگشت به فطرت الهي” دعوت نمود.  اكنون نيز خطاب به كودتاچيان مي‌گوييم گناه ظلم و جنايت و فساد و دروغ را با ظلم‌ها و فسادها و دزدي‌هاي جديد نمي‌توان شست. اگر مي‌خواهيد به فطرت الهي‌تان برگرديد توصيه‌هاي سیدمحمد خاتمي حداقل كارهايي است كه بايد صورت پذيرد. قبل از آ‌ن نیزبايد به اشتباهات خود اعتراف و از پيشگاه ملت عذرخواهي كنيد و پس از آ‌ن نيز بايد تضمين‌هاي كافي براي پيشگيري از تكرار آ‌ن جنايت‌ها و ظلم‌ها و فسادها داده شود.


96 پاسخ به “از کلوپ با بصیرت ها چه خبر؟”

 1. رحمن گفت:

  زنده گروه سياسي كلمه سبز

 2. ناشناس گفت:

  کلمه خدا قوت

 3. علی45 گفت:

  به رهبر انقلاب میگویم:

  الم یان للذین آمنوا ان تخشع قلوبهم لذکرالله و مانزل من الحق.

  به عنوان کوچکترین فرد این ملت خواهش میکنم به خود آیید.

  ستم به موسوی و کروبی و صدها زندانی بیگناه عاقبت سوء برایتان خواهد داشت

 4. همیشه سبز گفت:

  عالی بود ولی ترا خدا باز در پی ساختن بت و یا بتهای جدید نروید.

 5. يك طلبه مشهدي گفت:

  اين تحليل ژنجره ديگري را از لحاظ سياسي روي من گشود از شما متشكرم

 6. مشقاسم گفت:

  بابام جان تا جایی که من خبر دارم اینا رفتن و دارن تصمیم های بزرگ بابصیرت داران را ارزیابی می کنند و همینجور متحیر مانده اند که اگر این سردسته با بصیرت های ماست با این حرفها و تصمیم گیری ها و حمایت کردن هایش از احمدی نژاد، وای به حال بقیه بابصیرت ها و وای وای به حال بی بصیرت ها. اگه نتیجه بصیرت اینه، والله من از مادر بی بصیرت به دنیا آمده ام. بصیرتی که آخر و عاقبتش به اینجا بکشه که کار مملکت خراب بشه و رئیس جمهور دست پرورده اش اینجوری دست بابصیرت را گاز بگیره این بصیرت به چه درد می خوره؟

 7. ناشناس گفت:

  اگر به کابین زنانتان هم برده باشید بیت المال غارت شده را پس میگیرم!

  کلمه سبزی که کمر اینها را میشکند!

  مولا علی ع بعد از انکه عثمان سران غارت بنی امیه را برگرده مردم سوار کرد و غارت کردند انچه کردند از بیت المال مسلمین و اه از نهاد ملت برخاست و شورش و انقلاب نمودند و عثمان را کشتند و در قبرستان مسلمین هم اجازه دفن ندادند و با ان شور که نزدیک بود دو پهلوی دو ریحانه رسول در زیر فشار جمعیت بشکند با ستاره عالم بشریت شهید عدالت سرور و سید جوانمردی تقوی زهد و مردانگی حیدر کرار بیعت کردند مولا علی ع به منبر رفت و گفت:
  اگر به کابین زنانتان هم برده باشید بیت المال غارت شده را پس میگیرم. و علی در تاریخ علی شد. من قسم میخورم بخاطر فقط و فقط همین جمله بود که جمل و صفین و نهروان و ضربت کین و حسادت و انتقام (از همان و همان و همان کلمه) بر فرق دوبار شکافته ابوالایتام زوج البتول و ابوالسبطین اسد الله الغالب و سیف الله الاعظم وزیر خلیفه پسر عم صهر و داماد و برادر پیامبر در دنیا و آخرت علی حیدر کرار فرود آمد و واقع شد و علی، در تاریخ انسانیت علی شد و به آسمان جاوید و یگانه تاریخ انسانیت و اباء و مردانگی پیوست و غیر او چنین نپیوست. علی! یا علی کن.

 8. ناشناس گفت:

  هنوز توی گوشمان نجوامیکند سخنان امام خمینی درسال 42که میگفت .. وبافریاد دردناک میگفت ای علمای اسلام بداد این اسلام برسید . رفت اسلام . والان هم اسلام بادستهای مشتی ابلهان درحال ازدست رفتن است . …..وماهم …. اکنون میگوییم ….. ای علمای قم بداد اسلام برسید ……

 9. ناشناس گفت:

  خيلي قاطع و محكم بود . مشاالله به نويسنده اين مطلب عالي بود.

 10. سرابي گفت:

  من از روحانيون و دانشگاهيان مي خواهم كه اين متن افشاگرانه و واقعبينانه سايت كلمه را كه بسيار نزديك به افكار ميرحسين زنداني ما است در ميان ساير مردم نشر دهند سحر نزديك است

 11. دیده بان خبر گفت:

  یکی از دوستان گفته : در این سیستم امکان انتخابات ازاد وجود ندارد مردم را گول نزنید…
  درست است چنین امکانی متصور نیست ولی اصولا اگر انتخابات ازاد قابل برگزاری بود اولا کار کشور به اینجا نمی رسید و ثانیا مبارزه لازم نبود. اتفاقا جایی که کمبودی هست مبارزه برای رسیدن به ان معنی پیدا می کند. از طرف دیگر در صورتی که چالشی برای یافتن راهی برای فشار بر هیات حاکمه وجود نداشته باشد اقتدارگرایان حتی هزینه نبود ازادی را نیز نمی پردازند. بنابراین مبارزه برای دست یافتن به انتخابات ازاد خدشه ناپذیر است و فقط راهکارهای کنترل و دیده بانی و تضمین ان است، که می تواند محل برخورد ارا قرار گیرد.

 12. سبز گفت:

  در شرایطی که اعتماد آنها به رهبران جنبش سبز به ویژه میرحسین موسوی و مهدی کروبی در دو ساله اخیر چند برابر شده است نه هیچ گفتگویی در غیاب این دو مرد بزرگ تاریخ معاصر ایران با کودتاچیان به سرانجام خواهد رسید و نه مردم بدون آنکه از زبان این دو نفر راه حل برون‌رفت از مشکلات کشور را نشنوند با کسی همراهی خواهند کرد….این یعنی چه یعنی اقتدرگرایان اصلاح نمیشوند ودراینده ای دور یا نزدیک مملکت دچار جنگ داخلی میشود مثل لیبی

 13. انقلاب خودجوش سبز گفت:

  جناب دیده بان خبر (نخبه ی گرامی)
  احسنت ، با تشکر از نظر گرانسنگتان که روشنی بخش بود
  واقعا چه خوش گفت میرحسین که : چشم اسفندیار خودکامگان آگاهیست
  .
  اللهم فک کل اسیر

 14. ناشناس گفت:

  آقا اینارو که گفتی مستندات داره یا بر می گرده به همون خود بزرگ بینی تاریخی ما ایرانی ها !!!

 15. مهسا گفت:

  اگه از احمدی نژاد سوال بشه پس تکلیف این حرف که فکر من به احمدی نژاد نزدیکتره چی میشه .آبروش میره که. خیلی ها زیر سوال میرن.
  الان هم که میگه زمان نوکری تمام شود کنار میکشم یعنی چه؟مگه بازم قراره نوکری کنه؟ اگه نوکری بود پس چرا باز زور تقلب اومدی میذاشتی یکی دیگه نوکری کنه تو اقایی میکردی.

 16. nassir گفت:

  آخه کدام آدم عاقلی، سیاست مدار هم نه‌، هاشمی‌ رو ول میکنه احمدی نژاد رو می‌چسبه؟

 17. احمد سبز گفت:

  چه کسانی جریان انحرافی(!) را بوجود آوردند:
  1-کسانی که مخالف آزادی مطبوعات بوده و هستند . چون با فضای باز در مطبوعات ، کوس رسوایی مشایی و رحیمی و بقایی بسی زودتر از بام می افتاد.
  2-کسانی که هر منتقدی را با انگ «برانداز و ضد ولایت فقیه » خاموش کردند . به این ترتیب مشایی و اذنابش ، توانستند از حمایتهای حکومت بهره ببرند و به عنوان «خدمتگزار، ولایت پذیر و انقلابی » به خیانتهای خود ادامه دهد .
  3-کسانی که شعار مقابله با اشرافیت را برای تحمیق عوام سر دادند و از هیچ افترایی نسبت به یاوران قدیمی انقلاب خودداری نکردند. آنان فراموش کردند که هاشمی پنج سال در زندانهای ستمشاهی به سر برد و کروبی نیز همچنین . به این ترتیب توانستند با « پرچمداری مبارزه با فساد»(آنگونه که پیشوای خائنشان محمود احمدی نژاد گفت) ، در میان طیفی از مردم که از حداقل امکانات رسانه ای ، بی بهره اندو در خانه ی بسیاری از آنان سالی یک روزنامه وارد نمیشود ( واگر بشود وطن امروز است که در برخی سوپرمارکت ها به صورت مجانی توزیع میشود) وجهه ای کسب کنند .اینان باکی از تحمیق توده ها نداشته و ندارند. به این ترتیب و در حالی که همه تریبونهای رسمیشان به فحاشی علیه هاشمی رفسنجانی مشغول بودند ، آقایان اصولگرا به خوردن و چاپیدن مشغول گشتند.

  عجیبتر اینکه عده ای وقیح هنوز دست از خزعبلات خود برنمیدارند و اصلاح طلبان را همراه با جریان به اصطلاح انحرافی معرفی میکنند. البته معلوم است به اصطلاح « چه کسی اول جن را از شیشه درآورد». بروید بمیرید آقایان اصولگرا!مردم خر شمایان نیستند.

 18. سمند سبز گفت:

  واژه ها ي پاك همچون بصيرت نيز در اسارت اقتدارگرايان بي بصيرت قرار دارد. بگذارم و بگذرم.

 19. سمند سبز گفت:

  دنياي غريبي است نازنين! حمقاء ادعاي بصيرت انديشي مي كنند.

 20. بصيرت سبز گفت:

  به حسين شريعتمداري خطاب مي كنم كه اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه تست عرض خود ميبري و زحمت ما ميداري.

 21. ناشناس گفت:

  اقتدار گرايان سهم خود را از راه اقتدار (زور گرا) گرفته ميخواند گوشه ای بشينند بخورند و منتظر دستوراند و از خشم مردم احساس خطر کرده اند

 22. احمد گفت:

  ختم صلوات برا نابودي ظلم .

 23. ناشناس گفت:

  دوست عزیز ناشناس تاریخ معاصر و دلایل منطقی از این مستندتر؟
  این برمیگرده به “خود کوچک بینی مزمن” ما ایرانیها که برای ثابت کردن زرد بودن زرده تخم مرغ هم دلیل میخواهند !
  بنده حتی مسایل غیر متقن را وارد این مسئله نکردم ، مثل شایعه واقعه طبس که گفته میشود با حمله موشکی شوروی اتفاق افتاده بود ؛ حتی اگر کار روسها هم نبوده باز چیزی از ارزش قضیه کم نمیشود.
  اگر شما خیلی سختگیر هستید شما را دعوت میکنم به مطالعه کتاب “مرکز جهان زئوپلتیک ایران”
  البته کامنت بنده در 2 قسمت است و دلیل درجش هم فرمایش جناب میرحسین مبنی بر آگاهی بخشی تا مسایل جهانی را در سطح کلان تر تحلیل نمایید ، که به عنوان مثال این شانتاژ احمدی نژاد که گفت در حال ابرقدرت شدن هستیم چه معنایی میدهد که بعدا توضیح داده خواهد شد.
  و همچنین چندین آیه و حدیث در مورد عظمت ایرانیان

 24. انقلاب خودجوش سبز گفت:

  دوست عزیز ناشناس تاریخ معاصر و دلایل منطقی از این مستندتر؟
  این برمیگرده به “خود کوچک بینی مزمن” ما ایرانیها که برای ثابت کردن زرد بودن زرده تخم مرغ هم دلیل میخواهند !
  بنده حتی مسایل غیر متقن را وارد این مسئله نکردم ، مثل شایعه واقعه طبس که گفته میشود با حمله موشکی شوروی اتفاق افتاده بود ؛ حتی اگر کار روسها هم نبوده باز چیزی از ارزش قضیه کم نمیشود.
  اگر شما خیلی سختگیر هستید شما را دعوت میکنم به مطالعه کتاب “مرکز جهان زئوپلتیک ایران”
  البته کامنت بنده در 2 قسمت است و دلیل درجش هم فرمایش جناب میرحسین مبنی بر آگاهی بخشی تا مسایل جهانی را در سطح کلان تر تحلیل نمایید ، که به عنوان مثال این شانتاژ احمدی نژاد که گفت در حال ابرقدرت شدن هستیم چه معنایی میدهد که بعدا توضیح داده خواهد شد.
  و همچنین چندین آیه و حدیث در مورد عظمت ایرانیان

 25. توانا گفت:

  من عکس امام و آقاي خامنه اي را در منزلمان نصب کرده بودم تا اينکه در روز انتخابات هفتم مجلس شوراي اسلامي آقاي خامنه اي بعد از رأي دادن جلوي دوربين تلويزيون آمد و گفت که من آمده ام رأي بدهم تا مردم بدانند که من هم مانند ايشان يک رأي دارم.مجلس هفتم مجلسي بود که کانديداهاي مورد علاقه من اجازه انتخاب شدن نداشتند و توسط اعضاء شوراي نگهبان منصوب شده توسط آقاي خامنه اي رد صلاحيت شده بودند و من را مجبور کرده بودند که به افرادي رأي بدهم که مورد تأييد آن هابود و عملا من که احساس مي کردم شرکت کردن يا نکردن در انتخابات براي من علي السويه است و قرار است از بين افرادي که همه اندازه هم هستند يک نفر را انتخاب کنم در انتخابات شرکت نکردم و پس از شنيدن اين جمله از ايشان عکس ايشان را از منزل مان برداشتم و البته بعد از حضرت امام از ايشان تقليد مي کردم که چون ايشان را از عدالت خارج دانستم مرجعيت تقليدي ايشان را هم کنار گذاشتم.

  به نظرم اهل بصيرت کسي است که اقوال مختلف را بشنود و بهترين آن ها را انتخاب کند و اگر چه ممکن است اشتباه کند ولي خداوند او را تنها نمي گذارد و اگر اشتباه کرده باشد او را با شنيدن قول ديگري کمک مي کند که هدايت شود.اکنون که حدود 12 سال از آن تاريخ مي گذرد همچنان بر انتخاب خودم استوارم که ايشان فاقد عدالت هستند.

 26. mina گفت:

  az tarafdarane par o pa ghors e aghaye mirhosein hastam vali in maghale shoma khili radikal ast man az neveshtehaye radikal ke ehanat amiz ba&shad khosham nemiayad=

 27. پروین گفت:

  من از این پس هرگز در هیچ انتخاباتی شرکت نمی کنم مگر اینکه موسوی بخواهد .من دلسوزی ایشان را نسبت به این کشور باور
  کرده ام ومی دانم که او بهترین حامی ایران است .

 28. بسیجی سبز گفت:

  فقط باید از زبان میر حسین و کروبی بشنویم عالی بود

 29. مستقیم با پروردگار گفت:

  این کلمه تقلید برای من ثقیل است کجای قرآن نوشته که راز نیاز کردن برگاه پروردکار یک واسطه لازم هست هر کجا نوشته کسی از مقلدین هر روحانی درین ساینت جواب بده و نام سوره و آیه را ذکر کند(اطیئواله اطیئوالرسول نباشه )چون برادران اهل سنت چنین برداشت ندارند.

 30. مهسا گفت:

  من دیگه تو هیچ انتخاباتی شرکت نمیکنم

 31. ناشناس گفت:

  غاصبان انقلاب را دست کمگرفته اید!
  بلائی به روزتان بیاورند که آن سرش ناپیدا.

 32. ناشناس گفت:

  چرا رهبری ساکت است و حرفی در مورد انحرافات بسیار بزرگ اقتصادی دولت نمی زند؟

 33. AHMAD گفت:

  خدا رو شکر که دشمنان اینقده احمق هستند .

  لبیک یا خامنه ایی .

 34. ناشناس گفت:

  از عنوان نوشته خیلی حال کردم:
  ” از کلوپ بابصیرت ها چه خبر؟ ”
  از رییس کلوپ چه خبر؟!

 35. حميد گفت:

  بايد همه باهم باشند و تحريم انتخابات بعدي مجلس را بهانه كنند براي آزادي مير حسين و كروبي اين بهترين بهانه براي آزادي آنها وتحريم علني انتخابات توسط اشخاص و گروههاي حامي مردم خواهد بود كه به احتمال خيلي زياد كار ساز مي باشد. حداقل براي آزادي خيلي از زندانيان سياسي .

 36. ناشناس گفت:

  لطفا مجموعه سخنراي آقاي موسوي را بصورت مكتوب يا صوت در رمان حزب جمهوري روي سايت بگذاريد بخصوص آن سه جلسه كه در خصوص فرهنگ سخنراني كرده اند

 37. ناشناس گفت:

  انسانهاي فريبكار و دروغگو نميتوانند تا ابد به اعمال خود ادامه دهند وبه مرور زمان دروغهايشان رسوا ميشود اما انسانهاي صادق باگذشت زمان صدق گفتارشان بردوست ودشمنشان ثابت ميشود

 38. کریمی گفت:

  سلام بنده طرفدار انقلاب روحانیت وولایت فقیه هستم وتا به حال در تمام انتخابات ها هم با افتخار شرکت کرده ام ولی بعد از انتخابات 88 تصمیم گرفته ام تا مملکت دارای یک مجلس خبرگان رهبری واقعی عملیاتی نشده یعنی اینکه بتواند رهبری را در صورت خطا استیضاح کرده ویا درصورت ادامه خطا کنار بگذارد. دیگر در انتخابات شرکت نکتم چون مملکت افتاده دست انسان ممکن الخطایکه حیچ نظارتی بر ایشان نیست .مثلا احمد خاتمی در مصاحبه با شما میگوید در قانون اساسی نظارت بر رهبزی نداریم

 39. mahmood گفت:

  ba in lagan parakaniha nemitavanid omat emam hosein ra kamar beshkanid monafeghan sabz labaik ya emam khamenei

 40. ناشناس گفت:

  نمی دانم چه بگویم ! آقایی که نظر رییس دولت را به نظر خود نزدیکتر دانسته و مخالفان را بی شرم خطاب می کرد ایکاش این نوشته را می خواند. دلتنگت هستیم میر حسین

 41. sabz گفت:

  AHMAD جان از خواب بیدار شو. یا رو که سنگشو به سینه میزدین و مردمو به خاطرش کشتین خودش ضد ولایت بود و جریان انحرافی. با بصیرت جون از خواب بلند شو. PLZZZZZZZZZZ

 42. علی گفت:

  آخ اگه این نفت نبود

 43. علی گفت:

  مالزی رهبر داره وما هم

 44. رجب گفت:

  بسيار عالي اي كاش رهبري اين تحليل را مي خواندند ويا به دست ايشان ميرساندند تا ببينن به سر ايران چه امده

 45. شیرازی گفت:

  جالبه خامنه ای می گفت میر حسین و کروبی واسه هواهای نفسانی معترض بودند و برای ریاست و مسائل دنیوی !
  آهای مردم این مقاله به خوبی می گه چه کسی دنیا پرست هست ! رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله خامنه ای ، که در این 2 سال از دزدان مال و ثروت مردم حمایت می کرد و می کند …

 46. آزادي گفت:

  مطمئنا در غياب آقايان مير حسين موسوي و مهدي كروبي هيچ مذاكره اي به سر انجام نخواهد رسيد هر چند از انعطاف پذيري آقاي خاتمي لذت مي برم اما اينجا ديگر اصول جنبش سبز و عهدي كه با هم بسته بوديم پايش در ميان است تا شرايط حد اقلي خاتمي شكل نگيرد در انتخابات شركت نمي كنم تازه آن هم شروع كار است اين بار با راي ندادن خود رژيم را از مشروعيت مي اندازيم و وزن خود رادر معادلات سياسي و اجتماعي آشكار مي كنيم .